TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љупчо Николовски вечерва откри што премиерот Зоран Заев му предложил очи во очи на Христијан Мицкоски, а тој одбил

Centar - 20.10.2019

Денес Зоран Заев очи во очи на Мицковски му предложи брзи избори на 22 декември 2019 год. со техничка Влада што не беше прифатено, откри вечерва генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Љупчо Николовски: На 12-ти април, одиме на голема победа

Centar - 20.10.2019

Фејбук статус на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски: На 12-ти април, одиме на голема победа! ✊🇲🇰🇲🇰🇲🇰, напиша ...

Николоски: Падна Заев, паднаа предавствата

MakPress - 19.10.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил веднаш по прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев истакна дека конечно доаѓа крај на предавствата кои македонскиот народ ги живееше на чело со оваа Влада.

Љупчо Николовски: Ние не сме од оние што паѓаат со духот, ние сме од оние кои се борат!

Centar - 19.10.2019

– Ние не сме од оние што паѓаат со духот, ние сме од оние кои се борат!, напиша генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...

Николоски: Падна Заев! Паднаа предавствата!

Опсервер - 19.10.2019

Падна Заев! Паднаа предавствата! Одиме на избори за да ја обновиме Македонија! Со Господ напред, храбро и цврсто Македонија ќе ...

Николоски: Падна Заев! Паднаа предавствата!

Република - 19.10.2019

Падна Заев! Паднаа предавствата! Одиме на избори за да ја обновиме Македонија! Со Господ напред, храбро и цврсто Македонија ќе победи!, напиша на фејсбук Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ.

Николовски на Фејсбук: Падна Заев! Паднаа предавствата!

Курир - 19.10.2019

Падна Заев! Паднаа предавствата! Одиме на избори за да ја обновиме Македонија! Со Господ напред, храбро и цврсто Македонија ќе ...

Николовски: Паднаа предавствата,одиме на избори

Р.С.Европа - 19.10.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил по прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев наведе дека "конечно доаѓа крај на предавствата кои македонскиот народ ги живееше на чело со оваа Влада".

Николоски: Падна Заев! Паднаа предавствата! Одиме на избори за да ја обновиме Македонија!

Скопје1 - 19.10.2019

Падна Заев! Паднаа предавствата! Одиме на избори за да ја обновиме Македонија! Со Господ напред, храбро и цврсто Македонија ќе ...