TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никој нема да оди во затвор за трагедијата во модуларната болница во Тетово

Алсат-М - 05.06.2023

Основниот суд во Тетово ја донесе пресудата за пожарот во модуларната болница речиси две години по тешката трагедија во која загинаа 14 пациенти. Поранешните директори на болницата Флорин Бесими и Артан Етеми се осудени на 1 ипол година условна ...

Условни казни за Бесими и Етеми за пожарот во тетовската болница, докторот ослободен

Канал5

Никој нема да оди во затвор за пожарот во тетовската болница

Р.С.Европа

Две условни казни и ослободителна пресуда за пожарот во тетовската болница

Deutsche Welle

Директорите осудени условно, докторот Бобан е ослободен за пожарот во модуларната болница

24 Вести

Условни затворски казни за директорите за пожарот во модуларната болница во Тетово

Радио МОФ

Директорите казнети условно за пожарот во тетовската модуларна болница, докторот прогласен за невин

Фактор

А1 On Слободен Печат Скопје инфо Бизнис Вести Макфакс ММС Мета Локално

ВИДЕО | Бесими: Не ми е јасно како ме поврзуваат со модуларната болница

Слободен Печат - 05.06.2023

Обвинетиот поранешен директор на Клиничката болница Тетово Флорим Бесими кого Основниот суд Тетово го прогласи за виновен оти предизвикал опасност за животот на пациентите и нивните роднини кои биле во болницата во критичниот момент, рече дека не ја ...

(Видео) Осудениот директор на тетовската болница: Не ја разбирам пресудата, не знам како ме поврзуваат со модуларниот објект

Макфакс

АПЛАУЗ ЗА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ДОКТОР ВУЧЕВСКИ Условни казни за двајцата директори за пожарот во модуларната болница

+инфо

Бесими ќе се спротивстави на пресудата за пожарот: Жалам за настанот, но не сум виновен

Локално

Докторот е ослободен, а условно осудени се поранешните директори на Тетовската болница

Фокус

Условни пресуди за обвинетите директори за пожарот на модуларната болница во Тетово

CivilMedia

Директорите Бесими и Етеми осудени условно , докторот Вучевски ослободен за трагедијата со тетовскта модуларна болница

Либертас

Канал5 Frontline 360 степени Gostivarpress.mk

Условни казни за директорите и ослободителна пресуда за докторот Бобан Вучески за пожарот во ковид болницата во Тетово

Сакам да кажам - 05.06.2023

Основниот суд Тетово ги изрече пресудите за обвинетите во врска со пожарот што изби во модуларната ковид болница во Тетово во септември 2021 година. Обвинетите Флорин Бесими, тогашен директор на Клиничката болница во Тетово и Артан Етеми, тогашен ...

Анкета: Пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

24 Вести

Денеска пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

Канал5

Судот ќе ги објави пресудите за обвинетите за пожарот во модуларната болница во Тетово

Бриф

Денеска пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

Телма

Утре пресуда за пожарот во модуларната болница во Тетово

4NEWS

Денеска пресуди за обвинетите за пожарот во модуларната болница во Тетово

Независен

А1 On Н.Македонија Опсервер 24 Вести Frontline Слободен Печат 24Инфо Фокус