TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Њујорк Тајмс: Ноле “хуманитарецот“, даде само 30.000 долари а заработува милиони!

SportMedia - 31.05.2020

Уште еден удар за Новак Ѓоковиќ од САД, овојпат од најпознатиот весник во светот, Њујорк Тајмс. Имено колумнистот на овој весник Бен Ротенберг, отворено го критикува најдобриот тенисер во светот за неговата хуманост.

Луксузната вила во Марбелја во која Ѓоковиќ ја помина изолацијата (ФОТО)

Спортски - 30.05.2020

Најдобриот светски тенисер периодот на изолација го помина во Марбелја со неговото семејство. Шпанија беше една од најпогодените земји од коронавирусот, сепак српскиот тенисер одлучи да остане во Марбелја.

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен Печат - 30.05.2020

Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, огромен дел од успесите припишува и поради исхраната. Ѓоковиќ со години практикува вегетаријанска исхрана, неодамна откри која намирница мора да ја има за појадок.

Ѓоковиќ: Плачев по првата моја победа

Дерби - 30.05.2020

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ во својот последен разговор со своите колеги проговори за интересни теми, ситуации низ кои минал во досегашната кариера, па така меѓу другото го издвои најтешкиот меч кој му бил против Рафаел Надал во Мелбурн, но воедно се ...

Со оваа намирница се штити од болести, а може да си ја дозволи секој – еве што појадува Новак Ѓоковиќ

Точка - 30.05.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ секојдневно консумира целер и тоа во сирова форма. Ѓоковиќ е човек кој обрнува огромно внимание на својата исхрана и сопственото здравје. Тој важи за спортист кој внимава што и колку јаде, а со години го ...

Ѓоковиќ откри дека најтежок меч во кариерата одигра против...

Gol.mk - 30.05.2020

Финалето на Австралија опен во 2012 година меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал го привлече вниманието на милиони гледачи ширум светот. Маратонот кој траеше речиси шест часа заврши во полза на Србинот, кој неодамна призна дека тоа е најтешкиот меч кој ...

Имаше поголем талент од Ѓоковиќ и го победуваше Федерер, но не успеа поради - хероин!

Gol.mk - 30.05.2020

Малкумина знаат за тенисерот од Србија кој имаше поголем талент дури и од Новак Ѓоковиќ . Тоа јавно го изјави и неговиот татко Срѓан, кој во Никола Гњатовиќ гледаше идна тениска ѕвезда, поголема од својот син.

Ѓоковиќ го покажа луксузниот дом на Марбелја (ФОТО)

Sport 1 - 30.05.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ цел период на изолација го мина на Марбелја со семејството. Шпанија е една од земјите кои беа најпогодени од коронавирусот, но Србинот реши да остане во Марбелја, каде што живееше во луксузен дом.

Ѓоковиќ го посочи најтешкиот меч во кариерата: Тоа повеќе нема да се повтори (ВИДЕО)

Дерби - 30.05.2020

Најдобриот српски тенисер и во моментов број еден на АТП листата, Новак Ѓоковиќ го издвои најтешкиот, најисцрпувачкиот меч во неговата кариера. Новак нема никакви дилеми кога се работи за ова прашање и тоа е битката со Рафаел Надал во финалето на ...

БИДЕТЕ ЗДРАВИ КАКО ДРЕН: Откриено што појадува Новак Ѓоковиќ- сите можеме да го купиме!

Магазин - 30.05.2020

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, секој ден јаде суров целер. Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е човек кој посветува многу внимание на неговата диета и на сопственото здравје.

‘Ѕирнете’ во луксузната вила на Ѓоковиќ – таму ги помина деновите на изолација, а раскошниот дом има сè што му е ...

Точка - 30.05.2020

Новак Ѓоковиќ своето време во изолација го поминувал во Марбеља со своето семејство. Од Шпанија, земјата која што беше меѓу најпогодените од коронавирусот, Ноле се јавуваше во многубројни вклучувања во живо со останатите тенисери и пријатели од ...

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ во врска со сексапилната пејачка: Ѓорѓе „ја смува“ Теодора! (ФОТО)

Вистина.мк - 30.05.2020

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе, ја заведе пејачката Теодора Џехверовиќ! Тие наводно се заедно веќе четири месеци, но тоа го криеле од јавноста. Само им кажале на најблиските пријатели за врската, па Новак Ѓоковиќ сè уште не ја запознал ...

(ВИДЕО) Ѕирнете во луксузниот дом на Новак: Овде семејството Ѓоковиќ помина два месеци во изолација

А1 On - 30.05.2020

Светскиот број еден тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, заедно со семејството целиот период на изолација го помина во градот Марбеља. Од Шпанија, земјата која беше меѓу најпогодените од вирусот корона, Новак се јавуваше скоро секојдневно преку разни ...

Ѓоковиќ го откри најисцрпувачкиот меч во својата кариера: „Лудо е“ (ВИДЕО)

Локално - 30.05.2020

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ разговараше со Васек Поспишил и Гарбине Мугуруса во подкастот „Tennis united“. Тројцата разговараа за различни теми, а една од нив беше најисцрпувачкиот натпревар во кариерата, оној кој најмногу ги ...

Ѓоковиќ откри кој му бил најтежок меч во кариерата (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.05.2020

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ нема дилема кој меч за него бил најтежок во досегашната кариера. Ѓоковиќ кажа дека најтежок дуел за него бил тој против Рафаел Надал во 2012 година на Австралијан опен, кога славеше со 5-7, 6-4, 6-2, 6-7 и ...

Ѓоковиќ: Ова е натпреварот кој едноставно ме исцеди, игравме речиси 6 часа (ВИДЕО)

Дриблинг - 30.05.2020

Новак Ѓоковиќ во живо на Инстаграм зборуваше со Габрин Мугуруза и Васкез Поспишил на тема тенис, кариера, натпревари… Србинот во разговорот рече дека никогаш нема да го заборави финалето со Надал, тоа беше завршен меч на Австралија Опен во 2012 ...

Големиот амбасадор Новак Ѓоковиќ доби специјална награда од Србија

Gol.mk - 29.05.2020

Познато е дека Новак Ѓоковиќ ја користи речиси секоја прилика за да ја спомне својата Србија. Моментално, а и во последните 10-15 години, српскиот тенисер е најпознатиот спортист и најголемиот амбасадор на земјата.

Часовите пред меч со Надал на РГ се вечност

Вечер Прес - 29.05.2020

За доминацијата на шпанскиот тенисер Рафаел Надал на Ролан Гарос и не треба да се зборува многу. Дури инеговиот надимак „крал на земјата“ говори дека е непобедлив на оваа подлога, а турнирот во Париз е негов заштитен знак.

Ѓоковиќ: Ќе продолжам да ја сакам Србија, иако тоа понекогаш ми создава проблеми

+инфо - 29.05.2020

Тој истакнал дека е свесен за одговорноста и за должноста што ја има кон Србија, а тоа е да се претстави во најдобро можно светло. Како што секој човек си ја сака својата земја и се труди во светот да ги промовира културата и традицијата на својата ...

Државно признание за Ѓоковиќ од Србија

+инфо - 29.05.2020

Дачиќ му оддаде признание на Новак Ѓоковиќ за целокупниот придонес во дипломатијата, доделувајќи му ја наградата за исклучителен личен ангажман и придонес во унапредувањето на интересите на Република Србија.

Ѓоковиќ: Свесен сум за предизвиците, но одговорност е да ја сакаш татковината и да ги почитуваш сите народи

Екипа - 29.05.2020

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ доби награда за допринос и промоција на Србија во светот по повод денот на српската дипломатија. Тој во говорот по повод добивањето на признанието изјави дека неговата љубов кон татковината никогаш нема да ...

Ѓоковиќ не се грижи поради Црна Гора: Ќе играм таму 90%!

СуперСпорт - 29.05.2020

Најдобриот српски тенисер и неговата мисија се далеку над политиката, која се серира. Тензиите на релација Србија – Црна Гора се дело на политичарите и тоа нема да влијае на Новак Ѓоковиќ и навивачите.

Ѓоковиќ: „Ќе продолжам да ја сакам Србија и својот народ, иако поради тоа понекогаш имам препреки“

Точка - 29.05.2020

Да ве потсетиме, српскиот тенисер во петокот добил повелба за промовирање на Срвија и српскиот народ во светот. Ѓоковиќ изјавил дека секој ден се труди да го застапува правото на животните вредности и доблести кои што длабоко се вкоренети не само во ...

Ѓоковиќ доби признание за промоција на интересите на Србија во светот

Опсервер - 29.05.2020

Белград, 29 мај 2020 () – Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, одбележувајќи го Денот на дипломатијата, му врачи на тенисерот Новак Ѓоковиќ признание за исклучителен личен ангажман и придонес во унапредувањето на интересите на ...

Ѓоковиќ доби признание за промоција на интересите на Србија во светот

Независен - 29.05.2020

Србија – Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, одбележувајќи го Денот на дипломатијата, му врачи на тенисерот Новак Ѓоковиќ признание за исклучителен личен ангажман и придонес во унапредувањето на интересите на Србија и нејзините ...

Ѓоковиќ доби признание за промоција на интересите на Србија во светот

А1 On - 29.05.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, одбележувајќи го Денот на дипломатијата, му врачи на тенисерот Новак Ѓоковиќ признание за исклучителен личен ангажман и придонес во унапредувањето на интересите на Србија и нејзините граѓани во ...

Ѓоковиќ доби признание за промоција на интересите на Србија во светот

MakPress - 29.05.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, одбележувајќи го Денот на дипломатијата, му врачи на тенисерот Новак Ѓоковиќ признание за исклучителен личен ангажман и придонес во унапредувањето на интересите на Србија и нејзините граѓани во ...

Ѓоковиќ доби признание за промоција на интересите на Србија во светот

iPortal - 29.05.2020

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, одбележувајќи го Денот на дипломатијата, му врачи на тенисерот Новак Ѓоковиќ признание за исклучителен личен ангажман и придонес во унапредувањето на интересите на Србија и нејзините граѓани во ...

Ѕирнете во луксузната вила на Ѓоковиќ – таму ги помина деновите на изолација, а од раскошот ќе ви застане здивот

Скопје24 - 30.05.2020

Новак Ѓоковиќ своето време во изолација го поминувал во Марбеља со своето семејство. Од Шпанија, земјата која што беше меѓу најпогодените од коронавирусот, Ноле се јавуваше во многубројни вклучувања во живо со останатите тенисери и пријатели од ...

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Џоле во врска со пејачка!?

Канал5 - 30.05.2020

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе ја завел младата пејачка Теодора Џеферовиќ, откриваат српските медиуми. Тие се заедно веќе четири месеци, но тоа го кријат од јавноста. За нивната врска знаат само најблиските пријатели.

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Џоле во врска со пејачка!?

Курир - 30.05.2020

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе ја завел младата пејачка Теодора Џеферовиќ, откриваат српските медиуми. Тие се заедно веќе четири месеци, но тоа го кријат од јавноста. За нивната врска знаат само најблиските пријатели.

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Џоле во врска со пејачка!?

Пулс24 - 31.05.2020

Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе ја завел младата пејачка Теодора Џеферовиќ, откриваат српските медиуми. Тие се заедно веќе четири месеци, но тоа го кријат од јавноста. За нивната врска знаат само најблиските пријатели.