TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Провокација од европски размери: Путиновото доаѓање на венчавката ѝ создава проблеми на Австрија

МКД - 17.08.2018

Очекуваното пристигнување на рускиот претседател Владимир Путин на утрешната венчавка на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсл создава проблеми во Австрија, која во моментов претседава со ЕУ.

Доаѓањето на Путин на свадбата создава проблеми за Австрија

Канал5 - 17.08.2018

Очекуваното доаѓање на рускиот претседател Владимир Путин на свадбата на шефот на австриската дипломатија, Карин Кнајсл, создава проблеми во Австрија. „Како австриското претседавање со ЕУ може за себе да рече дека е искрен посредник (меѓу ЕУ и ...

Присуството на Путин на свадбата на министерката ги скара политичарите во Австрија

Макфакс - 17.08.2018

Очекуваното присуство на рускиот претседател, Владимир Путин, на свадбата на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсл, им создава проблеми на политичарите во Австрија. Европратеничката од СПО, Евелин Регер, рекла дека се работи за ...

Путин доаѓа на свадбата на австриската министерка за надворешни работи

Сакам да кажам - 17.08.2018

Владимир Путин ќе присуствува на утрешната свадба на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсел, што предизвика гнев меѓу критичарите, кои сметаат дека тоа го поткопува односот на Европската Унија кон Русија во спорот со Украина.

Путин на венчавката на австриската министерка доаѓа со посебен подарок

Н.Македонија - 17.08.2018

Рускиот претседател Владимир Путин утре на австриската министерка Карин Кнеисел ќе и дарува оригинален свадбен подарок – традиционална руска музика која во живо ќе ја изведат 10 членови на руски хор, соопштија денеска за дпа дипломатски извори.

Политичка бура во Австрија откако министерот за надворешни работи го покани Путин на венчавка

Локално - 17.08.2018

Во Австрија се крена бран критики против одлуката на министерот за надворешни работи, Карин Кнеисел, да го покани рускиот претседател Владимир Путин на неговата венчавка, пренесе Дојче Веле.

Се бара оставка од министерката, бидејќи го покани Путин на свадба

Макфакс - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на рускиот претседател Владимир Путин на венчавката на австриската министерка за надворешни работи, Карин Кнајсел, го критикуваа пратениците на Зелените во Европскиот парламент, Мишел Рејмон, како и Украина.

Критики за австриска министерка оти го поканила Путин на свадба

Вечер - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Присуството на Путин на свадбата на министерката ги скара политичарите во Австрија

Точка - 17.08.2018

Очекуваното присуство на рускиот претседател, Владимир Путин, на свадбата на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсл, им создава проблеми на политичарите во Австрија. Европратеничката од СПО, Евелин Регер, рекла дека се работи за ...

Вклучен аларм поради доаѓањето на Путин - претседателот на свадба, специјалците на нозе

Press24 - 15.08.2018

Рускиот претседател Владимир Путин планира во сабота на 18. август во Австрија да присуствува на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсл, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Викендов: Путин оди во Берлин на средба со Меркел, а во Штаерска на свадба со Курц

Денешен - 15.08.2018

Рускиот претседател Владимир Путин планира в сабота на 18 август да дојде на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнејсл, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков.

Се бара оставка од министерката, бидејќи го покани Путин на свадба

Точка - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на рускиот претседател, Владимир Путин, на венчавката на австриската министерка за надворешни работи, Карин Кнајсел, го критикуваа пратениците на Зелените во Европскиот парламент, Мишел Рејмон, како и Украина.

Се бара оставка од шефицата на австриската дипломатија затоа што го поканила Путин на свадба

Фокус - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Европскиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Австриска министерка критикувана оти го поканила Путин на свадба

Кајгана - 16.08.2018

Виена, 16 август 2018 (МИА) - Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Европскиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Европски вредности: Нападната австриската министерка Кнајсел оти на својата свадба го поканила Путин

Денешен - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Европскиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Го поканила Путин на свадба, па бараат да даде оставка

Независен - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Критики за австриска министерка оти го поканила Путин на свадба

А1 On - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Критики за австриска министерка оти го поканила Путин на свадба

Либертас - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Путин приватно на свадба на австриска министерка, таа доби критики

+инфо - 16.08.2018

Пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон побара оставка од министерката Канјсел, бидејќи го повикала Путин на својата свадба, не уважувајќи го објаснувањето дека свадбата е приватна работа, и дека Путин на неа ќе биде приватно.

Го поканила Путин на свадба, сега од неа се бара оставка

Фактор - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на рускиот претседател, Владимир Путин на свадба кај министерката за надворешни работи, Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Европскиот парламент, Мишел Рејмон и Украина.

Шефицата на австриската дипломатија го поканила Путин на свадба – бараат оставка од неа!

iPortal - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Европскиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Се бара оставка од австриската министерка Кнајсел оти го поканила Путин на свадба

Н.Македонија - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Критики за австриска министерка бидејќи го поканила Путин на свадба

Локално - 16.08.2018

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсл наиде на критика на пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон и Украина.

Зелените ја распнаа министерката Кнајсел оти го поканила Путин на свадба

Република - 17.08.2018

– Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените во Евроспкиот парламент Мишел Рејмон и Украина.