TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден е спремен да разговара со Путин за Украина

МКД - 02.12.2022

Покажувајќи обединет фронт за време на државната посета, американскиот претседателот Бајден и францускиот претседател Емануел Макрон ја потврдија својата поддршка за Украина пред студената зима, која ќе биде тест за Алијансата, вели Њујорк тајмс .

Бајден и Макрон: Русија е одговорна за воените злосторства во Украина

Макфакс

Бајден: Не планирам да разговарам со Путин во скоро време

Макфакс

Бајден: Тоа што го прави Путин во Украина е „болно“

Кајгана

Бајден тврди дека е подготвен да разговара со Путин за ставање крај на војната во Украина

Centar

Бајден: Подготвен сум да разговарам со Путин, но под еден услов

Денар

Бајден „подготвен на средба со Путин“ ако со тоа се стави крај на војната во Украина

Курир

А1 On Канал5 Фокус Либертас 365 24Инфо Пулс24 Нетпрес

Бајден и Макрон покажаа совршена согласност и покрај нивните разлики

Р.С.Европа - 02.12.2022

Претседателите на САД и на Франција Џо Бајден и Емануел Макрон во Вашингтон ветија дека ќе ја поддржат Украина се додека е потребно и ќе го „координираат“ нивниот одговор кон Кина, како и дека ќе ги надминат нивните разлики, „Ќе останеме обединети ...

Макрон: Развојот на ситуацијата во Украина ќе го одреди моментот на преговори со Русија

Еспресо

(Видео) „Најдолгото ракување во светот“ на Макрон и Бајден стана хит на социјалните мрежи

Еспресо

Макрон во прва посета на Белата куќа откако Бајден е претседател: Осуда за Русија, пораки за Путин и Украинците

360 степени

Бајден и Макрон ги однесоа сопругите на сладолед

Канал5

Макрон: Франција и САД треба „повторно да станат браќа по оружје”

Слободен Печат

Дали САД и Франција ќе бидат „браќа по оружје“?

Фактор

Глас на Америка Нова ТВ Локално Deutsche Welle Слободен Печат Р.С.Европа Точка Алсат-М

Макрон: Ако сакаме одржлив мир, Украинците мора да го изберат моментот кога ќе преговараат

А1 On - 01.12.2022

Францускиот претседател Емануел Макрон по средбата со американскиот претседател Џо Бајден изјави дека западните сојузници не треба да ги принудуваат Украинците на компромис со Русија кој за нив би бил неприфатлив.

Макрон повторно ги советува Украинците да преговараат и да најдат компромис со Русија

Фокус

Макрон: Ако сакаме одржлив мир, Украинците мора да го изберат моментот кога ќе преговараат

Бриф

Макрон пак ги советува Украинците да преговараат со Путин

Слободен Печат

Макрон: Ако сакаме одржлив мир, Украинците мора да го изберат моментот кога ќе преговараат

Курир

Макрон: Ако сакаме одржлив мир, Украинците мора да го изберат моментот кога ќе преговараат

Либертас

Никогаш нема да ги охрабриме Украинците да направат компромис што нема да биде прифатлив за нив

Пулс24

365 Нетпрес Lider Во Центар Денешен MakPress Опсервер Локално

Макрон го посети седиштето на НАСА: Вселената е новото место за меѓународен судир

МКД - 01.12.2022

Американската потпретседателка Камала Харис вчера го прими Емануел Макрон во почетокот на државната посета, која треба да ги реши завчерашните обвинувања и, ако е можно, да ги намали актуелните тензии околу американскиот протекционизам, велејќи дека ...

Макрон во САД: Се разговара за доминацијата во вселената, а ќе се води и битка меѓу француските и американските сирења

Нова ТВ

Макрон во историска посета на САД: Вселената е ново место на конфликт!

Либертас

Макрон го посети седиштето на НАСА: Вселената е ново место на меѓународните конфликти

Канал5

Со посета на седиштето на НАСА, почна посетата на макрон на САД

Опсервер

Со посета на седиштето на НАСА, Макрон ја почна посетата на САД

А1 On

Со посета на седиштето на НАСА, почна посетата на Maкрон на САД

Во Центар

MakPress Lider

Макрон ги предупреди САД: Ќе го решите својот, но мојот проблем ќе го направите поголем

Точка - 01.12.2022

Претседателот на Франција за последиците од американскиот Закон за намалување на инфлацијата. Францускиот претседател Емануел Макрон вчера во Вашингтон ги осуди мерките кои ги преземал Џо Бајден за да ја поттикне американската индустрија, и ...

Макрон ги предупреди САД: Ќе го решите вашиот проблем, но ќе го влошите мојот

Кајгана

Макрон во Вашингтон предупреди на опасноста од „суперагресивни” субвенции

24Инфо

Макрон во Вашингтон предупреди на опасноста од „суперагресивни“ субвенции

Опсервер

Макрон во Вашингтон предупреди на опасноста од „суперагресивни” субвенции

Слободен Печат

МАКРОН МУ ЗАБЕЛЕЖА НА БАЈДЕН Високите субвенции за компаниите се штетни за европските компании

+инфо

Макрон во Вашингтон предупреди на опасноста од „суперагресивни“ субвенции

24 Вести

Кумановски м. MakPress