90 ученици са приети в столични гимназии по реда за деца с хронични заболявания след тазгодишното Национално външно оценяване след 7. клас, показват данни на Регионалното управление на образованието – София-град.
Увеличава се броят на учениците, влезли след 7. клас. в едни от най-желаните училища в София не чрез изпит, а чрез комисия заради хронично заболяване. Това стана ясно от публикуван от РУО протокол, който за поредна година разбуни духовете. Документът е с дата 12 юни 2026 г.
Депутатката настоява те да влизат в елитните паралелки не по общия ред с всички останали "Непонятно е защо учениците с хронични заболявания се приемат в рамките на общия прием, а не извън него." Това написа депутатката от ДБ Елисавета Белобрадова в социалните мрежи по повод ...