TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qualcomm и OnePlus го потврдија Snapdragon 765G за OnePlus Nord

USB - 02.07.2020

Гласините за претстојниот OnePlus смартфон од средниот сегмент беа прилично контрадикторни, кога е во прашање чипсетот кој ќе го покренува уредот. Првите извештаи сугерираа дека OnePlus Nord ќе користи MediaTek Dimensity 1000 чип, а потоа се ...

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Кајгана - 01.07.2020

Компанијата OnePlus ја најави новата серија на евтини смартфони кои ќе бидат претставени под името Nord. Целта на оваа компанија е да направат поевтини мобилни телефони кои ќе бидат достапни за поголем број на купувачи ширум светот.

OnePlus Nord е поевтиниот телефон од компанијата со Snapdragon 765G и камера од највисоката класа

Smartportal - 01.07.2020

Телефонот треба да биде претставен овој месец и ќе се продава по доста пониската цена од 500 евра OnePlus веќе неколку модели може да се каже дека веќе не продава баш поевтини телефони од конкуренцијата, иако тие остануваат едни од најпознатите и ...

Honor 30 Lite ќе има фантастичен дисплеј

Телефони.мк - 01.07.2020

Huawei преку суб-брендот Honor ќе лансира нов супер евтин смартфон во средната класа кој ќе има фантастични иновации во дисплејот. Непосредно пред утрешната промоција се открива дека Honor 30 Lite ќе располага со 6,5 инчен LCD дисплеј со стапка на ...

OnePlus Nord ќе чини под 500 долари (ВИДЕО)

USB - 01.07.2020

OnePlus Nord смартфонот од утре ќе се најде во лимитирана претпродажба, иако се уште немаме потврда за официјалниот датум на објава на уредот. Кинеската компанија објави прв дел од краткиот документарен филм со детали за процесот на креирање на Nord ...

Honor 30 Lite ќе има 90Hz дисплеј и неколку опции на бои

USB - 01.07.2020

Официјалната Weibo страница на Honor брендот потври дека Honor 30 Lite, чија објава се очекува во четврток, ќе поддржува 90Hz освежување на екранот, со 180Hz touch sample. Телефонот би требало да биде добра опција за оние кои сакаат буџетски гејминг ...

Цените на најмоќните Android смартфони дополнително ќе пораснат следните години

Телефони.мк - 30.06.2020

Цените на најмоќните модели на смартфони во последниве години константно растат, па така денес цената од илјада долари стана стандард за основниот модел на iPhone Pro или топ моделите на Samsung .