TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерот Ковачевски се сретна со претседателот на Алијанса на Албанците, Таравари

Centar - 31.01.2023

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска се сретна со претседателот на Алијанса на Албанците, Арбен Таравари. На средбата, премиерот Ковачевски и Таравари разговараа за повеќе актуелни теми врзани со ...

Во владата средба Ковачевски-Таравари: Дали ќе „падне“ договор?

Канал5

ВЛАДА: Ковачевски и Таравари се сретнаа и разговараа за членството во НАТО, преговорите со ЕУ и за стратешкото партнерство со САД

Денешен

Утре Ковачевски на средба со Таравари!

ТВ21

Таравари и Ковачевски утре на состанок

Фокус

(ВИДЕО) Купување, уцена или слободен избор: Ќе биде ли Таравари дел од новата Влада?

Lider

Средба Ковачевски-Таравари: Ќе разговараме за можната соработка

ТВ21

4NEWS Бриф 4NEWS Макфакс Press24 Нова ТВ Frontline Zoom

Таравари по средбата со Ковачевски: Шансите за влез на Алијанса во Владата се „огромни“

Канал5 - 31.01.2023

Алијанса за Албанците e сè поблиску до владиното мнозинство... На денешната втора средба на Таравари со премиерот Ковачевски биле усогласени програмите, а на ред се кадровските решенија...

Се топи мнозинството на СДСМ во Владата на Ковачевски, за првпат партии со помалку пратеници може да имаат повеќе министерски места

Сакам да кажам

Таравари пред средбата со Ковачевски: Доколку успееме да ги синхронизираме програмите, ќе одиме на следната фаза од преговорите

ТВ21

Таравари пред средбата со Ковачевски: Нашиот најважен пакет е борбата против корупцијата, ако се синхронизираме со програмите одиме понатаму

Zoom

Утре средба Ковачевски – Таравари посветена на влез на АА во владата

Канал5

Таравари на средба со Ковачевски: Ако успееме да ги синхронизираме програмите, ќе одиме на следната фаза од преговорите

4NEWS

Таравари пред средбата со Ковачевски: Доколку ги синхронизираме програмите ќе продолжиме

Канал5

360 степени Телма Алсат-М Курир Gostivarpress.mk Либертас Фокус Република

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Бриф - 31.01.2023

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одржува седница, на која меѓу темите е можното проширување на владината коалиција. На седницата на ИО, како што потврдија од партијата, ќе стане збор и за актуелни состојби и мерки.

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Фокус

Извршниот одбор на СДСМ заседава за проширувањето на владината коалиција

Слободен Печат

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Курир

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Lider

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Press24

Седница на ИО на СДСМ, се разговара и за меѓу проширување на владината коалиција

Денешен

4NEWS 24Инфо 24 Вести Опсервер Zoom Вечер Прес Во Центар

Ќе заседава ИК на СДСМ, пред тоа ќе разговам со Таравари, изјави Ковачевски

МКД - 31.01.2023

На средбата со лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари денеска ќе се разговара за евроинтеграциите, за носење одлуки кои значат побрзо и поефикасно справување со енергетската криза, како и за носење реформски закони, изјави премиерот и лидер ...

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби

Алсат-М

За што ќе разговараат Таравари и Ковачевски?

Фокус

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби

Канал5

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби за идна можна соработка, СДСМ денеска ќе одржи седница на ИК

Опсервер

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за можната соработка, СДСМ денеска ќе одржи седница на ИК

Сител

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби за идна можна соработка, СДСМ денеска ќе одржи седница на ИК

24Инфо

Курир Независен Н.Македонија Република Lider Press24 Вечер Прес Либертас

Стоилковски: Таравари е смешен

Сител - 30.01.2023

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски беше прашан од медиумите за тоа што Алијанса вели дека ВМРО-ДПМНЕ е нереформирана и дека Алијанса е за европски начин за однесување.

Стоилковски: Таравари е смешен како се обидува да се оправда себе си, но и желбата за гола власт и функции

Макфакс

Стоилковски: Таравари е смешен како се обидува да се оправда себе си и желбата за гола власт и функции

24Инфо

Стоилковски: Таравари е смешен како се обидува да се оправда себе си и желбата за гола власт и функции, а влегува во владата во чие време се отселени пет пати повеќе луѓе отколку последните 20 години

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Таравари е смешен и влегува во Влада во чие време се отселени 5 пати повеќе луѓе од последните 20 години

ТВ21

Стоилковски: Таравари е смешен како се обидува да се оправда себе си и желбата за гола власт и функции

MTM

Стоилковски: Таравари е смешен како се обидува да се оправда себе си и желбата за гола власт и функции

Нетпрес

А1 On Точка ТВ21 Centar 4NEWS MakPress