TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кирацовски: Побарав повлекувањe на моите роднини од работните места

Тера - 25.04.2019

Вчера се огласи Антикорупциската комисија околу случаи за непотизмот и партиски вработувања. Потоа од митинг во Прилеп премиерот Заев кажа дека одговорни политичари веднаш реагираат на она што го кажуваат институции, но ја спомена и опозицијата и ...

Кирацовски: Мојата сестра и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места

Нова ТВ - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски денеска на својот профил на Фејсбук објави дека неговата сестра и мајката на неговата сопруга се повлекуваат од работните места за кои Државната комисија за спречување корупција утврди дека ги ...

Кирацовски: Мојата сестра и баба се повлекуваат од работните места

Фокус - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека по заклучоците на Антикорупциска, од работните места ќе се повлечат неговата сестра и мајката на неговата сопруга. Тој појаснува дека од своите роднини побарал да се повлечат од нивните ...

Бабата и сестрата на генералниот секретар на СДСМ ќе си дале оставка

IRL - 25.04.2019

Мајката на неговата сопруга и сестрата на Александар Кирацовски, висок партиски функционер на СДСМ и пратеник, ќе се дадат оставки откако Антикорупциската комисија на вчерашната седница утврди дека функционерот со својата позиција влијаел кога ...

Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места

Р.С.Европа - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски денеска на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека побарал повлекувањe на неговите роднини од работните места за кои Државната комисија за спречување корупција "наоѓала некакви ...

Кирацовски: Си ги повлекувам моите роднини од државните работни места

Магазин - 25.04.2019

Не по налог на Зоран Заев туку по заклучоците на Антикорупциска, генералниот секретар ќе бара неговите роднини да се повлечат од работните места во државните и јавни установи. Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека по ...

Сестрата и бабата на Кирацовски се повлекуваат од работните места

Мета - 25.04.2019

По директната наредба на премиерот Зоран Заев, роднините на функционерите да си дадат отказ, генералниот секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски соопшти дека неговата сестра и баба ќе се повлечат од работните места.

Роднините на Кирацовски си даваат откази

Слободен Печат - 25.04.2019

Антикорупциска вчера имаше сомнежи за вработувањето на роднини на неколку ...

Сестра ми и мајката на мојата сопруга се повлекоа од работните места иако нема непотизам, вели Кирацовски

Сакам да кажам - 25.04.2019

Сестрата на генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски и мајката на неговата сопруга се повлекоа од работните места за кои Антикорупциската комисија оцени дека имало непотизам при вработувањето.

Кирацовски со потег незамислив за времето на Груевски – мојата баба и сестра се повлекуваат од работните места

1tv - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека по заклучоците на Антикорупциска, од работните места ќе се повлечат неговата сестра и мајката на неговата сопруга. Тој појаснува дека од своите роднини побарал да се повлечат од нивните ...

Сестрата и бабата на Кирацовски ќе дадат отказ од работа

Нетпрес - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски денеска на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека побарал повлекувањe на неговите роднини од работните места за кои Државната комисија за спречување корупција “наоѓала некакви ...

Кирацовски: Моите роднини се повлекуваат од функциите иако нема непотизам

А1 On - 25.04.2019

Откако Државната комисија за спречување на корупција објави дека пратеникот Александар Кирацовски е на врвот на листата по случаи на непотизам, тој вели дека неговите роднини ќе се повлечат од работните места во државните компании.

Кирацовски направи потег кој беше незамислив во времето на режимот на Никола Груевски

Centar - 25.04.2019

Пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски направи нешто што во време на режимот беше незамисливо. Неговата сестра и мајката на неговата сопруга по своја лична одлука се повлекоа од своите работни места.

Кирацовски: Мојата баба и сестра се повлекуваат од работните места

Либертас - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека по заклучоците на Антикорупциска, од работните места ќе се повлечат неговата сестра и мајката на неговата сопруга. Тој појаснува дека од своите роднини побарал да се повлечат од нивните ...

Кирацовски најави повлекување на роднините од државните институции

Макфакс - 25.04.2019

Пратеникот од СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека ќе ги повлече сите свои роднини од работните места во државните компании. Ова следува откако Државната комисија за спречување на корупцијата објави дека тој е на врвот на листата по случаи на ...

Кирацовски: Моите сестра и баба ќе се повлечат од работните места

ТВ21 - 25.04.2019

„Не сум влијаел за вработувањето на мојата сестра и баба, но ќе ги почитувам заклучоците на Антикорупциска“, изјавил генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски после одлуките на комисијата за вработување на непотизам.

Кирацовски: Сите мои роднини се повлекуваат од работните места иако не сум влијаел за нивно вработување

AKO - 25.04.2019

Генералниот секретар и шеф на изборен штаб на СДСМ, Александар Кирацовски, објави дека сите негови роднини кои биле на некаков начин предмет на Анткорупциска , ќе си дадат отказ на своите работни места.

Кирацовски: Од работното место, кое нема никаква поврзаност со непотизам, се повлекуваат и мојата сестра и мајката на ...

iPortal - 25.04.2019

Нашата татковина, државата, општеството, покажува зрелост како никогаш досега. Граѓаните реагираат, а независните институции постапуваат согласно нивните надлежности. Пред нас се одлуки, заклучоци на Државната комисија за спречување на корупцијата.

Кирацовски: Мојата сестра и баба се повлекуваат од работните места

Press24 - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека по заклучоците на Антикорупциска, од работните места ќе се повлечат неговата сестра и мајката на неговата сопруга. Тој појаснува дека од своите роднини побарал да се повлечат од нивните ...

Кирацовски: Баба ми и сестра ми се повлекуваат од работните места

еМагазин - 25.04.2019

Пратеникот и генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски , на Фејсбук соопшти дека неговата сестра и мајката на неговата сопруга се повлекуваат од работните места, откако за овие вработувања случај отвори и Антикорупциската комисија, а ...

Кирацовски: Моите блиски се повлекуваат од работните места

Фактор - 25.04.2019

Александар Кирацовски, генералниот секретар на СДСМ, денеска соопшти дека неговата сестра Мирјана Јосифовска и мајката на неговата сопруга се повлекуваат од работните места каде што изминатиот период добиле ангажмани.

Кирацовски: Мојата сестра и баба се повлекуваат од работните места

Сител - 25.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека по заклучоците на Антикорупциска, од работните места ќе се повлечат неговата сестра и мајката на неговата сопруга. Тој појаснува дека од своите роднини побарал да се повлечат од нивните ...

Кирацовски најави повлекување на роднините од државните институции

Точка - 25.04.2019

Пратеникот од СДСМ, Александар Кирацовски, вели дека ќе ги повлече сите свои роднини од работните места во државните компании. Ова следува откако Државната комисија за спречување на корупцијата објави дека тој е на врвот на листата по случаи на ...

Кирацовски: Мои роднини се повлекуваат од работните места иако не сум влијаел за нивно вработување

Бриф - 25.04.2019

Нашата татковина, државата, општеството, покажува зрелост како никогаш досега. Граѓаните реагираат, а независните институции постапуваат согласно нивните надлежности. Пред нас се одлуки, заклучоци на Државната комисија за спречување на корупцијата.

Кирацовски: Сестра ми и мајката на мојата сопруга дадоа откази

Република - 25.04.2019

Генералниот секретар и шеф на изборен штаб на СДСМ, Александар Кирацовски, објави дека сите негови роднини кои биле на некаков начин предмет на Анткорупциска, ќе си дадат отказ на своите работни места.

Кирацовски: Побарав повлекувањe на моите роднини од работните места за кои ДКСК наоѓа некакви индиции!

Локално - 25.04.2019

Нашата татковина, државата, општеството, покажува зрелост како никогаш досега. Граѓаните реагираат, а независните институции постапуваат согласно нивните надлежности. Пред нас се одлуки, заклучоци на Државната комисија за спречување на корупцијата.

Кирацовски: Очекувам ДКСК да поведе постапка и за бројните партиски вработувања на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 25.04.2019

Нашата татковина, државата, општеството, покажува зрелост како никогаш досега. Граѓаните реагираат, а независните институции постапуваат согласно нивните надлежности. Пред нас се одлуки, заклучоци на Државната комисија за спречување на корупцијата.

Кирацовски немал влијание и немал право, но побарал сестра му и баба му да се повлечат од работните места

365 - 25.04.2019

Сестрата и мајката на сопругата на пратеникот Александар Кирацовски ќе се повлечат од работните места, соопшти денеска генералниот секретар на СДСМ, откако вчера Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) утврди негово влијание во три од ...