TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Се уште не e избрана банката која ќе го кредитира Клиничкиот центар

Нова ТВ - 22.01.2020

Се уште не е избрана банката која ќе ја кредитира изградбата на новиот Клинички центар, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Тоа значи дека во Министерството за финансии кое е во координација со Министерството за здравство, уште се ...

Министрите промовираат нова сала и опрема – граѓаните револтирани, се жалат за паркинг

ТВ21 - 22.01.2020

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, вицепремиерот, Садула Дураку, вицепремиерот, Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче, директорот на Фондот за здравство и неколку пратеници ја посетија Клиниката за торакална и васкуларна хирургија ...

Нова хируршка сала отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија (ФОТО)

Слободен Печат - 22.01.2020

По тој повод денеска Клиниката ја посетија премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и вицепремиерот за политички систем и односи меѓу заедниците Садула Дураки, министерот за здравство Венко Филипче, директорите на ...

Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на ...

Centar - 22.01.2020

Фејсбук статус на министерот за здравство Венко Филипче: Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија.

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Канал5 - 22.01.2020

Нова хируршка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Пуштена во употреба нова операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Макфакс - 22.01.2020

На Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје денеска беше пуштена во употреба новата операциона сала. На настанот присуствуваше премиерот Оливер Спасовски кој кажа дека и во наредниот период ...

Филипче ќе ги реновира старите клиники, отпаѓа ли новиот клинички?!

Курир - 22.01.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска со допис до директорите на јавните здравствени установи во рамки на Клиничкиот центар Мајка Тереза. Тој ги повикува директорите да достават дописи да информираат што недостига во Клиниките, што треба да ...

Две развојни банки во конзорциум – финансиери на изградабата на новиот скопски клинички центар

24 Вести - 21.01.2020

Банката за развој при советот на Европа и Европската инвестициона Банка ќе ја финансираат изградбата на новиот клиниччи центар во Скопје, велат од министерството за финансии за ТВ24. Наместо конзорциумот од трите комерцијални банки кои првично беа ...

Филипче: Здравствените работници се задоволни од покачувањето на платите, продолжуваме да инвестираме

Press24 - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка низ ...

Филипче: Во следниот период ќе се знае начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

Бриф - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Министерот Филипче на средба со пензионерите од Штип: Веќе четврти месец граѓаните имаат достапни лекови во секое време

Бизнис Вести - 21.01.2020

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче и државниот секретар во Министерството за здравство, д-р Владимир Милошев, денеска остварија средба со Здружението на пензионери од Штип, на која дискутираа за мерките што ги имплементира ресорното ...

Филипче: Наскоро ќе биде познато како ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

Слободен Печат - 21.01.2020

Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството за финансии во тек е евалуацијата на двата начина на финансирање – преку комерицијалните банки или преку развојните банки.

Филипче: Следниот период одлука како ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

Press24 - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Филипче: Во следниот период ќе се знае начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

Либертас - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Филипче: Во следниот период ќе се знае начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

Вечер Прес - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Во следниот период ќе се знае начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

Фокус - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Филипче: Во тек е евалуација на двата начина на финансирање на изградбата на Клинички

MakPress - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Филипче: Во следниот период ќе се знае начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

24 Вести - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Филипче: Во следниот период ќе се знае начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

24Инфо - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче очекува во следниот период да биде донесена конечната одлука за начинот на кој ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар. Тој денеска во Штип одговарајќи на новинарски прашања изјави дека во Министерството ...

Филипче: Продолжуваме да инвестираме во човечкиот капитал

Макфакс - 21.01.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка низ ...

Филипче: Здравствените работници се задоволни од покачувањето на платите

А1 On - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка низ ...

Филипче: Продолжуваме да инвестираме во човечкиот капитал

Н.Македонија - 21.01.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка низ ...

Филипче со пензионери од Штип: Четврти месец има достапни лекови во секое време

Опсервер - 21.01.2020

Министерот за здравство Венко Филипче и државниот секретар во Министерството за здравство Владимир Милошев денеска имаа средба со Здружението на пензионери од Штип на која разговараа за мерките што ги имплементира ресорното Министерство.

Филипче: Ќе продолжиме да вложуваме и во платите, затоа што медицинскиот персонал заслужува достоинствени услови за ...

Локално - 21.01.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде што одржаа работна средба со раководството во здравствената установа и заеднички беше направена обиколка ...

ВИДЕО: Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

А1 On - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Нова современа хируршка сала на Клиника за торакална хирургија

Нова ТВ - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Спасовски, Филипче и Османи ја посетија нова хируршка сала на Клиника за торакална и васкуларна хирургија

Press24 - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Најсовремена хируршка сала отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

24Инфо - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Вечер Прес - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Пуштена во употреба нова операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Н.Македонија - 22.01.2020

На Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје денеска беше пуштена во употреба новата операциона сала. На настанот присуствуваше премиерот Оливер Спасовски кој кажа дека и во наредниот период ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Локално - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Бриф - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Најсовремена хируршка сала отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Frontline - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Пуштена во употреба нова операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Точка - 22.01.2020

На Клиниката за торакална и васкуларна хирургија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје денеска беше пуштена во употреба новата операциона сала. На настанот присуствуваше премиерот Оливер Спасовски кој кажа дека и во наредниот период ...

Хируршка сала според најсовремени стандарди отворена на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Либертас - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

Клиниката за торакална и васкуларна хирургија доби нова хируршка сала

MakPress - 22.01.2020

Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата е отворена првпат по 30 години откако е реконструиран ...

(ФОТО) Филипче: Како беше претходно, а како изгледа денеска новата операциона сала

Бриф - 22.01.2020

Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија. За задоволни пациенти и задоволни здравствени работници.

Филипче: Како изгледаше претходно, а како изгледа денеска новата операциона сала на Клиниката за торакална и васкуларна ...

Локално - 22.01.2020

-Како изгледаше претходно просторијата, а како изгледа денеска новата операциона сала, по највисоки стандарди на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија. За задоволни пациенти и задоволни здравствени работници.

Министрите промовираат нова сала и опрема – граѓаните револтирани, се жалат за паркинг

4NEWS - 22.01.2020

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, вицепремиерот, Садула Дураку, вицепремиерот, Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче, директорот на Фондот за здравство и неколку пратеници ја посетија Клиниката за торакална и васкуларна хирургија ...