TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Не бев информиран за новите протоколи

Deutsche Welle - 04.06.2020

По бурата околу неговото вечерашно седење во затворен дел од кафеана во Дебар Маало, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по полноќ на својот Фејсбук профил призна дека бил присутен, но не знаел за новите правила поради коронавирусот.

Мицкоски: Човечки е да се згреши, и не сум лицемер кој едно говори пред камерите, власта со тоа одвлекува внимание од ...

Курир - 04.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва сподели статус поврзан со актуелната ситуација со коронавирусот, но и со неговото присуство во скопски ресторан со кое СДСМ сака да ја дефокусира јавноста.

Го фатиле Мицкоски во кафеана, Заев никако да го фатат во велепредавство

Република - 03.06.2020

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на владеачката коалиција Зоран Заев. Вечерва прес-конференции, линкови од пред кафеана додека внатре ...

Мицкоски призна и се правда дека не бил доволно информиран за новите протоколи

iPortal - 04.06.2020

“Да, точно е дека бев со двајца мои познаници во ресторан во Дебар Маало, прв пат по укинувањето на забраната за посета на угостителските објекти, поради што и не бев информиран доволно за новите протоколи.

“Мицкоски направи кривично дело, да сноси одговорност”

Centar - 04.06.2020

Фејсбук статус на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ: Мицкоски вели човечки е да се згреши. Да, но крајно нечовечки е да се манипулира и да се лиферуваат лажни вести во ек на пандемија.

Костадинов: Мицкоски го достигна пикот во безобразието, лицемерието, неодговорноста

iPortal - 03.06.2020

Мицкоски го достигна пикот во безобразието, лицемерието, неодговорноста, истакна портпаролот на СДСМ, Коста Костадинов. „Лаже дека се грижи за здравјето на граѓаните, лаже кога зборува дека ги почитува мерките.

Мицкоски во интервју за Курир: Нема дилема, Заев е подготвен на сè за да остане на власт! (ВИДЕО)

Курир - 03.06.2020

Во интервју за Курир, кое интегрално ќе се емитува утре, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека, за жал, не се сомнева дека Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на се’ само за да останат на власт.

Дамовски: Го фатиле Мицкоски во кафеана. Заев никако да го фатат во велепредавство

Expres - 03.06.2020

Режисерот Борис Дамовски за нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на владеачката коалиција Зоран ...

Датумот за избори сѐ поблиску, договорот сѐ подалеку

Слободен Печат - 03.06.2020

Неизвесно е дали партиите навистина ќе го одиграат докрај она за кое деновиве зборуваат – СДСМ е категоричен дека повеќе не отстапува од 5 јули како изборен ден, а ВМРО-ДПМНЕ не сака ни да разговара за изборите, туку само за коронавирусот.

Мицкоски: Избори по кризата

Алсат-М - 02.06.2020

ВМРО ДПМНЕ смета дека е неодговорно што СДСМ бара брзи избори, додека пак СДСМ смета дека е неодговорно што ВМРО ДПМНЕ не сака избори. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека е подготвен за компромис и разговори, но дека изборите треба ...

„Каналот за комуникација“ не функционира пет дена

Телма - 02.06.2020

Главните политички противници СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се уште не ги доближиле ставовите по прашањето на изборите. СДСМ тврди дека Уставот наложува да има избори на петти јули, а ВМРО ДПМНЕ бара прво да се стави под контрола епидемијата.

Мицкоски: За избори да зборуваме кога бројот на новозаболени ќе биде кон нулата

Алсат-М - 02.06.2020

Најпрвин да се заштити здравјето на граѓаните од корона вирусот, а потоа, на првиот слободен термин да се оди на избори, рече на денешната прес конференција претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Дневно повеќе заболени од цел Балкан, а власта наместо на нови мерки мисли само на избори

Алсат-М - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес конференција претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Костадинов: Мицкоски е неодговорен, се обидува да ја држи земјата во неизвесност, СДСМ води напред кон стабилност и ...

Канал5 - 02.06.2020

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни веси, деструкција, конструирани случаи и непочитување на мерките, тоа е она што Мицкоски им го нуди ...

Мицкоски: Од петокот не функционира „каналот за комуникација“, но ние сме отворени за компромис

360 степени - 02.06.2020

На точката на Заев за избори на 5 јули додавам уште две точки, за реченицата да биде продолжена, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, не давајќи прецизен одговор дали опозицијата би учествувала на избори 22 дена по завршувањето на ова продолжение на ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

А1 On - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Со десетици починати и стотици инфицирани, не ми е пријатно да зборувам за избори

Макфакс - 02.06.2020

Од петокот воопшто нема канал за комуникација на кој што се соопштуваат позициите за изборите, бидејќи ситуацијата е алармантна, оттогаш наваму имаме неколку десетици луѓе кои ги загубија животите, неколку стотици кои се инфицирани, неколку илјади ...

Мицкоски одговори дали ќе учествуваат на избори на 5 јули : Не се плашиме ниту од СДСМ, ниту од нивното „луј витон“ ...

Фокус - 02.06.2020

Најпрвин да го победиме корона вирусот, а потоа ќе се случи дебакалот на ова раководство на СДСМ, порача на денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој во својот говор рече дека најпрвин треба да се справиме со ...

Зошто Мицкоски е на иста линија со инфодемијата?

Слободен Печат - 02.06.2020

Во својата бескрајна тирада пред злокобната Бела палата (30 мај), без нималку задршка и пристојност, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, познат и како Извичник, ги понижи и навреди здравствените работници.

Мицкоски: Заев има целосен системски неуспех во справувањето со кризата

+инфо - 02.06.2020

Не слушнавме ниту еден нов протокол, не слушнавме ниту една нова мерка, туку единственото нешто што го слушаме се избори па избори. Три години власт на Зоран Заев и СДСМ, три години проблеми, откажувања, неправди, мачен живот, постојано исчекување ...

Мицкоски: Бескруполозно е сега да зборуваме за датум за избори

+инфо - 02.06.2020

Тој го обвини лидерот на СДСМ Зоран Заев дека намесо власта да предложи протоколи и нови мерки за сузбивање на пандемијата на коронавирусот, тој само зборува за избори. Оваа тригодишна пандемија предводена од Зоран Заев може да се победи само на ...

Мицкоски: За избори да зборуваме кога бројот на новозаболени ќе биде кон нулата

24 Вести - 02.06.2020

Од петокот прекинати се каналите на комуникација меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ на тема предвремени парламентарни избори. Лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски денеска му порача на Заев дека доколку сакаат избори во вакви услови ...

Мицкоски: Да ги заштитиме граѓаните, а потоа да збориме за избори

Алфа - 02.06.2020

Да спасиме што повеќе човечки животи и да ги заштитиме граѓаните од вирусот па потоа да збориме за избори во првиот слободен термин. Ова е ставот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по изјавата на Заев дека изборите на петти јули се завршена ...

Мицкоски: Русковска треба да поведе истрага по допрен глас по сведочењето на Јовановски во „Рекет”

24Инфо - 02.06.2020

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет” го кажал Бојан Јовановски. Смета дека по сведочењето на Јовановски, обвинителството треба да покрене ...

Мицкоски за сведочењето на Боки 13: Страшно е ако е точно дека Заев применувал удбашки методи

+инфо - 02.06.2020

Не би сакал да е вистина тоа што го слушам. На карјот на денот тој човек бил претсеdател на валад, ако тој потикнувал такви работи тоа е страшно. Ова е коментарот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарско прашање за тврдењето на ...

Мицкоски: Не се плашам од избори, туку од нови човечки жртви

ТВ21 - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска уште еднаш потврди дека нема услови за избори, а властите да се погрижат за спречување на ширењето на коронавирусот. „Наместо власта да се насочи кон справување со оваа криза, тие само повторуваат – ...

Мицкоски: Имаме целосен системски неуспех во справувањето со кризата

Опсервер - 02.06.2020

– Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција оцени дека Македонија се соочува со најжестоката здравствена и економска криза и оти власта има целосен системски неуспех во справување со неа.

Мицкоски најави прес-конференција за 12:30 часот

Курир - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот Фејсбук профил најави прес-конференција за 12:30 ...

Мицкоски: Избори кога ќе бидеме како Словенија

Фактор - 02.06.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција побара да има парламентарни избори во Македонија кога, како што вели тој, ситуацијата со корона-вирусот ќе биде таква како што е во моментов во Словенија.

Мицкоски: Откако ќе го заштитиме здравјето на граѓаните, Заев ќе доживее изборен дебакл

Локално - 02.06.2020

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција изјави дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев треба да излезе со нови мерки за заштита на населението од коронавирусот.

Мицкоски најави прес-конференција за 12:30 часот

Република - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот Фејсбук профил најави прес-конференција за 12:30 часот. ...

Мицкоски: Дневно имаме заболени колку цел регион, а власта мисли само на избори

Нова ТВ - 02.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека Македонија е земја со најмногу заболени со ковид-19 на дневно ниво, а власта наместо да излезе со предлози за нови мерки, мисли и зборува само за избори.

Мицкоски за изборите на 5 јули : Не се плашиме ниту од СДСМ, ниту од нивното „луј витон“ обвинителство

Мак. Весник - 02.06.2020

Најпрвин да го победиме корона вирусот, а потоа ќе се случи дебакалот на ова раководство на СДСМ, порача на денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој во својот говор рече дека власта доживеала пораз во борбата со ...

Мицкоски: Дневно броиме повеќе заболени од цел Балкан, а власта наместо на нови мерки мисли само на избори

Курир - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Дневно повеќе заболени од цел Балкан, а власта наместо на нови мерки мисли само на избори

Press24 - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес конференција претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Македонија дневно има повеќе заболени отколку цел Балкан заедно, а власта збори само за избори

Република - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Дневно имаме повеќе заболени од цел Балкан заедно, а слушаме само за избори

Нетпрес - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Откако ќе го заштитиме здравјето на граѓаните, Заев ќе доживее изборен дебакл

24Инфо - 02.06.2020

Најпрвин да се заштити здравјето на граѓаните од корона вирусот, а потоа, на првиот слободен термин да се оди на избори, рече на денешната прес конференција претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Откако успешно ќе заврши пандемијата може да се зборува за поконкретни датуми и чекори за избори

Слободен Печат - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

Вечер Прес - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

Канал5 - 02.06.2020

Доколку од оваа призма како човек, како граѓанин барате одговор од мене, одговорот би бил: Ве молам дајте да се обидеме да спасиме што повеќе човечки животи и да работиме со нашите граѓани на протоколи, на мерки, ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи откако конечно ќе се избориме со пандемијата

Курир - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

Сител - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи откако конечно ќе се избориме со пандемијата

Република - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: На избори кога ќе се избориме со пандемијата

МКД - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што нѐ плаши и треба да нѐ плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

Либертас - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

iPortal - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

Press24 - 02.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Избори откако конечно ќе се избориме со пандемијата со Ковид-19

Опсервер - 02.06.2020

– ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на избори и ќе победи, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Како граѓанин велам - прво пандемијата, па избори

Р.С.Европа - 02.06.2020

Ние ќе излеземе на избори и ќе победиме, но единствено нешто што не плаши и треба да не плаши сите нас е што сме рекордер по заболени од Ковид-19 на Балканот, а секојдневно имаме и по неколкумина починати, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...