TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убијците на Никола Саздовски осудени на по 19 години затвор

Сакам да кажам - 23.04.2019

Судијата Даниела Алексовска – Стојановска од Основниот суд Скопје 1, им изрази сочувство на родителите на убиениот Никола Саздовски (19), кои плачеа во судницата и за свирепо убиство на нивниот син ги осуди обвинетите: Бесир Беља (20) на 19 години ...

(ВИДЕО) Таткото на Саздовски: Родителите да кажат каде е третиот осомничен кој е во бегство

А1 On - 23.04.2019

Ни една мајка не треба да го закопа својот син, казната е толкава колку што е предвидено во законот. Не можам да кажам дека не сум задоволен. Од ова видовме дека колку толку правдата може да биде задоволена.

38 години затвор за убиството на Никола Саздовски

Сител - 23.04.2019

Обвинетите за убиството на Никола Саздовски заработија вкупна казна затвор од 38 години. 20 годишниит Бесир Беља и 21 годишниот Скендер Демири се прогласени за виновни за сторено кривично дело убиство на свиреп начин.

38 години затвор за убијците на Саздо- еден се уште на слобода

Магазин - 23.04.2019

Денеска Кривичниот суд во Скопје им изрече затворска казна од 19 години на убијците на Никола Саздовски- Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири, се осудени за кривично дело убиство кое го извршија на 29 јуни 2018 година кога смртно го повредија ...

(ВИДЕО) По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски, ќе мора да исплатат и по 1 милион денари на секој член од ...

Алсат-М - 23.04.2019

Кривичниот суд во Скопје им изрече казна затвор во траење од 19 години за кривично дело убиство на Бесир Беља и Скендер Демири, коишто на 29 јуни 2018 година смртно го повредија дваесетгодишниот Никола Саздовски.

Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо

Фокус - 23.04.2019

По 19 години затвор за Бесир Беља и Скендер Демири за убиство на 20-годишниот Никола Саздовски -Саздо. На 19 години затвор е осуден и третиот обвинет Ј.Љ., кој е во бегство. Ова е пресудата која денеска судијката Даниела Алексовска-Стојановска во ...

По 19 години затвор за убиството на дваесетгодишниот Саздо

Алфа - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски-Саздо

AKO - 23.04.2019

Му побарале лична карта, по што неочекувано почнале да му удираат боксови по главата и градите. Ова го пишува во обвинението против Скендер Демири и Бесир Беља , двајца од тројцата убијци на Никола Саздовски Саздо против кои се води судски процес, а ...

Убијците на Саздовски добија по 19 години казна затвор

Н.Македонија - 23.04.2019

Судот ги прогласи за виновни убијците на 20- годишниот Никола Саздовски, Бесир Беља и Скендер Демири и им изрече казна затвор од по 19 години. Во казната ќе биде засметано и времето поминато во притвор.

ВИДЕО: По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски

А1 On - 23.04.2019

Кривичниот суд во Скопје им одреди по 19 години затвор на Бесир Беља и Скендер Демири кои на 29 јуни безмилосно го претепаа 20-годишниот Никола Саздовски член на навивачката група Комити на автобуската станица во Автокоманда.

(Видео) За Беља и Демири по 19 години затвор за убиството на Саздовски

24Инфо - 23.04.2019

Бесир Беља и Скендер Демири добија по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски во јуни лани на автобуската станица во Автокоманда. Според судијката Даниела Алексовска-Стојановска, виновни се затоа што заеднички и на свиреп начин го убиле ...

Убијците на Саздо добија по 19 години затвор

Слободен Печат - 23.04.2019

Во Кривичниот суд беше соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство. Обвинетите се прогласени за виновни за убиство на свиреп начин на ...

ВО ЖИВО: Читање на пресудата за Саздо

Слободен Печат - 23.04.2019

Во Кривичниот суд треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во ...

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

Локално - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

(Видео) Таткото на Саздовски: Родителите да кажат каде е третиот осомничен, кој е во бегство

Макфакс - 23.04.2019

Ни една мајка не треба да го закопа својот син, казната е толкава колку што е предвидено во законот. Не можам да кажам дека не сум задоволен. Од ова видовме дека колку-толку правдата може да биде задоволена.

Затвор за убијците на Саздо, еден се уште на слобода

Курир - 23.04.2019

Кривичниот суд во Скопје им изрече казна затвор во траење од 19 години за кривично дело убиство на Бесир Беља и Скендер Демири, коишто на 29 јуни 2018 година смртно го повредија дваесетгодишниот Никола Саздовски.

Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо

1tv - 23.04.2019

По 19 години затвор за Бесир Беља и Скендер Демири за убиство на 20-годишниот Никола Саздовски -Саздо. Ова е пресудата која денеска судијката Даниела Алексовска-Стојановска во Кривичниот суд им ја изрече на обвинетите Беља и Скендер.

(Видео) По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски

Макфакс - 23.04.2019

Кривичниот суд во Скопје им одреди по 19 години затвор на Бесим Беља и Скендер Демири, кои на 29 јуни минатата година безмилосно го претепаа 20-годишниот Никола Саздовски, член на навивачката група „Комити“, на автобуската станица во Автокоманда.

За Беља и Демири по 19 години затвор за убиството на Саздовски

iPortal - 23.04.2019

Бесир Беља и Скендер Демири добија по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски во јуни лани на автобуската станица во Автокоманда. Според судијката Даниела Алексовска-Стојановска, виновни се затоа што заеднички и на свиреп начин го убиле ...

Во Кривичен денеска пресуда за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски

Курир - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Затвор за убијците на Саздо, еден се уште на слобода

Нетпрес - 23.04.2019

Кривичниот суд во Скопје им изрече казна затвор во траење од 19 години за кривично дело убиство на Бесир Беља и Скендер Демири, коишто на 29 јуни 2018 година смртно го повредија дваесетгодишниот Никола Саздовски.

По 19 години затвор за свирепото убиство на Саздо

Вечер Прес - 23.04.2019

Бесир Беља и Скендер Демири добија по 19 години затвор за убиство на 20-годишниот Никола Саздовски -Саздо. Ова е пресудата која денеска судијката Даниела Алексовска-Стојановска во Кривичниот суд им ја изрече на обвинетите Беља и Скендер.

По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски

Скопје инфо - 23.04.2019

Кривичниот суд во Скопје им одреди по 19 години затвор на Бесим Беља и Скендер Демири, кои на 29 јуни минатата година, безмилосно го претепаа 20 годишниот Никола Саздовски, член на навивачката група „Комити“ на автобуската станица во Автокоманда.

По 19 години затвор за обвинетите за убиството на Никола Саздовски

Независен - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

Видео: По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски

Точка - 23.04.2019

Кривичниот суд во Скопје им одреди по 19 години затвор на Бесим Беља и Скендер Демири, кои на 29 јуни минатата година, безмилосно го претепаа 20 годишниот Никола Саздовски, член на навивачката група „Комити“ на автобуската станица во Автокоманда.

Кривичен денеска ќе донесе пресуда за убиството на Саздо

Слободен Печат - 23.04.2019

Случајот почна на 9 ноември минатата година и го води судијката Даниела Алексовска-Стојановска. Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, ...

(ВИДЕО) Братот на Бесир Беља: Не ја прифаќаме пресудата, се уште нема правда во Македонија

А1 On - 23.04.2019

Ние не ја прифаќаме оваа пресуда и ќе се жалиме до Апелација. Видовме дека се уште нема правда во Македонија, казната е превисока, рече Бесарт Беља братот на Бесир Беља, осуден за убиство на 20-годишниот Никола Саздовски по денешното изрекување на ...

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

Канал5 - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

(Видео) Братот на Бесир Беља: Не ја прифаќаме пресудата, сѐ уште нема правда во Македонија

Макфакс - 23.04.2019

,,Ние не ја прифаќаме оваа пресуда и ќе се жалиме до Апелација. Видовме дека сѐ уште нема правда во Македонија, казната е превисока”, рече Бесарт Беља, братот на Бесир Беља, осуден за убиство на 20-годишниот Никола Саздовски по денешното изрекување ...

Во Кривичен денеска пресуда за убиството на Никола Саздовски

24Инфо - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

38 години затвор за убиството на Никола Саздовски

Press24 - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска е соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство. Судот одлучи дека се виновни зошто заеднички и на свиреп начин ...

Во Кривичен пресуда за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски

А1 On - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

По 19 години затвор добија убијците на Никола Саздовски

24 Вести - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

Во Кривичен денеска пресуда за убиството на Никола Саздовски

Сител - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

По 19 години затвор за двајцата обвинети за убиството на Никола Саздовски

Нова ТВ - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

Пресуда денеска за убиството на Саздо

Фокус - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Денеска пресуда за убиството на Никола Саздовски

CivilMedia - 23.04.2019

Кривичниот суд, денеска, треба да ја соопшт пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Денеска пресуда за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски

Нетпрес - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Во Кривичен денеска пресуда за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски

Либертас - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Во Кривичен денеска пресуда за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски

1tv - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

Скопје инфо - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски.

Кривичен денес ќе ја објави пресудата за убиството на Никола Саздовски

Скопје1 - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Во Кривичен денеска пресуда за убиството на дваесетгодишниот Саздовски

Алсат-М - 23.04.2019

Во Кривичниот суд денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, случај во кој обвинети се Бесир Беља, Скендер Демири и уште едно лице кое е во бегство.

Пресуда за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски

Н.Македонија - 23.04.2019

Во Основниот суд Скопје 1 Скопје денеска треба да биде соопштена пресудата за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, кој беше крвнички претепан во Автокоманда на 29 јуни минатата година.

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

MTM - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

Беља и Демири добија по 19 години затвор за убиството на Саздо

МКД - 23.04.2019

Обвинетите Бесир Беља и Скендер Демири се осудени на по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски-Саздо. Случајот почна на 9 ноември минатата година и го води судијката Даниела Алексовска-Стојановска.

По 19 години затвор за убијците на Саздо

Фактор - 23.04.2019

По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јуни ...

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

еМагазин - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...

По 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски: Еден од обвинетите се’ уште во бегство

ММС - 23.04.2019

Обвинетите за убиството на Никола Саздовски Саздо, Бесир Беља и Скендер Демири денеска се осудени на по 19 години затвор. За немилиот настан кој се случи минатото лето во скопска Автокоманда, обвинет е и деветнаесетгодишниот Ј.Љ. кој е во бегство.

Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

MakPress - 23.04.2019

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при изрекувањето на пресудите рече дека двајцата се виновни затоа што заеднички го ...