TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десетте најдобри локации за соло патувања, на првото место се најде една балканска држава

Слободен Печат - 07.06.2023

Сѐ повеќе луѓе се решаваат да патуваат сами ширум светот и да ги истражуваат прекрасните туристички локации. Компанијата „Баунс“, која на повеќе од 8.000 локации во повеќе од 1.000 градови ширум светот има места за складирање багаж, ги издвои ...

(Фото) Регионот доминира: Истражувањето ги потврди 10-те најдобри земји за соло патување

Точка - 06.06.2023

Поради тоа што соло патувањата продолжуваат да бидат сè попопуларни, авантуристичките индивидуалци од целиот свет одат на пат за да го истражат светот. Новата студија на компанијата „Bounce“ ја ставила Хрватска на врвот на листата најдобри земји за ...