TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Засега ништо од продолжување на ПМФЛ, седум „позитивни“ во Ренова и Шкендија

Алсат-М - 01.06.2020

Спортскиот директор на Фудбалскиот клуб Ренова, Фисник Нухиу е еден од петте лица од овој тим кои се позитивни на вирусот Ковид 19. „Имаме тројца фудбалери, еден од вработените што се грижи за одржување на објектот и фудбалерите, член на ...

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по новите случаи на Ковид-19

СуперСпорт - 01.06.2020

Фудбалскиот сојуз на Македонија неодамна понуди неколку опции за завршување на сезоната, меѓу кои беше и прекин, но по состанокот со клубовите беше решено да се доигра сезоната. Според одлуката, не требаше да има испаѓања во понизок ранг, па лигата ...

Македонија ЃП ги прекина сите активности, чека насоки од Владата и ФФМ

Дерби - 01.06.2020

Екипата на Македонија Ѓорче Петров одлучи да ги прекини сите активности по вчерашните информации за позитивни тестови на КОВИД-19 во редовите на Шкендија и Ренова. Од таборот на скопскиот прволигаш порачаа дека сега очекуваат вести, насоки од ...

Дел од клубовите на ПМФЛ сами му застанаа на патот на ФФМ и престанаа да тренираат

Сител - 01.06.2020

Вистински хаос владее во првата македонска фудбалска лига по денешната одлука на фудбалерите на Шкупи и Струга да не се тестираат на корона вирусот. Откако скиринигот во Шкендија и Ренова даде 6 позитивни фудбалери и членови на стручниот штаб, ...

Тројца кичевци од фудбалскиот клуб „Ренова“ од Тетово се негативни на коронавирусот

ТВ21 - 01.06.2020

Тројца кичевци од фудбалскиот клуб „Ренова“ од Тетово се негативни на тестот за коронавирусот, информира тренерот од Кичево ангажиран во овој клуб Бехар Укали. – Нашите семејства, пријатели и сограѓани, по многу телефонски повици и искажаната ...

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен Печат - 01.06.2020

Бројот на заболени од коронавирусот во прволигашот Ренова се зголеми за уште едно лице и сега бројката на позитивни изнесува пет. Фудбалерите, стручниот штаб и членовите на управата на двата тетовски прволигаши, Шкендија и Ренова викендов беа ...

ФК Кежовица обвинува: Штипските делагати во ФФМ дадоа свој допринос за Брегалница да не влезе во Првата лига

МКД - 01.06.2020

Фудбалскиот клуб Кежовица од Штип излезе со свој став околу начинот на кој заврши Првата лига, тие ги обвинија штипските делегати во ФФМ за инертност поради која градот и следната сезона нема да има прволигаш.

Во Ренова има и петти заболен од Ковид-19

Sport 1 - 01.06.2020

Тетовска Ренова во моментов е најпогодена од коронавирусот меѓу македонските клубови после тестирањата што беа направени, но бројката од четвориза заразени кај поранешниот макеоднски првак и освојувач на Купот се искачи за уште едно лице, па сега ...

Директорот Фисник Нухи е еден од заразените од коронавирусот во Ренова!

SportMedia - 01.06.2020

Спортскиот директор Фисник Нухи е еден од заразените од коронавирус во таборот на ФК Ренова. Тој е еден од петтмината кои вчера на тестот беа позитивни. Тројца се фудбалери, еден е економ и самиот Нухи.

Ќумбев: Нема шега со вирусот

Сител - 01.06.2020

Позитивното тестирање во редовите на ФК Шкендија и ФК Ренова ги вознемири најмногу директните актери на теренот, фудбалерите со што изјава за медиумите даде претседателот на Здружението на фудбалери Панче Ќумбев:-„Како што веќе знаете, има шестмина ...

По паниката во Тетово: Дел од прволигашите привремено ќе ги стопираат активностите!

SportMedia - 01.06.2020

По она што вчера се случи во Тетово, во Шкендија и Ренова, како што дознаваме некои клубови, а посебно Вардар, Македонија ЃП… ќе ги стопираат своите активности, веројатно привремено. За останатите допрва ќе се види што и како ќе прават, но ...

ФОТО: Македонија Ѓ.П. го прекина тренажниот процес, демантира дека закажале натпревар со Вардар

Дриблинг - 01.06.2020

Македонија Ѓ.П. со соопштение реагира на ситуацијата во македонскиот фудбал откако шест фудбалери од два клуба, Шкендија и Ренова се позитивни на Ковид-19. Клубот од Ѓорче Петров демантира дека закажале пријателски натпревар со ФК Вардар, ќе ги ...

Македонија ЃП ги прекинува тренинзите, по вчерашните „позитивни случаи“ во Шкендија и во Ренова

Екипа - 01.06.2020

Фудбалерите на Македонија ЃП од денеска ги прекинуваат сите тренинг активности по вчерашните информации за позитивни на Ковид-19 во редовите на Шкендија и на Ренова. Како што информираат од клубот тие прекунуваат со тренинзи во очекување на идните ...

Македонија ЃП ги прекина сите активности, чека одлуки на Владата и федерацијата

Gol.mk - 01.06.2020

Без разлика што пред неколку дена први се тестираа и започнаа со тренинзи, од финалистот на Купот, Македонија Ѓорче Петров ги прекинаа сите активности по вчерашните вести за шест позитивни случаи на ковид-19 во мак-фудбалот.

Македонија ЃП прекинува со тренинзи, ќе чека нови насоки од ФФМ и Владата

Спортклуб - 01.06.2020

Откако неколку фудбалери на Шкендија и Ренова беа позитивни на ковид-19, во прашање е доигрувањето на сезоната во Првата фудбалска лига на Македонија. Играчите на двете тетовски екипи веднаш заминаа во самоизолација што значи дека во следните две ...

Вардар и Македонија ЃП договорија пријателска за в сабота!

SportMedia - 01.06.2020

Се чини дека и кај нас од следниот викенд ќе стартува фудбалот, оној вистинскиот, со играње натпревари, па макар и пријателски. Имено како што дознаваме, екипите на Вардар и Македонија ЃП се договориле за одигрување на пријателски натпревар кој би ...

Позитивни членови на Ковид -19 во фудбалските екипи Ренова и Шкендија

OhridNews - 31.05.2020

Испитувањата на членовите од фудбалските екипи на Ренова и Шкендија не поминаа во најдобар ред, откако од лаборатаријата на Аџибаден Систина потврдија позитивни тестови на вирусот Ковид -19.

ФК Ренова: Ако и вториот тест е позитивен ќе ги објавиме имињата на фудбалерите

А1 On - 31.05.2020

Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. – Сакаме да ве информираме дека вестите штоги прочитавте денес се вистинити, за жал во нашиот клуб ...

Коронавирусот влезе и во фудбалот, шест фудбалери заразени, првенството не смее да продолжи

Сител - 31.05.2020

Првата македонска фудбалска лига станува ново жариште на корона вирусот. Како што дознава Сител од извори во Институтот за јавно здравје шест фудбалери се позитивни на вирусот. Скринингот покажал присуство на Ковид19 кај 4 играчи на Ренова и двајца ...

ФК Ренова: Тимот оди во изолација, имињата на позитивните лица ќе ги соопштиме наскоро

Локално - 31.05.2020

Фудбалскиот клуб Ренова излезе со официјално соопштение и ги потврди четирите позитивни случаи на Ковид-19 во тимот. Имињата на позитивните лица ќе останат тајна, додека не биде потврден и вториот тест.

Шест фудбалери од Ренова и Шкендија заразени од Ковид-19

24 Вести - 31.05.2020

Шест фудбалери од двата тетовски клуба Шкендија и Ренова се позитивни на Ковид-19, потврди денеска Синдикатот на фудбалери на Македонија. По вчерашните тестирања во двата клуба, како и обновената анализа, официјално четворица фудбалери на Ренова и ...

Коронавирусот навлезе и во Шкендија и во Ренова!!!

Пулс24 - 31.05.2020

Повеќе портали објавија од информации блиски од Тетово дека во ФК Шкендија, како и во ФК Ренова има заразени од КОРОНА ВИРУСОТ. Бројката која се споменува дека во двата клуба комбинирано најмалку 6 лица се заразени.

Коронавирус во два фудбалски тима: Ренова има четворица заразени, а двајца во Шкендија

+инфо - 31.05.2020

Синдикатот на фудбалери на Македонија на Фејсбук објави дека повторената анализа покажала позитивни случаи во два тетовски клубови Ренова и Шкендија. Четири лица од Ренова и две од Шкендија се позитивни на вирусот ковид-19.

Шест фудбалери од Ренова и Шкендија позитивни на Ковид-19

Репортер - 31.05.2020

Синдикатот на фудбалери на Македонија обави дека шест играчи се заразени со корона. Од нив двајца се од „Шкендија“, а четворица од „Ренова“. Двата клуба се од Тетово. Фудбалерите ќе бидат ставени во карантин, а од Синдикатот најавија дека ќе ...

Шест позитивни случаи на коронавирус во Шкендија и Ренова

Тера - 31.05.2020

Од Тетово ја потврдија информацијата на Синдикатот на фудбалери дека во Шкендија и Ренова има шест позитивни случаи на коронавирус. Ова е резултатот од тестовите кои беа направени во овие два прволигаши со тоа што четворица позитивни има во таборот ...

Позитивни случаи на коронавирус во фудбалските клубови Ренова и Шкендија!

ТВ21 - 31.05.2020

Коронавирусот го зафати и фудбалот во нашата земја, поточно во тетовските клубови Ренова и Шкендија. Четири лица од Ренова и две од Шкендија се позитивни на вирусот Ковид-19. Ова го потврди и синдикатот на фудбалери на Македонија кој објави на ...

ШОК!!! Позитивни на коронавирус во Шкендија и во Ренова!!!

Курир - 31.05.2020

Спортскиот портал „Спортмедиа“ од информации блиски од Тетово дознава дека во Шкендија и во Ренова има позитивни на коронавирус. Двата тетовски тимови направија тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и тие покажуваат дека има шест случаи на ...

Позитивни на коронавирусот во фудбалските клубови Шкендија и Ренова

Нетпрес - 31.05.2020

Спортскиот портал „Спортмедиа“ од информации блиски од Тетово дознава дека во Шкендија и во Ренова има позитивни на коронавирус. Двата тетовски тимови направија тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и тие покажуваат дека има шест случаи на ...

Коронавирус во мак-фудбалот: Позитивни случаи во Шкендија и Ренова

Локално - 31.05.2020

Од Тетово се дознава дека во Шкендија и во Ренова има позитивни на коронавирус, објави „Спортмедиа“ од информации блиски до клубовите. Двата тетовски тимови направиле тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и тие покажуваат дека има шест ...

Фудбалери од Шкендија и Ренова позитивни на Ковид-19

ММС - 31.05.2020

„Од информации блиски од Тетово во фудбалските клубови Шкендија ио Ренова има позитивни на коронавирусот. Двата тетовски тимови направија тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и тие покажуваат дека има шест случаи на Ковид-19.

Позитивни на коронавирус во Шкендија и во Ренова!!!

Пулс24 - 31.05.2020

Спортскиот портал „Спортмедиа“ од информации блиски од Тетово дознава дека во Шкендија и во Ренова има позитивни на коронавирус. Двата тетовски тимови направија тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и тие покажуваат дека има шест случаи на ...

Позитивни случаи на коронавирус во фудбалските клубови Ренова и Шкендија!

4NEWS - 31.05.2020

Коронавирусот го зафати и фудбалот во нашата земја, поточно во тетовските клубови Ренова и Шкендија. Четири лица од Ренова и две од Шкендија се позитивни на вирусот Ковид-19. Ова го потврди и синдикатот на фудбалери на Македонија кој објави на ...

Двајца од Шкендија и 4 од Ренова позитивни на COVID-19

Кајгана - 31.05.2020

Први позитивни во домашниот фудбал меѓу денешните 62 новозаразени. Шестмината се од двата тетовски прволигаши. Масовните тестирања во македонските фудбалски клубови ги открија првите случаи на заразени во домашниот фудбал.

Шестмина позитивни од два фудбалски клуба од Тетово: Ренова и Шкендија без тренинзи

Фактор - 31.05.2020

Четири лица од фудбалскиот клуб Ренова и двајца од Шкендија се позитивни на коронавирусот, објави Синдикатот на фудбалери на Македонија на Фејсбук. „Денес за жал, немаме убава вест. По вчерашните тестирања во двата тетовски клуба Фк Ренова и Фк ...

Позитивни на коронавирус во Шкендија и во Ренова

4NEWS - 31.05.2020

„Спортмедиа“ од информации блиски од Тетово дознава дека во Шкендија и во Ренова има позитивни на коронавирус. Двата тетовски тимови направија тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и тие покажуваат дека има шест случаи на Ковид-19.

Позитивни на Ковид-19 има во Ренова и Шкендија

Макфакс - 31.05.2020

Ре-стартот на фудбалскиот шампионат на Македонија, предвиден за 14 или 21 јуни, најверојатно ќе биде одложен откако четворица од Ренова и двајца од Шкендија биле позитивни на вирусот Ковид-19.

Четворица фудбалери од Ренова и двајца од Шкендија позитивни на Ковид-19

А1 On - 31.05.2020

Ре-стартот на фудбалскиот шампионат на Македонија, предвиден за 14 или 21 јуни, најверојатно ќе биде одложен откако четворица од Ренова и двајца од Шкендија биле позитивни на вирусот Ковид-19.

Шест фудбалери од двата тетовски клуба позитивни на коронавирус

Frontline - 31.05.2020

Двајца играчи се од тимот на Шкендија, а четворица од градскиот ривал Ренова. Неофицијално се дознава дека двата тима свикале итна средба на раководството, а од фудбалскиот синдикат само потврдија дека има позитивни случаи во двете клубови.

Шест фудбалери од двата тетовски клуба позитивни на корона вирус

CivilMedia - 31.05.2020

Шест фудбалери резултирале позитивно со корона вирусот од двата фудбалски клуба од Тетово, кои се натпреваруваат на првата фудбалска лига во земјава, актуелниот шампипон Шкендија и клубот Ренова, откако направиле тестови во организација на ...

Ковид-19: „Ренова“ и „Шкендија“ објавија дека имаат заболени фудбалери

360 степени - 31.05.2020

Во „Ренова“ има 4, додека во „Шкендија“ се двајца Фудбалските клубови „Ренова“ и Шкендија“ објавија дека имаат заболени фудбалери со ковид-19. „Ренова“ преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со ...

Четворица фудбалери на „Ренова“ и двајца на „Шкендија“ позитивни на корона вирусот

Независен - 31.05.2020

Фудбалскиот клуб „Ренова“ преку својот официјален клупски Фејсбук профил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. – Сакаме да ве информираме дека вестите штоги прочитавте денес се вистинити, за жал во нашиот клуб ...

ФК Ренова потврди дека имаат 4 позитивни случаи на Ковид 19

Фокус - 31.05.2020

Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален фејсбук профил ги потврди информациите има заразени со коронавирус во нивната организација. „За жал, во нашиот клуб имаме 4 позитивни случаи на Ковид 19.

ФК Ренова: Имаме четворица позитивни на коронавирусот

Бриф - 31.05.2020

Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. – Сакаме да ве информираме дека вестите штоги прочитавте денес се вистинити, за жал во нашиот клуб ...

ФК Ренова: Имаме четворица позитивни на коронавирусот

iPortal - 31.05.2020

Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. – Сакаме да ве информираме дека вестите штоги прочитавте денес се вистинити, за жал во нашиот клуб ...

Ренова потврди: Имаме четворица позитивни, имињата не ги криеме, чекаме втор тест

+инфо - 31.05.2020

Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. – Сакаме да ве информираме дека вестите штоги прочитавте денес се вистинити, за жал во нашиот клуб ...

6 македонски фудбалери заразени со коронавирус, 4 од нив играат во ФК Ренова, двајца во ФК Шкендија

MakPress - 01.06.2020

Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. – Сакаме да ве информираме дека вестите штоги прочитавте денес се вистинити, за жал во нашиот клуб ...

Имаме четворица позитивни на коронавирусот

Вечер Прес - 01.06.2020

Фудбалскиот клуб Ренова преку својот официјален клупски Фејсбук прфил ги потврди шпекулациите дека има заразени со коронавирус во нејзините редови. Сакаме да ве информираме дека вестите што ги прочитавте денес се вистинити, за жал во нашиот клуб ...

Македонија ЃП прекина со тренинзи: Не се оди со глава во ѕид!

Sport 1 - 01.06.2020

Македонија Ѓорче Петров од денеска нема да тренира и ги прекинува сите активности во клубот откако вчера се појавија првите шест случаи на позитивни на Ковид-19 во Ренова и Шкендија. Скопскиот прволигаш не сака да ги доведува во ризик своите ...

Македонија ЃП ги прекина сите активности

Sport M - 01.06.2020

„Ние како одговорен клуб за здравјето на нашите фудбалери и сите вработени во клубот ги преќинуваме сите активности од денеска, и чекаме нови насоки од владата на РСМ и ФФМ, Македонија ЃП од секогаш била за решение на фудбалот на зелените терени но ...

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен Печат - 01.06.2020

Екипата на Македонија ЃП одлучи од денеска да ги прекине подготовките за продолжувањето на сезоната откако вчера беше потврдено дека шест фудбалери на Шкендија и Ренова се позитивни на коронавирус .