TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

MotoGP: Голем триумф на Франк Морбидели во Арагон

Додај Гас - 26.10.2020

Доминантно возење на асот на Petronas, Ринс и Мир го дополнија подиумот По квалификациите во саботата, херој на денот беше јапонскиот ас Такааки Накагами. Возачот на LCR Hondа ја освои својата прва пол позиција во кралската класа, а место во 1-от ...

Морбидели најдобар на патеката во Арагон

Sport M - 25.10.2020

Возачот на Јамаха, Франко Морбидели е победник на трката за Големата награда на Теруела, која се возеше во Арагон. Италијанецот славеше пред возачот Алекс Ринс, додека лидерот во генералниот пласман, Џоан Мир заврши на третото место.

Втора победа за Морбидели во Мото ГП

Сител - 25.10.2020

Фабио Морбидели е победник на 12.та трка во Мото ГП шампионат што се возеше во шпанскиот Арагон. Италијанецот кој е член на тимот на Петронас Јамаха до својата втора победа сезонава, а воедно и втора во кариерата кога во прашање е настапот во ...

Мото ГП: Триумф на Морбидели, борбата за титулата станува се понеизвесна

Слободен Печат - 25.10.2020

Возачот на Петронас Јамаха, Франко Морбидели, триумфираше на трката која се возеше за Големата награда на Теруел, која е 11. оваа сезона. Италијанецот на патеката „Моторленд“ дојде до втората победа оваа сезона во најсилната класа, а вкупно 10.

Морбидели победи во Арагон, Мир од 12-ти на стартот до подиум за зголемување на предноста на врвот

МКД - 25.10.2020

Франко Морбидели ја забележа својата втора победа оваа сезона откако попладнево триумфираше во Арагон, Жоан Мир ја зголеми предноста на врвот откако стигна до последното место на подиумот со старт од позицијата број 12.

Морбидели издоминира на втората трка во Арагон, Мир ја зголеми предноста во генералниот пласман

Дерби - 25.10.2020

Ова попладне се извозе втората трка на Моторленд Арагон по онаа која беше на програмата минатата седмица, со тоа што денеска на трката за Големата награда на Теруел добивме друг победник. Минатиот викенд славеше Алекс Ринс, а денеска шпанскиот возач ...

МОТО ГП: Морбидели прв низ целта, Мир ја зголеми бодовната предност (ВИДЕО)

Дриблинг - 25.10.2020

Италијанецот Франко Морбидели на Јамаха мина прв низ целта попладнево на патеката во Арегон за Големата награда на Теруел, додека возачот на Сузуки Жан Мир заврши трет со што ја зголеми својата пресност во генералниот пласман.

Втора сезонска победа на Морбидели: Борбата за титулата е уште понеизвесна

Sport 1 - 25.10.2020

Возачот на Јамаха Франко Морбидели славеше на трката во Арагон во Мото ГП шампионатот. Ова е втор викенд по ред како се вози на оваа патека, а денеска Италијанецот дојде до својата втора победа сезонава.

Морбидели со маестрална победа во Арагонија, Мир без триумф останува лидер!

TopSport - 25.10.2020

Возачот на Петронас Јамаха, Франко Морбидели стигна до својата втора победа оваа сезона во Мото ГП, откако вторпат на патеката во Арагонија, овојпат на Теруел ГП трката, победи пред Алекс Ринс во Сузуки, додека Жоан Мир со нов подиум на третото ...

Морбидели со втора победа во сезоната, Ринс и Мир на подиумот во Арагон

Gol.mk - 25.10.2020

Франко Морбидели победи на трката за ГН на Арагон и зад себе ги остави Алекс Ринс и Жоан Мир. Италијанецот ја предводеше конкуренцијата од почеток до крај и заслужено се израдува на првото место на подиумот.

Морбидели е победникот на трката во Арагонија

SportMedia - 25.10.2020

Франко Морбидели е победник на трката во Арагонија овојпат што е втор триумф за него во оваа сезона во МОТО ГП шампинатот. Втор заврши Алекс Ринс од Сузуки, додека Жан Мир го комплетираше подиумот во Кралската класа.

Морбидели најдобар на втората трка во Арагон

Екипа - 25.10.2020

Италијанскиот мотоциклист на Јамаха, Франко Морбидели стигна до убедлива победа на втората трка од Мото ГП шампионатот во Арагон. Второто и третото место му припадна на двоецот на Сузуки, Алекс Ринс и Жоан Мир, двајца мотоциклисти кои и минатата ...

Морбидели со маестрална победа во Арагонија, Мир без триумф останува лидер!

Макфакс - 25.10.2020

Возачот на Петронас Јамаха, Франко Морбидели стигна до својата втора победа оваа сезона во Мото ГП, откако вторпат на патеката во Арагонија, овојпат на Теруел ГП трката, победи пред Алекс Ринс во Сузуки, додека Жоан Мир со нов подиум на третото ...

Морбидели со маестрална победа во Арагонија, Мир без триумф останува лидер!

Опсервер - 25.10.2020

Возачот на Петронас Јамаха, Франко Морбидели стигна до својата втора победа оваа сезона во Мото ГП, откако вторпат на патеката во Арагонија, овојпат на Теруел ГП трката, победи пред Алекс Ринс во Сузуки, додека Жоан Мир со нов подиум на третото ...

Накагами најбрз на квалификациите во Арагон – прв Јапонец по 16 години со пол-позиција!

Sport 1 - 24.10.2020

Јапонскиот мотоиклист Такааки Накагами ќе стартува од пол-позицијата на утрешното гран при во Арагон во Шпанија, откако денеска беше најбрз на официјалните квалификации и со тоа стана првиот јапонец по 16 години кој освоил пол-позиција.

Мото ГП: Накагами прв пат во кариерата на пол позицијата

SportMedia - 24.10.2020

Јапонскиот возач Такаки Накагами пред неколку дена потпиша нов договор со Хонда, а денеска изненади со фантастичните квалификации и првата пол позиција во кариерата. Тој беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Теруел со време 1: 46.882 ...

„Самурајот“ на Хонда до историска пол-позиција во МотоГП

Gol.mk - 24.10.2020

Денешниот датум засекогаш ќе остане во сеќавање на Такаки Накагами од Хонда, затоа што Јапонецот дојде до историска пол-позиција во МотоГП, прва за него во кариерата. Накагами на патеката во Арагорн заврши со најдобро време.

Историја за Накагами – првпат на пол позиција во Мото ГП

TopSport - 24.10.2020

Јапонецот Такаки Накагами ќе стартува од челната позиција на неделната трка во Мото ГП во Арагон, Шпанија. Возачот на ЛЦР Хонда денеска ја оствари својата прва пол позиција во оваа конкуренција.

Накагами ја освои својата прва пол-позиција во МотоГП

Курир - 24.10.2020

Такааки Накагами (ЛЦР Хонда) го прослави потпишувањето на неговиот нов двегодишен договор со сателитскиот тим на Хонда Рејсинг Корпорејшн (ХРЦ) со освојување на својата прва пол-позиција во МотоГП.