TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дарио Ивановски не успеа да ја финишира маратонската трка на ЕП во Минхен

Екипа - 15.08.2022

Македонскиот атлетичар и репрезентативец Дарио Ивановски не успеа да стигне до целта во рамки на ЕП во атлетика кое се одржува во Минхен. На стартот на маратонот тргнаа 79 маратонци, а Македонецот беше меѓу оние 17 кои не ја завршија.

Ивановски не го заврши маратонот во Германија, тренерот Јакимовски тврди дека организаторот направил голем пропуст ...

Дерби - 15.08.2022

Дарио Ивановски е најуспешен македонски атлетичар во последно време на долгите делници и ги урна сите рекорди, па во ситуација кога секој нареден турнир брка да подобри свое лично време, денеска за жал пристигна и едно разочарување.

Ивановски не ја заврши трката на 42 км во Минхен

СуперСпорт - 15.08.2022

Македонскиот атлетичар Дарио ивановски за жал не успеа да ја заврши трката на европскиот шампионат во Минхен и остана без пласман, додека германскиот атлетичар Ричард Рингер стана првак. Рингер стигна до најголемиот успех во кариерата, откако ...

Ивановски не го заврши маратонот на ЕП во Минхен

Телма - 15.08.2022

Дарио Ивановски беше првиот македонски натпреварувач кој настапи на Европското првенство во атлетика што се одржува во Минхен. Ивановски за жал не успеа да ја заврши трката во која беа пријавени 79 маратонци, а на целта пристигнаа 62.

Ивановски не ја заврши маратонската трка во Минхен

TopSport - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка на Европското првенство во Минхен. Трката ја започнаа 79 маратонци, Ивановски беше меѓу 17-те што не ја завршија трката. Маратонската трка беше решена во самата завршница.

Нашиот маратонец не ја заврши трката на ЕП

Република - 15.08.2022

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка, која попладнево донесе неизвесна завршница и триумф на домашниот натпреварувач Рихард Рингер на отворањето на Европското атлетско првенство во Минхен.

Дарио Ивановски не ја заврши трката, Рингер е најдобриот маратонец во Европа

Спортски - 15.08.2022

Германскиот атлетичар Ричард Рингер стана новиот европски шампион во маратон на шампионатот што денеска започна во Минхен. На трката од 42 километри учествуваше и македонскиот атлетичар Дарио Ивановски, но тој не успеа да ја заврши трката и остана ...

Му здосадија бронзените медали – Германецот Рингер е најдобар маратонец во Европа, Дарио Ивановски не ја заврши трката

Спортманија - 15.08.2022

Германецот Ричард Рингер е нов европски првак во маратон на шампионатот на Стариот континент што денеска почна во Минхен. На најтешката трка во атлетиката долга 42 километри учествуваше и македонскиот рекордер Дарио Ивановски, но не успеа да ја мине ...

Македонија со двајца претставници на ЕП во атлетика

Телма - 15.08.2022

Денеска во Минхен почнува Европското првенство во атлетика на кое ќе настапат двајца македонски репрезентативци. Дрита Ислами ќе биде дел од квалификациите на 400 метри со пречки додека Дарио Ивановски ќе настапи во маратонската трка.

Πочнува Европското првенство во атлетика во Минхен, Дарио Ивановски настапува на маратонската трка

Екипа - 15.08.2022

Од денеска па до следните две седмици германскиот град Минхен ќе биде домаќин на Европските првенства во атлетика, велосипедизам, гимнастика, веслање, триатлон и одбојка на песок. Дарио Ивановски ќе биде претставник од Македонија, на маратонската ...

Ивановски не го заврши маратонот во Минхен

SportMedia - 15.08.2022

Најдобриот македонски атлетичар, Дарио Ивановски не го заврши маратонот на Европското првенство кое стартуваше денеска во Минхен. Ивановски е еден од 17 учесници кои се откажаа, не ја завршија трката.

Дарио Ивановски денеска ја преставува Македонија на ЕП во атлетика

SportMedia - 15.08.2022

Само две седмици по одржувањето на светското првенство во Јуџин (САД), од денеска па во наредните седум дена, Минхен ќе биде домаќин на Европското првенство во атлетика. Македонија на шампионатот на Стариот континент има само еден преставник во ...

Ивановски не ја заврши маратонската трка во Минхен

Макфакс - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка на Европското првенство во Минхен. Трката ја започнаа 79 маратонци, Ивановски беше меѓу 17-те што не ја завршија трката. Маратонската трка беше решена во самата завршница.

Нашиот маратонец не ја заврши трката на ЕП

PressingTV - 15.08.2022

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка, која попладнево донесе неизвесна завршница и триумф на домашниот натпреварувач Рихард Рингер на отворањето на Европското атлетско првенство во Минхен.

Ивановски не го заврши маратонот, златото на градите на Рингер

Кајгана - 15.08.2022

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка, која попладнево донесе неизвесна завршница и триумф на домашниот натпреварувач Рихард Рингер на отворањето на Европското атлетско првенство во Минхен.

ЕП во атлетика: Рингер златен во машкиот маратон, Ивановски не ја заврши трката

Опсервер - 15.08.2022

– Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка, која попладнево донесе неизвесна завршница и триумф на домашниот натпреварувач Рихард Рингер на отворањето на Европското атлетско првенство во Минхен.

ЕП во атлетика: Рингер златен во машкиот маратон, Ивановски не ја заврши трката

Бриф - 15.08.2022

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка, која попладнево донесе неизвесна завршница и триумф на домашниот натпреварувач Рихард Рингер на отворањето на Европското атлетско првенство во Минхен.

ЕП во атлетика: Рингер златен во машкиот маратон, Ивановски не ја заврши трката

MakPress - 16.08.2022

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка, која попладнево донесе неизвесна завршница и триумф на домашниот натпреварувач Рихард Рингер на отворањето на Европското атлетско првенство во Минхен.