TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Михајловски: Државата и градот ми ветија помош, ама ме оставија да гинам – сам!

Sport 1 - 27.06.2022

Денешната прес-конференција на првиот човек на Вардар 1961, Михајло Михајловски, предизвика голем интерес во јавноста, чекајќи објаснување за бркањето од Лигата на шампионите, наводно поради долговите кои останаа од претходниот сопственик и од ...

Михајловски: Државата и градот ми дадоа празни ветувања, сам никогаш немаше да се нафатам…

Екипа - 27.06.2022

Првиот човек на Вардар, Михајло Михајловски, ги прозва државните и градските челници, чии неисполнети ветувања придонесоа „црвено-црните“ да бидат исклучени од елитното европско натпреварување.

Давор Стојаноски: Одлуката на ЕХФ за Вардар е тенденциозна, за да може екипи како Алборг да играат во ЛШ

Оff.net - 27.06.2022

Пет дена по соопштението на Михајло Михајловски во кое вели дека го преземал Вардар со долгови спрема играчите од 2,5 милиони евра, нема реакција од Сергеј Самсоненко, туку преку соопштение се огласи извршниот директор на клубот во тоа време.

„За казната на Вардар се виновни Заев, ЕХФ, банките, короната, само не тој што – должи“

Sport 1 - 27.06.2022

Во пресрет на денешната прес-конференција на Михајло Михајловски, првиот човек на ракометниот шампион Вардар 1961, во која ќе говори за елиминацијата од идното издание од Лигата на шампионите (ЛШ), со соопштение се јавија луѓето кои претходно го ...

Вистината за РК Вардар: Самсоненко платил сѐ, клубот е „жртва“ на Алборг!?

Gol.mk - 27.06.2022

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар 1961 живее тешки денови. Најголемиот удар клубот го доживеа по исфрлањето од Лигата на шампионите, а со самото неучество во елитата за кое од ЕХФ тврдат дека е поради долгови, неизвесна е и ...

Се јавија и луѓето кои го закопаа Вардар: Премиерот ни вети 2,5 милиони евра, ниту еден играч нема тужба кон РК Вардар

Екипа - 27.06.2022

Вардар ги доживува најтешките моменти во клупската историја откако „црвено-црните“ беа исфрлени од Лигата на Шампионите, а се уште се стравува дека би можело да ги снајде „сценариото“ на Металург, па пред самиот старт на сезоната ЕХФ да побара и ...

Вардар добил празно ветување од 2,5 милиони евра од поранешниот премиер на Македонија!

SportMedia - 27.06.2022

Екипата на Вардар 1961, една од причините поради која ракометот во Македонија (покрај репрезентацијата) стана број еден спорт ги живее најтешките денови. Актуелниот македонски првак е исклучен од Лигата на шампионите, а како главна причина за ова се ...

Денеска ќе биде позната судбината на Вардар, Михајловски ги отвара картите!

SportMedia - 27.06.2022

Вардар 1961 го загуби местото во Лигата на шампиони. ЕХФ одлучи да го исклучи двократниот освојувач на титулата во ова натпреварување поради стари долгови кон некогашните членови. Овој потег на ЕХФ менува многу работи за следната сезона.

Стојановски: ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ за да се отвори место за Алборг

Опсервер - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Стојановски: ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ за да се отвори место за Алборг

Бриф - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Стојаноски: Некоректната одлука на ЕХФ за РК Вардар не се однесува на наводниот долг

Слободен Печат - 27.06.2022

Нови тешки моменти за македонскиот и двократен европски шампион Вардар , изминатиот период ЕХФ донесе одлука „црвено-црните“ да не го добијат правото да настапува следната сезона во Лигата на шампионите.

Вардар е исклучен од ЕХФ само за во ЛШ да има место за екипи како Алборг со ѕвезди во составот!?

Спортски - 27.06.2022

Денес на прес-конференција сопственикот на Вардар Михајло Михајловски ќе ги „отвори картите“ и ќе зборува за исклучувањето на Вардар од Лигата на шампионите. Во Вардар сметаат дека неправедно се исклучени од страна на ЕХФ.

Поранешниот премиер Заев ветил 2,5 милиони евра за РК Вардар, никогаш не ги дал

TopSport - 27.06.2022

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 доби суспензија од ЕХФ за настап во Лигата на шампионите поради стари долгови кон раконетари. Сепак, на ова реакција испрати поранешниот спортски директор Давор Стојаноски кој тврди дека вистината е сосема ...

Стојановски: ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ за да се отвори место за Алборг

Независен - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Соопштение на Давор Стојановски: РК Вардар жртва на Алборг, Самсоненко исплатил се

Фактор - 27.06.2022

Македонската ракометна гордост РК Вардар, го „живее“ еден од најтешките периоди во својата клупска историја. Шампионот од Лигата на шампиони во два наврати е исфрлен од елитното натпреварување за новата сезона од страна на ЕХФ, причина е неисполнети ...

Стојановски: ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ за да се отвори место за Алборг

Курир - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Стојаноски: Исклучувањето на Вардар не е поради долгови од минатите сезони

24 Ракомет - 27.06.2022

Македонскиот шампион Вардар минатата недела беше исклучен од Лигата на шампионите, а таквата одлука на ЕХФ предизвика многу полемики во ракометната јавност. Поранешниот директор на клубот, во ерата на Сергеј Самсоненко се огласи со соопштение и ...

Извршниот директор на РК Вардар: Поранешниот премиер ни вети 2,5 милиони евра, исклучувањето на ЕХФ е тендециозно

Sport M - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Стојановски: ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ за да се отвори место за Алборг

Република - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Вардар добил празно ветување од 2,5 милиони евра од поранешниот премиер на Македонија!

Нетпрес - 27.06.2022

Екипата на Вардар 1961, една од причините поради која ракометот во Македонија (покрај репрезентацијата) стана број еден спорт ги живее најтешките денови. Актуелниот македонски првак е исклучен од Лигата на шампионите, а како главна причина за ова се ...

Стојановски: ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ за да се отвори место за Алборг

Frontline - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Стојаноски: Владата ни вети помош од 2,5 милиони евра, ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ

Дерби - 27.06.2022

Двократниот европски шампион и најдобар македонски ракометен колектив, Вардар 1961 доби тежок удар изминативе денови од Европската ракометна федерација (ЕХФ) која одлучи да ги избрише „црвено-црните“ од Лигата на шампионите и останатите ...

Самсоненко ги подмири долговите, Вардар е „жртва“ на Алборг!

Вечер Прес - 27.06.2022

Ракометниот шампион на Македонија, Вардар 1961 претрпе голем удар со исфрлањето од Лигата на шампионите, а со самото неучество во елитата за кое од ЕХФ тврдат дека е поради долгови, неизвесна е и иднината на колективот и изгледот на „црвено-црните“ ...

За ситуацијата во РК Вардар, виновни се Заев, ЕХФ, Алборг, короната, банките..., но не и Самсоненко

МКД - 27.06.2022

Поранешниот директор на Вардар, Давор Стојановски се јави со соопштение по повод неизвесната ситуација во клубот откако ЕХФ ги исфрли црвено-црните од Лигата на шампионите. Вардар следната сезона нема да игра во Лигата на шампионите поради задоцнето ...

Стојановски: ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ за да се отвори место за Алборг

Lider - 27.06.2022

Извршниот директор на АД РК Вардар, Давор Стојановски денес во обраќање до јавноста објасни како дојде до ситуацијата „црвено-црните“ да бидат исклучени од Лигата на шампионите. Стојановски смета дека Вардар е исклучен тенденциозно со цел неговото ...

Поранешниот премиер Заев ветил 2,5 милиони евра за РК Вардар, клубот никогаш не ги добил парите

Скопје инфо - 27.06.2022

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 доби суспензија од ЕХФ за настап во Лигата на шампионите поради стари долгови кон ракометари. Сепак, на ова реакција испрати поранешниот извршен директор Давор Стојаноски кој тврди дека вистината е сосема ...

Стојаноски: Владата ни вети помош од 2,5 милиони евра, ЕХФ тенденциозно го исклучи Вардар од ЛШ

Точка - 27.06.2022

Двократниот европски шампион и најдобар македонски ракометен колектив, Вардар 1961 доби тежок удар изминативе денови од Европската ракометна федерација (ЕХФ) која одлучи да ги избрише „црвено-црните“ од Лигата на шампионите и останатите ...