TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Ужас во Бугарија: Масовна крвава тепачка на пазар со секири и мотики, еден човек загина

Слободен Печат - 20.03.2023

Инцидент кој се случил попладнево во бугарскиот град Казанлак го потресе регионов. Во масовна тепачка, група мажи користеле секири и мотики. Еден починал од здобиените рани попладнево нешто по 17 часот, четворица се во критична состојба.

Крвава пресметка во Бугарија: Се тепале со секири и мотики, десетици повредени (ВИДЕО)

Канал5 - 20.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јави БГНЕС доцна попладнето. Вкупно 18 лица се повредени во денешната масовна тепачка на пазарот во ...

(ВИДЕО) Еден човек загина во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија

А1 On - 20.03.2023

Еден човек загина, а шест лица се повредени во масовна тепачка што се случила на пазарот во бугарскиот град Казанлак. Според бугарските медиуми, една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба.

ВИДЕО I Крвава масовна тепачка со секири и мотики во Бугарија – еден починат и десетици повредени

Нетпрес - 20.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јави БГНЕС доцна попладнето. Вкупно 18 лица се повредени во денешната масовна тепачка на пазарот во ...

ЛЕТАЛЕ СЕКИРИ И МОТИКИ, ЕДЕН ЗАГИНАТ И НЕКОЛКУ ПОВРЕДЕНИ Масовна тепачка во бугарски Казанлак (ВИДЕО)

+инфо - 20.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак, Бугарија. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јави агенцијата БГНЕС доцна попладнето.

(ВИДЕО) Крвава тепачка со секири и мотики на паркинг во Бугарија

Фокус - 20.03.2023

Едно лице загина, а шестмина се повредени во масовната тепачка во Казанлак, Бугарија. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Инцидентот се случил попладнево на пазарот во градот.

(ВИДЕО) Крвава тепачка со секири и мотики на паркинг во Бугарија

Либертас - 20.03.2023

Едно лице загина, а шестмина се повредени во масовната тепачка во Казанлак, Бугарија. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Инцидентот се случил попладнево на пазарот во градот.

(ВИДЕО) Брутална тепачка со секири и мотики во Бугарија

Lider - 20.03.2023

Едно лице загина, а осумнаесет лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак, Бугарија. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба, пренесува Фокус. Инцидентот се случил попладнево на пазарот во градот.

Се тепале со секири и мотики: Крвава пресметка во Бугарија, десетици повредени

Република - 23.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јави БГНЕС доцна попладнето. Вкупно 18 лица се повредени во денешната масовна тепачка на пазарот во ...

(Видео) Роми во Бугарија се тепале со секири, десетина повредени

Макфакс - 21.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јавија бугарските. Ранетите се примени во болниците во Казанлак и Старозагорск.

(Видео) Роми во Бугарија се тепале со секири, десетина се повредени

MTM - 21.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јавија бугарските . Ранетите се примени во болниците во Казанлак и Старозагорск.

Роми во Бугарија се тепале со секири, десетина се повредени, има и починат (ВИДЕО)

Пулс24 - 21.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал. Вкупно 18 лица се повредени во денешната масовна тепачка на пазарот во Казанлак, соопшти на краток ...

(Видео) Роми во Бугарија се тепале со секири, десетина се повредени

Точка - 21.03.2023

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јавија бугарските . Ранетите се примени во болниците во Казанлак и Старозагорск.