TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар покажа како изгледа неговиот зглоб 48 часа по мечот со Србија (Фото)

Дерби - 26.11.2022

Нејмар сигурно нема да игра против Швајцарија и практично е „прецртан“ за настап во групната фаза на Светското првенство, но сите напори на бразилските доктори се стремат кон една цел, а тоа е да го оспособат за нокаут фазата на мундијалот.

Нејмар користи компресивна чизма со НАСА технологија за побрзо да ја санира повредата

SportMedia

Нејмар објави како изгледа неговото стапало: Не ветува дека ќе биде фит за нокаут фазата

Спортклуб

Нејмар објави фотографија од својот отечен зглоб, со јасна порака

Sport M

ФОТО: Нови фотографии од повредата на Нејмар, еве како изгледа неговата нога

Курир

Нејмар: Никогаш никому не сум посакал зло, минав еден од најтешките денови!

Gol.mk

Емотивна порака на Нејмар: Горд сум што сум Бразилец, во животот ништо не добив на тацна

Спортклуб

Макфакс Во Центар PressingTV Денар Zoom А1 On

Кармата е чудо: Го повредија Нејмар, а сега добија шокантна вест

Спортклуб - 26.11.2022

Во првиот натпревар на Мундијалот Србија беше поразена од Бразил, а на тој натпревар, се чини, се повреди и еден од главните орли кој би можел да го пропушти следниот меч. Во првото коло на Светското првенство Србија беше поразена од Бразил со 2:0.

Како Србите го „истепаа“ Нејмар (ВИДЕО)

Sport 1

Oбјавено и видео: Еве како Србите го „тепаа“ Нејмар 🎥

Спортски

Шокантно видео: Еве како Србите го (пре)тепаа Нејмар! (ВИДЕО)

SportMedia

„Меси за Аргентинците е Бог, Роналдо за Португалците е крал, а Бразилците сакаат Нејмар нога да скрши!“

СуперСпорт - 26.11.2022

Бразил славеше со 2-0 против Србија и направи чекор кон осминафинале на Мундијалот во Катар, но на следните два меча во групната фаза не може да смета на Нејмар кој се повреди. Нејмар нема да му биде на располагање на селекторот Тите на следните два ...

„Единствената грешка на Немјар е што е роден во Бразил“

TopSport

„За Аргентинците Меси е Бог, во Португалија Роналдо го сметаат за крал, а Бразилците го навредуваат Нејмар“

Спортски

Рафиња: Бразилците не го заслужуваат Нејмар!

Sport 1

За Аргентинците Меси е Бог, за Португалците Роналдо е Крал, а Бразилците се молат Нејмар да скрши нога

24Фудбал

Рафиња бесен на сонародниците: Бразил не го заслужува Нејмар

Дерби

Рафиња бесен на навивачите!

SportMedia

ММС Макфакс Точка