TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грчкиот ресорт што е преплавен од холивудски ѕвезди (фото)

Црнобело - 22.07.2019

Од лудите забави на Кајли Миног до романтичните ноќи на Леонардо ди Каприо, кое место во Грција им е хит на холивудските ѕвезди? Во ова престижно грчко одморалиште имате батлер кој ви стои на располагање 24 часа на ден, приватна теретана, сауна и ...

Бред Пит го прашал Ди Каприо зошто Џек не се качил на вратата заедно со Роуз, еве што одговорил тој

Скопје24 - 21.07.2019

Иако од филмот се поминати 22 години, бројните обожаватели до ден-денес не можат да го преболат начинот на кој заминува Џек, ликот кој Леонардо ди Каприо го толкуваше во “Титаник”. Некои дури и се обидувале да докажат дека Џек можел да се качи на ...