TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот „Топ ган“ го зазеде местото на „Титаник“ на листата со најуспешни филмови на сите времиња

Макфакс - 10.08.2022

Блокбастерот на Том Круз, „Топ ган: Маверик“, ги руши сите рекорди, а сега му одзеде важна титула на еден од најпопуларните филмови на сите времиња, „Титаник“. Продолжението на популарниот филм од 1986 година, предводено од Том Круз, излезе во мај ...

„Топ Ган“ го симна „Титаник“ од тронот на најуспешен филм на сите времиња

Канал5 - 09.08.2022

Блокбастерот Top Gun: Maverick на Том Круз ги руши сите рекорди, а сега му одзеде важна титула на еден од најпопуларните филмови на сите времиња, Титаник. Покрај тоа што беше прогласен за најуспешен филм во 2022 година и за најуспешен филм во ...

„Top Gun“ му го одзеде местото на „Titanic“ на листата на најуспешни филмови на сите времиња

Точка - 09.08.2022

Блокбастерот со Том Круз, „Top Gun: Maverick“, ги руши сите рекорди, а сега му ја одзеде важната титула на еден од најпопуларните филмови на сите времиња, „Titanic“. Освен што е прогласен за најуспешен филм во 2022 година и најуспешен филм во ...

„Топ Ган: Маверик“ го надмина „Титаник“ на кино-благајните во САД. „Титаник“ води на глобално ниво

Независен - 09.08.2022

САД- Top Gun: Maverick“ го собори „Титаник“ како седми филм со најголема заработка досега на домашниот бокс офис, со заработка од 662 милиони долари од продажба на билети. „Титаник“, една од најголемите успешни приказни во историјата на бокс офисот, ...

„Топ Ган Маверик“ го победи легендарниот „Титаник“ во топ 10 досега во САД

Убавина и Здравје - 09.08.2022

Новиот филм со Том Круз „Top Gun: Maverick“ го надмина „Титаник“ во американскиот бокс офис на сите времиња. Топ-десетката на САД на сите времиња, е полна со суперхерои. На прво место е Star Wars: Episode VII – со 936 милиони 662 илјади долари.

Хамилтон одбил да учествува во новиот „Топ Ган“

Локално - 09.08.2022

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, призна дека одбил улога во годинашниот филм со најголема заработка „Топ ган: Маверик“ со Том Круз поради неговите обврски на светското првенство.

Луис Хамилтон ја одбил понудата на Том Круз да биде дел од новиот „Топ ган“

TopSport - 08.08.2022

Седумкратниот Ф1 шампион, Луис Хамилтон открива дека морал да ја одбие понудата од Том Круз да биде дел од новиот филм „Топ Ган: Маверик“ поради Формула 1 календарот. 37-годишниот Хамилтон и претходно беше дел од Холивуд, откако имаше епизодна улога ...

Луис Хамилтон ја одбил понудата на Том Круз да биде дел од новиот „Топ ган“

Точка - 08.08.2022

Седумкратниот Ф1 шампион, Луис Хамилтон открива дека морал да ја одбие понудата од Том Круз да биде дел од новиот филм „Топ Ган: Маверик“ поради Формула 1 календарот. 37-годишниот Хамилтон и претходно беше дел од Холивуд, откако имаше епизодна улога ...

Новиот „Топ ган“ го зазеде местото на „Титаник“ на листата најуспешни филмови на сите времиња

Курир - 10.08.2022

Блокбастерот на Том Круз, „Топ ган: Маверик“, ги руши сите рекорди, а сега му одзеде важна титула на еден од најпопуларните филмови на сите времиња, „Титаник“. Продолжението на популарниот филм од 1986 година, предводено од Том Круз, излезе во мај ...

„Топ Ган: Маверик“ го симна „Титаник“ од тронот на најуспешни филмови на сите времиња

Слободен Печат - 10.08.2022

Блокбастерот „Топ Ган: Маверик“ на Том Круз ги руши сите рекорди, а сега му одзеде и важна титула на еден од најпопуларните филмови на сите времиња, „Титаник“ . Освен тоа што беше прогласен за најуспешен филм во 2022 година и најуспешен филм во ...

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон: Одбил да учествува во новиот „Топ Ган“ поради ОВА!

Убавина и Здравје - 10.08.2022

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон , призна дека одбил улога во годинашниот филм со најголема заработка „Топ ган: Маверик“ со Том Круз поради неговите обврски на светското првенство.