TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калараш шокираше со новиот имиџ! (ФОТО)

24 Ракомет - 24.01.2020

Најдобрите две македонски екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер, одиграа пријателски натпревар кој го добија „црвено-црните“ со 32-28. Ова беше неофицијално деби за новиот стратег на шампионот, Стевче Алушовски, додека Жељко Бабиќ на клупата на ...

Калараш со чуден имиџ, се офарба син (ФОТО)

SportMedia - 24.01.2020

Глеб Калараш е најголемото изненадување на денешниот дуел против Еурофарм Пелистер. Секако не станува збор за играта, туку за неговиот нов имиџ, рускиот ракометар одлучи да ја промени бојата на косата, се офарба ...

Новата фризура на Калараш е хит!

Спортманија - 24.01.2020

Рускиот репрезентативец често експериментира со бојата на косата. Пикерот на Вардар, Глеб Калараш вечерва во „Јане Сандански“ се појави со сина боја на косата и изненади многумина со својот имиџ. Еден од милениците на навивачите има нова фризура.

Вардарецот Калараш ја има најлудата фризура во ракометниот свет! (ФОТО)

Sport 1 - 23.01.2020

Европскиот ракометен шампион Вардар го совлада Еурофарм Пелистер со 32-28 во пријателски меч без публика, а на социјалните мрежи беше објавена фотографија од Глеб Калараш, кој дефинитивно ја има најлудата фризура во ракометниот ...