TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со неа управува Венера, планетата на љубовта и убавината: Еве како најдобро да ја разберете Вашата жена Вага

Попара - 09.08.2020

Со неа управува Венера, планетата на љубовта и убавината, па затоа често е во потрага по хармонија и рамнотежа Првата работа што треба да ја разберете кај жените Вага е дека тие се многу убави жени кои бараат некој што ги заслужува.

Навистина вреди да ја чувате – Жената во овој хороскопски знак е највернa

Скопје24 - 08.08.2020

Нејзините два најголеми квалитети се чувствителноста и трпението. Има благ карактер, но тоа не значи дека со неа може да се манипулира. Ако некој се обиде да ги тестира нејзините граници, ќе се разбуди нејзиниот огнен темперамент.

Чувајте си ја: Жената во овој хороскопски знак е највернa

Поглед - 08.08.2020

Оваа жена од Зодијакот ја одликуваат одлучност, упорност и доследност во своите цели. Воедно, таа е силна, заводлива љубовница која многу очекува од партнерот, но дава двојно повеќе. Нејзините два најголеми квалитети се чувствителноста и трпението.