TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ купи данска фирма што развива лек против ковид

МКД - 19.01.2022

Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто удел во данската компанија Квантбиорес, која развива лек против ковид-19, потврди генералниот директор на компанијата Иван Лончаревиќ за Ројтерс. Според податоците на данскиот економски регистар, Јелена и Новак Ѓоковиќ се ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

Слободен Печат - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19. Ѓоковиќ купи 80 отсто од компанијата во јуни 2020 година, изјави нејзиниот извршен директор Иван ...

Ѓоковиќ лани основал компанија која бара лек против коронавирус

Макфакс - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ се’ уште е во центарот на вниманието на светските медиуми поради депортацијата од Австралија, која и по два судски спорa не сакаше да го пушти невакциниран во земјата.

Дел од луѓето можеби ќе се изненадат: Ѓоковиќ поседува 80% од данска фирма – еве со што се занимава таа

Точка - 19.01.2022

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓокoвиќ, купил 80 отсто од данската биотехнолошка фирма „КвантБиоРес“, пренесува „Ројтерс“. Имено, оваа фирма развива медицински третман за Ковид-19, соопштил за „Ројтерс“ извршниот директор на таа компанија.

ЃОКОВИЌ И ЈЕЛЕНА КУПИЛЕ ФИРМА ЗА БОРБА СО КОРОНАТА Седиштето е во Данска, лечат преку резонанца

+инфо - 19.01.2022

Компанијата на својата веб-страница наведува дека се занимава со „развивање третмани и лекови за ретровируси и отпорни бактерии“ и дека со таканаречена RRM технологија на резонанца им помага на протеините да ги вршат клучните функции.

Ѓоковиќ основал компанија која бара лек за Ковид-19

А1 On - 19.01.2022

Српскиот тениски шампион Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена на почетокот на пандемијата основаа компанија која развива решенија во областа на лекувањето на коронавирусот. Имено, според регионалните медиуми, повикувајќи се на јавно достапни ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

Денешен - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes, пренесе МИА. Тоа е компанија што развива медицински третмани против ...

Ѓоковиќ купил данска компанија која развива терапија против Ковид-19

Локално - 19.01.2022

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е сопственик на данската компанија QuantBioRes која развива терапија против Ковид-19, потврди за Ројтерс генералниот директор на компанијата. Според данскиот деловен регистар, Јелена и Новак Ѓоковиќ се ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

Бриф - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19. ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

MakPress - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

Опсервер - 19.01.2022

– Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

Независен - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

Нова ТВ - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19

Република - 19.01.2022

Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes, пренесе МИА. Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19. ...

Ѓоковиќ e сопственик на компанија која бара лек против ковид-19

Н.Македонија - 19.01.2022

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ сѐ уште е во центарот на вниманието на светските медиуми поради депортацијата од Австралија, која и по два судски спора не сакаше да го пушти невакциниран во земјата.