TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Регистрирани 721 нов случај на коронавирус, седум починати

ММС - 27.02.2021

Регистрирани се 721 нов случаj на КОВИД-19 во изминатите 24 часа од 3816 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Од нив, 334 се во Скопје, Прилеп – 56, Кавадарци – 52, Неготино – 34, Велес – 26, Охрид – 24, Битола – 23, Куманово –22, Тетово ...

Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

Бриф

Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

Вечер Прес

Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

Опсервер

Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

4NEWS

Расте бројот новозаразени – денеска 721 случај, 171 оздравени и седум починати

Независен

НОВ СЛОГАН ЗА НАЈДОБРИОТ МИНИСТЕР – „МАШАЛА ВЕНКО“: Седум мртви и 721 позитивен од 3816 тестови

Денешен

Локално Вечер Прес Скопје инфо Радио МОФ Кајгана

Убава вест: Оздравени 171 лица кои боледувале од Ковид-19

еМагазин - 27.02.2021

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 171 оздравени пациенти коишто боледувале од Ковид-19 и тоа од: Скопје – 71, Кавадарци – 20, Прилеп –18, Куманово – 14, Тетово – 12, Велес – 6, Кочани – 5, Гевгелија и ...

Во Битола 23 нови позитивни на ковид-19, оздравени 4

Битола Њуз

Убава вест: Оздравени 210 лица кои боледувале од Ковид-19

еМагазин

Скопје се уште жариште на коронавирусот во Македонија- 14 градови со трицифрена бројка на активни случаи

Press24 - 26.02.2021

Нови 554 случаи на КОВИД-19 се потврдени во изминатите 24 часа од 3477 направени тестирања, соопшти Министерството за здравство. Активни случаи во земјава има 7748. Од нив, 3421 се во Скопје, а трицифрени активни случаи имаат: Прилеп 604, Кавадарци ...

Осум починати од Ковид 19, 16 отсто позитивни или 554 од 3477 тестови

Денешен

Нови 554 случаи со Ковид-19 од 3.477 тестирања

еМагазин