TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Остануваме засебни држави, но треба да ги симнеме административните граници

Centar - 01.08.2021

„Порано постоеја кавги и проблеми, но сега сите тројца лидери седиме на заедничка маса за да им служиме што подобро на граѓаните“, вели премиерот Зоран Заев, во интервју за српската новинска агенција Танјуг, каде ги образложи придобивките од ...

Заев: Остануваме засебни држави, но треба да ги симнеме административните граници

Локално

Заев: Остануваме засебни држави, но треба да ги симнеме административните граници

Press24

Вучиќ: Отворен Балкан е историски чекор за регионот

ТВ21

,,Open Balkan“ за можности без ограничувања

Нова ТВ

Вучиќ: Србите, Албанците и Македонците не се ништо помалку попаметни и повредни од Французите, Германците, Италијанците

24Инфо

Вучиќ со текст во Политика: Во ЕУ нè препознаваат по ајварот, сега ќе нè запознаат и со „Отворен Балкан“

Либертас

24Инфо Zoom Expres Локално Expres

Заев за „Танјуг“: „Отворен Балкан“ е затоа што заедно можеме да направиме многу и очекувам наскоро да се приклучат и ...

Frontline - 01.08.2021

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар живот на граѓаните во сите земји во регионот“, вели премиерот Зоран Заев во интервју за српската ...

Заев: „Отворен Балкан“ е затоа што заедно можеме да направиме многу и очекувам наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица

ТВ21

Заев: Очекувам на „Отворен Балкан“ наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица

Н.Македонија

Заев: Очекувам на „Отворен Балкан“ наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица

MTM

Заев за „Танјуг“: „Отворен Балкан“ е затоа што заедно можеме да направиме многу и очекувам наскоро да се приклучат и Приштина, Сараево и Подгорица

24 Вести

„Отворен Балкан“, Заев: Заедно можеме многу, отворени сме за соработка со стопанствениците (Видео)

Нова ТВ

Заев за Танјуг: Од 1 јануари 2023 година нема повеќе граници меѓу Србија, Македонија и Албанија

24Инфо

Frontline 360 степени Либертас Frontline Република Фокус Centar

Заев: Заедно можеме многу, очекувам во „Отворен Балкан“ да се приклучат и други

Нова ТВ - 01.08.2021

Балканот веќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ сега ни создава можности да направиме многу и сами да го подобриме квалитетот на животот на граѓаните, изјави премиерот на Северна ...

Заев за Танјуг: Губиме една милијарда евра чекајќи на границите

Независен

Заев за Танјуг : Очекувам во „Отворен Балкан" да се приклучат и други земји

Канал5

Заев за „Танјуг“: Балканот веќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство

Слободен Печат

Заев: Очекувам во „Отворен Балкан“ да се приклучат и други земји

Сител

Заев: Балканот веќе не е темпирана бомба

МКД

ЗАЕВ: Кога ќе ја напуштам моја Струмица, до Горни Милановац, патарините ќе ми бидат пониски за 5 или 10 отсто!

Денешен

ТВ21 Lider Локално Zoom Вечер Прес Бриф CivilMedia Локално