TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојаноски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата на Спасовски од Алијанса и Алтернатива, граѓаните се жедни за одговорност

Курир - 26.02.2021

„Ќе ја поддржиме поднесената интерпелација за министерот Оливер Спасовски од страна на Алијанса и Алтернатива. Ќе ја поддржиме бидејќи сметаме дека не може да биде објаснување дека системот потфрлил кога тој систем има луѓе кои што се избрани и на ...

Мицкоски ќе ги поддржи Села и Гаши за интерпелација за Спасовски

24 Вести - 25.02.2021

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поради случувањата со поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков.

И ВМРО-ДПМНЕ е за интерпелација за министерот Спасовски

Р.С.Европа - 25.02.2021

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска изјави дека неговата партија ќе ја поддржи интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поднесена од Алијанса за Албанците и Алтернатива, по случувањата со Сашо Мијалков.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата на Спасовски во Собранието, СДСМ против

Мета - 25.02.2021

Откако албанската опозициска коалиција Алијанса на Албанците-Алтернатива вчера поднесе барање за гласање на доверба во Собранието за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска најголемите политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се изјаснија ...

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Канал5 - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

Мицкоски ќе ги поддржи Села и Гаши – ќе гласаат за поднесената интерпелација за Спасовски

ТВ21 - 25.02.2021

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи коалицијата Алијанса/Алтернатива во Собранието во поднесената интерпелација за министерот за внатешни работи Оливер Спасовски. Како што изјави лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски, има многу аргументи за тоа ...

ВМРО-ДПМНЕ заедно со Алијанса и Алтернатива против Спасовски со интерпелација

Фактор - 25.02.2021

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во изјава за медиумите рече дека најголемата опозициска партија ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата помеѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива за интерпелација во Собранието против ...

Мицкоски: Ќе дадеме поддршка за интерпелацијата на Спасовски

Н.Македонија - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека опозицијата ќе ја поддржи иницијативата на Алијанса и Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Курир - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе му изгласаме недоверба на Спасовски, деновиве ќе објавиме нови афери за него

+инфо - 25.02.2021

Човекот е најголемиот заштитник на оваа крими-коалиција која што владее со Македонија во изминативе години, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешната средба со здравствените работници, посочи дека ...

Мицкоски: Спасовски е најголемиот заштитник на крими-коалицијата што владее со Македонија

Нетпрес - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешната средба со здравствените работници, посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. – Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Скопје1 - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Локално - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата за Оливер Спасовски

PressingTV - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Спасовски

24Инфо - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Опсервер - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Акцент - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да. Човекот е најголемиот заштитник на оваа крими-коалиција која ...

Мицкоски: Ќе му изгласаме недоверба на Спасовски - објавуваме нови афери за него

Press24 - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешната средба со здравствените работници, посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. – Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Нова ТВ - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска со став дела ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да. Човекот е најголемиот заштитник на оваа крими-коалиција која што ...

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

MakPress - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со здравствените работници на медиумите посочи дека секако ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да.

Мицкоски: Ќе дадеме поддршка на Алијанса и Алтернатива за интерпелацијата на Спасовски

MTM - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мискоски, изјави дека опозицијата ќе ја поддржи иницијативата на Алијанса и Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата за Спасовски по иницијатива на Алијансата и Алтернатива

Нетпрес - 26.02.2021

Ќе ја поддржиме поднесената интерпелација за министерот Оливер Спасовски од страна на Алијанса за Албанците и Алтернатива. Ќе ја поддржиме бидејќи сметаме дека не може да биде објаснување дека системот потфрлил кога тој систем има луѓе кои што се ...