TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силекс со играч помалку поразен од лидерот Струга Т.Л.

Сител - 26.11.2022

Со натпреварот Силекс – Струга што се одигра попладнево о Кратово започна 16.коло во прволигашката конкуренција. Лидерот на првенствената табела, тимот на Струга Трим Лум славеше победа со 2:1 над Силекс. Гостите рано го отворија резултатот.

Струга ТЛ триумфално во Кратово за зацврстување на позицијата на врвот (ВИДЕО)

Екипа - 26.11.2022

Фудбалерите на Струга ТЛ запишаа нови три бода за задржување на предноста на врвот од табелата во однос на конкурентите во Првата македонска фудбалска лига. Во првиот натпревар од 16. коло, стружани во дерби-пресметка славеа со 1-2 на гостувањето ...

ВИДЕО: Продолжи кризата на Силекс, лидерот до нови бодови во Кратово

Gol.mk - 26.11.2022

Фудбалерите на Струга Трим Љум ја продолжија победничката серија на гостувањето кај Силекс (1-2) во 16. коло од Првата фудбалска лига. Два гола во првиот дел беа доволни за нови бодови на контото на екипата предводена од Срѓан Захариевски .

Кај нас не може без провокации и инциденти, ко за крај на мечот… (ВИДЕО)

Екипа - 26.11.2022

Струга ТЛ триумфираше со 1-2 на гостувањето против Силекс во Кратово во првиот натпревар од 16. коло во ПМФЛ, низ еден тензичен дуел кој стартуваше нервозно уште по водството на гостите во 10.

ПМФЛ: Лидерот Струга победнички во Кратово

Слободен Печат - 26.11.2022

Попладнево се одигра првиот натпревар од 16. коло во македонската прва лига, а во него лидерот Струга Трим Лум забележа победа во Кратово против Силекс со 1:2. Победата за фаворитот во овој натпревар ја обезбедија Ибраими и Малески, Ристовски беше ...

Струга го освои Кратово и ја продлабочи кризата на Силекс

Sport 1 - 26.11.2022

Актуелниот лидер Струга Трим Лум дојде до десеттата сезонска победа за да се зацврсти на првото место после двонеделната пауза, па овој мундијалски период го отвори 16-то коло во домашната елита откако го освои Кратово со победата против Силекс со ...

Струга со победа се враќа од Кратово

Спортски - 26.11.2022

Лидерот во македонскто првенство Струга Трим Лум дојде до победа на гости во Кратово. Стружани беа подобриот противник од стартот на натпреварот и до водство дојдоа после само 10 минути кога Ибраими погоди од пенал. Во 22.

Струга ја доби битката со Силекс и се зацврсти на првото место

Дерби - 26.11.2022

Фудбалерите на Струга Трим Лум издвојуваа победа над Силекс од 2-1 во првата средба од 16. коло во првата македонска лига. Лидерот на табелата го освои Кратово со одлично прво полувреме во кое успеа да даде два погодоци преку Ибраими и Малески.

Струга го победи Силекс

TopSport - 26.11.2022

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Струга Трим Лум, забележа значајна победа на гостувањето во Кратово. Стружани го победија Силекс со 2:1. Струга победата ја обезбеди во првото полувреме кога ги постигнаа двата гола, а на рака ...

Лидерот триумфално низ Кратово

Sport M - 26.11.2022

Екипата на Струга Трим Лум, лидер во ПМФЛ со победа се враќа од тешкото гостување во Кратово, славејќи со 1:2. Гостите поведоа по само 10 минути игра, преку Бесарт Ибраими. Во 21.ва минута, нови големи проблеми за Силекс.

Захариевски: Голема, голема победа за Струга ТЛ!

SportMedia - 26.11.2022

Струга ТЛ со триумф се враќа од Кратово, победа од 1:2 кај Силекс и со овие три бода веројатно полусезоната ќе ја заврши како прва на табелата. Блескаво прво полувреме, но во второто посебно во финишот ќе беше за малку од готово па вересија.

Денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига

Алсат-М - 26.11.2022

Со натпреварот помеѓу Струга Трим Лум и Силекс денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига. Стружани го совладаа Силекс со 2:1. Останатите 4 натпревари од колото се играат утре.

Захариевски ги знае сите тајни на Силекс, мајсторски го предводеше лидерот до победа во Кратово

Спортманија - 26.11.2022

Срѓан Захариевски одлично ги познава и Силекс и Кратово, а денеска маестрално ја предводеше Струга до победа од 2:1 во премиерниот меч од 16. коло во Првата македонска лига. Стружани за само 25 минути во првиот дел ги разрешија сите дилеми околу ...

ПМФЛ: Моќна е оваа Струга ТЛ, лидерот го “ОСВОИ“ и Кратово!

SportMedia - 26.11.2022

Во првиот меч од 16.коло, во дербито кое попладнево се одигра во Кратово, лидерот Струга Трим Лум едноставно покажа кој е кој и успеа со 1:2, со головите на Ибраими и Малески, за домашните стрелаше Ристовски, и да дојде до чекор до есенските почести.

Струга ТЛ за едно полувреме го реши Силекс: Водство од 0-2 и црвен картон за кратовци (ВИДЕО)

Екипа - 26.11.2022

Фудбалерите на Струга ТЛ се на добар пат да си ја сочуваат предноста во однос на конкурентите на врвот од табелата во Првата македонска фудбалска лига. Стружаните уште по првото полувреме во првиот натпревар од 16.

Победничко селфи: Струга ТЛ пред историски успех, речиси е есенски шампион!

SportMedia - 26.11.2022

Струга Трим Лум успеа на пеколно тешкото гостување кај Силекс во Кратово да победи со 1:2 и да освои големи три бода со кои речиси е есенски шампион. Сега има +8 бодови пред Шкупи, но и меч повеќе на три кола до крајот.

ПМФЛ: Силекс поразен, Струга освои три бода во Кратово

Фактор - 26.11.2022

Струга ТЛ запиша победа во Кратово, Силекс немоќен во обидот да го запре лидерот во ПМФЛ, загуби со 2-1. За Струга ова е втора победа во низа, а до неа стигнаа со головите на Бесарт Ибраими и Христијан Малески во првото полувреме, за Силекс погоди ...

Струга ТЛ го освои Кратово (ВИДЕО)

МакФудбал - 26.11.2022

Лидерот Струга Трим успеа да слави важен триумф на гости (1-2) против Силекс во Кратово и се зацврсти на првото место на табелата во Првата лига со 33 бода. Бесарт Ибраими од пенал во 11.минута донесе водство за гостите, а Силекс во 22.минута остана ...

Полувреме: Струга ТЛ со головите на Ибраими и Малески “ГАЗИ“ во Кратово! (видео)

SportMedia - 26.11.2022

Одлично прво полувреме за Струга Трим Лум во Кратово, во дербито на колото на гости кај Силекс. Лидерот води со 0:2 и тоа со головите на Ибраими и Малески. Прво во 10.минута Ибраими беше фаулиран во домашниот казнет простор, за судијата Грујоски ...

Кај нас продолжува прволигашкиот фудбал: Силекс ја пречекува Струга во дербито на колото!

Екипа - 26.11.2022

Додека светот е фокусиран на возбудувањата на Светското првенство во Катар, во Македонија по репрезентативната пауза продолжуваат прволигашките активности од есенскиот дел од шампионатот. Силекс и Струга ТЛ денеска од 13 часот во Кратово го отвораат ...

Игра лидерот, а квотата за негова победа е поголема отколку за нерешено или пораз

Спортманија - 26.11.2022

Екипите на Силекс и Струга Трим Лум денеска во 13 часот го отвораат 16-тото коло во Првата македонска фудбалска лига. Клупскиот фудбал во Македонија се враќа по двонеделна пауза, а останатите четири меча од оваа рунда се играат утре.

Радиќ: Ќе биде тешко против Силекс, но веруваме дека ќе се вратиме со три бода

Gol.mk - 26.11.2022

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), Струга Трим Љум попладне гостува кај незгодниот Силекс во Кратово, во првиот натпревар од 16. коло во македонскиот шампионат. Во пресрет на оваа пресметка, Сава Радиќ изјави дека е свесен за ...

Лидерот сака да го освои Кратово, но Силекс дома речиси и да не губи

МакФудбал - 26.11.2022

Заврши паузата во домашниот фудбал, па сега паралелно со возбудувањата на Светското првенство ќе следиме и дуели од нашите стадиони. Лидерот Струга Трим Лум ќе гостува во Кратово (13 часот) и ќе се обиде да го победи Силекс во премиерниот меч од ...

Силекс желен за одмазда за поразот во Струга

Gol.mk - 26.11.2022

Екипите на Струга Трим Љум и Силкес ќе го отворат 16. коло во Првата македонска фудбалска лига. Пред својата публика кратовчани ќе бркаат одмазда за поразот во нивната прва овосезонска пресметка во ПМФЛ, на која Струга славеше со минимални 2-1.

ПМФЛ: Силкес го пречекува лидерот Струга ТЛ

Фактор - 26.11.2022

Паузата заврши во ПМФЛ, денеска и утре се играат средбите од 16 коло, прв натпревар од викенд програмата е Силекс -Струга ТЛ. Струга на последните три средби има една победа и две нерешени, лидерот излезе од резултатската криза, а Силекс на ...

ПМФЛ: Лидерот ќе го “освојува“ и Кратово!

SportMedia - 26.11.2022

По пауза од две недели, викендов продолжуваат возбудувањата во ПМФЛ и тоа со натпреварите од 16.коло. За денеска од 13 часот е закажано дербито кое се игра во Кратово а во кое силите ќе ги одмерат Силекс и Струга Трим Лум.

Струга го победи Силекс

Макфакс - 26.11.2022

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Струга Трим Лум, забележа значајна победа на гостувањето во Кратово. Стружани го победија Силекс со 2:1. Струга победата ја обезбеди во првото полувреме кога ги постигнаа двата гола, а на рака ...

Денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига

Zoom - 26.11.2022

Со натпреварот помеѓу Струга Трим Лум и Силекс денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига. Стружани го совладаа Силекс со 2:1. Останатите 4 натпревари од колото се играат утре.