TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Монструмот од Цетиње закопан на тајна локација

Во Центар - 16.08.2022

Повеќекратниот убиец од Цетиње, Вук Бориловиќ е погребан на тајна локација. Граѓаните не му дозволија на семејството на Бориловиќ да го погребаат во Цетиње. За ова била известена и полициската управа која се погрижила закопувањето на посмртните ...

Семејството на монструмот стравува од крвна одмазда

PressingTV

Жена за време на масакрот во Цетиње ја минала полициската контрола, па била убиена

Канал5

Потресни сцени од Цетиње: Граѓани запалија свеќи за трагично загинатите сограѓани (ФОТО)

Курир

Mонструмот од Цетиње погребан на тајна локација

PressingTV

СЕ БАРА „КРВ ЗА КРВ“? Семејството на убиецот од Цетиње сокриено поради страв од крвна одмазда

+инфо

Семејството на Вук Бориловиќ е во опасност поради крвна одмазда, полицијата ги чува

Фактор

Слободен Печат 360 степени Република Локално

МОНСТРУМОТ ОД ЦЕТИЊЕ ЕДНА РАБОТА ГО РАЗЛИКУВА ОД ДРУГИТЕ МАСОВНИ УБИЈЦИ - познат детектив изнесе морбиден детаљ

Фактор - 16.08.2022

Црногорската јавност бара Ненад Калуѓеровиќ, за кој се верува дека му пресудил на Вук Бориловиќ, масовен убиец од Цетиње, да биде ослободен од секаква одговорност, а истото го мисли и црногорскиот министер за полиција.

МОНСТРУМОТ ОД ЦЕТИЊА ВО ЕДНО СЕ РАЗЛИКУВА ОД МАСОВНИТЕ УБИЈЦИ ОД ВЕЛИКА ИВАНЧА И ЈАБУКОВАЦ Детективот Поповиќ презентираше грозоморен ДЕТАЛ

Во Центар

НЕМАЛО КАМЕРИ КАЈ МОНСТРУМОТ, НО ПОСТОЈАТ ДРУГИ СНИМКИ Полицијата ги занемарила надзорните камери на околните објекти?

+инфо - 16.08.2022

Во куќата на Бориловиќ полицијата не пронашла камери, но истовремено, таа ги занемарила снимките од надзорните камери на објектите кои биле во близина, а кои можат да дадат нов увид во трагедијата.

Пронајдени осум куршуми и 4.200 евра во куќата на убиецот од Цетиње

Press24

Полицијата влезе во куќата на монструмот: Пронајдени осум куршуми и 4.200 евра

Република

ДУРИ ТРИ ПАТИ ТЕЛЕФОНИРАЛ ДОДЕКА ГИ УБИВАЛ ЖРТВИТЕ?! Кај кого се јавил убиецот од Цетиње: Еден повик е ПОСЕБНА МИСТЕРИЈА (ФОТО)

Во Центар

Полицијата ја објави реконструкцијата на масакрот во Цетиње: Ранет сум, нема да преживеам

Канал5

Нови детали од масакрот на Цетиње - Целосна реконструкција на злосторството: Познато кој прв се јавил во полиција и кои биле последните зборови на убиецот

Точка

ЛОШО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ, ДЕЛ ОД ПРИКАЗНАТА ВО ЦЕТИЊЕ Жена со торби која си одела дома била убиена во гужвата

+инфо

+инфо Точка Во Центар Во Центар 4NEWS 4NEWS 24Инфо Сител

Вук имал душевно растројство поради самоубиството на братот

Република - 16.08.2022

Вук Бориловиќ (34), кој уби 10 сограѓани, а рани шестмина, како млад човек ја поминал ноќта изгубен во шумата каде за малку ќе го убиел ѕвер. Тој доживеал тешка трагедија кога бил нападнат од мечка додека бил на лов, а поради оваа траума Вук преку ...

„Барем едно дете да ни оставеше, не уби сите“ – Болна исповед на дедото на децата кои ги уби монструмот од Цетиње

ММС

Мачна исповед на дедото на убиените деца од Цетиње: „Да ни оставише барем едно дете…“

4NEWS

Мајката на монструмот од Цетиње: „Без душа сум и не знам дали ќе ја преживеам оваа голгота. Подобро да го нема

Во Центар

Убиецот од Цетиње имал дозвола за оружје, а се лекувал во психијатриска болница

Press24

Мајката на убиецот од Цетиње: Јас сум без душа, не знам дали ќе преживеам

Press24

Исповед на мајката на монструмот од Цетиње: Подобро e повеќе да го нема

Скопје1

ММС 24Инфо Курир Скопје1 PressingTV Република Либертас Вечер Прес