TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумата на Туцаковиќ откри интересна анегдота од одморот во Охрид: Јас и Марина му велевме на Саша Матиќ, дека сме ...

Пулс24 - 24.09.2021

Легендарниот текстописец Марина Туцаковиќ која почина во неделата ќе остане запаметена како една од жените која им ги променила кариерите на многумина пејачи во регионот. Нејзината кума која речиси повеќе од триесет години и била најдобра пријателка ...

Беа еден до друг, во добро и зло: Саша Матиќ скршен од болка

Мастило - 23.09.2021

Марина Туцаковиќ одигра важна улога во кариерата на многу музички ѕвезди. Нејзините стихови беа дури и пресудни за кариерата на некои пејачи. Еден од нив е и Саша Матиќ кој доби безрезервна поддршка од Туцаковиќ уште кога се појави на естрадата.

МАРИНА ТУЦАКОВИЌ НАПИШАЛА РОМАН ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ Пред да почине ги задолжила синот и сопругот да го објават

+инфо - 23.09.2021

Марина многу патеше, но тоа не го покажуваше во јавноста. Целата болка таа ја преточуваше во стихови. Со години ја советувавме да објави книга по која подоцна би се снимил и филм. Кога започна пандемијата, многу тешко ѝ беше да пишува песни и сè ...

ВИДЕО | Калиопи во спомен на Марина Туцаковиќ: Ти благодарам за овие стихови, му благодарам на небото што душата ми ја ...

Слободен Печат - 23.09.2021

Нашата позната пејачка Калиопи Букле на својот инстаграм – профил сподели видео од нејзин настап на кој изведува песна чии стихови се напишани од најпознатиот југословенски, а потоа српки текстописец Марина Туцаковиќ.

Марина Туцаковиќ ја пречувствувала својата смрт: Ова никогаш не го преболе

Убавина и Здравје - 23.09.2021

Меѓу последните изјави што ги даде Марина Туцаковиќ , најтраорна е онаа дека ја пречувствува својата смрт, присетувајќи се на својот покоен смит Милош Радуловиќ . Авторката на најголемите хитови на Балканот никогаш не ја преболе смртта на својот ...

Кумата на Туцаковиќ откри интересна анегдота од одморот во Охрид: Јас и Марина му велевме на Саша Матиќ, дека сме ...

Курир - 23.09.2021

Легендарниот текстописец Марина Туцаковиќ која почина во неделата ќе остане запаметена како една од жените која им ги променила кариерите на многумина пејачи во регионот. Нејзината кума која речиси повеќе од триесет години и била најдобра пријателка ...

Марина Туцаковиќ: Ќе ви отиде детето на екскурзија, па се плашите како ќе стигне, јас го изгубив своето, што може ...

Фактор - 23.09.2021

Зад себе остави огромно творештво. Безброј хитови, зборови кои лечат и ја парчат душата... Нејзината беше распарчена и пред да почине. Марина Туцакович замина во вечноста, таму кај што е нејзиниот син , кој прерано си отиде од овој свет.

Марина Туцаковиќ имала напишано книга за својот живот! Еве кој треба да ја издаде

Хитпортал - 23.09.2021

Српски Информер ексклузивно открива дека Марина Туцаковиќ, непосредно пред својата смрт завршила со пишување на автобиографија. Авторката на најголемите поп и фолк хитови наводно одлучила својот динамичен живот да го пренесе на хартија, а по ...

Калиопи со емотивни зборови се прости од Туцаковиќ – објави и која песна ја напишала таа за неа, овие стихови сите ги ...

Курир - 23.09.2021

Македонската пејачка Калиопи се прости преку социјалните мрежи од српскиот легендарен текстописец Марина Туцаковиќ. Имено нашата пејачка и се заблагодари на Туцаковиќ за убавите стихови кои ги создала таа за неа.

Нејзините познати реченици остануваат да живеат: 5 цитати од Марина Туцаковиќ кои го менуваат погледот кон животот

4NEWS - 23.09.2021

Марина Туцаковиќ почина во неделата на 67 -годишна возраст по долга борба со злобна болест. Сите се збогуваат со еден од најголемите српски текстописци чии песни ги слушаме и кои ќе ги слушаме засекогаш.

Еве за која пејачка Марина Туцаковиќ ја напиша последната песна

4NEWS - 23.09.2021

За која пејачка, познатата и една од најдобрите текстописци Марина Туцаковиќ ја напиша последната песна? Се работи за ѕвездата на Гранд, Ивана Богичевиќ која немала ни идеја дека токму таа ќе биде сопственичка на последната песна на Марина ...