TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снегот е само зимски украс за оваа лимузина на Nissan

Automedia - 18.01.2019

Nissan сигурно е марка на којашто може да ѝ се верува за погон на сите тркала. Специјалност на овој модел е пробивање по длабок снег и во услови во кои само ретки теренски возила можат да се пробијат.

Илон Маск подарува Tesla Model 3: Еве што треба да направите

Точка - 17.01.2019

Освен тоа што ќе добијат бесплатен автомобил, најбрзите и најдобрите исто така ќе добијат и неколку десетици илјади долари. Доколку сте фан на автомобилите на Tesla, првиот човек на компанијата, Илон Маск има понуда која што не сакате да ја ...

Најпродаваниот електричен автомобил во светот, сега и со нова изведба (ВИДЕО)

USB - 17.01.2019

И покрај драстичното зголемување на продажбата на Tesla Model 3, NISSAN Leaf е сеуште најпродаваниот електричен автомобил во светот со 380.000 продадени примероци. Сега пред нас е новата верзија.

Тесла подарува модел 3 на оној кој може да го пробие автомобилот

Бизнис Вести - 17.01.2019

Tesla им нуди на истражувачите за сајбер безбедност можност да си заминат со сосема нов електричен седан Model 3, ако успеат да влезат во колата и да ги откријат слабостите. Пролетната трка на Trend Micro Inc.

Илон Маск дава бесплатен Tesla Model 3! Еве како можете да го добиете

Иновативност - 16.01.2019

Сигурно ги гледате автомобилите на Teslа и се прашувате кога ќе можете да си дозволите да купите еден таков автомобил. Илон Маск за сите вас има понуда која не се пропушта. Тој одлучи да даде еден бесплатен Tesla Model 3, но за да го добиете мора ...

Nissan создаде нов сегмент – „возвишен спортски седан“ (фото+видео)

Денар - 16.01.2019

Јапонски „Nissan“ на саемот за автомобили во Детроит го претстави концептот „IMs“ со кој создава буквално нова класа на автомобили, а која ја нарече „возвишен спортски седан“. Идеjата да се комбинира возило со зголемен криленс, како кај кросоверите ...

Елон Маск дава бесплатен Tesla Model 3, еве што треба да направите

USB - 16.01.2019

Покрај бесплатен автомобил, најбрзите и најдобрите можат да освојат и неколку десетици илјади долари. Ги гледате автомобилите на Tesla и сонувате за денот кога ќе можете да купите еден таков? Елон Маск има понуда која не сакате да ја пропуштите.

Nissan создаде нов сегмент – повишен спортски седан / ВИДЕО

Додај Гас - 16.01.2019

Nissan на тековниот саем за автомобили во Детроит го претстави концептот IMs, со кој буквално се создава нова класа на автомобили наречена „повишен спортски седан“ Идејата е да се комбинира возило со повишен клиренс како кросовер, со традиционалниот ...