TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Куманово забраната од петокот не ја почитувале 12 лица, во цела земја за едно деноноќие 164 прекршувања

Либертас - 05.04.2020

Забраната за движење во Куманово, што со одлука на Владата е активирана во петокот на 3 април во 21 часот до утрово до 07 часот не ја почитувале12 лица, кои се лишени од слобода, а за две лица се земени податоци, објави министерот за внатрешни ...

Најдобри видео игри за социјализација за време на изолацијата

Црнобело - 05.04.2020

За време на изолацијата и карантинот важно е да пронајдеме некои занимации кои нема да ни дозволат да западнеме во депресија. Недостатокот на контакт може да биде делумно компензиран од Skype и другите видео повици, но сепак имаме и неколку други ...

ХОРОСКОП до 15 Април: Дома, а 3 знаци во љубовни игри

Хаштаг - 04.04.2020

ОВЕН Имате силен интуитивен впечаток дека нечии ветувања не се искрени. Тоа го осознавте сега, откако сте дома во изолација. Се грижите поради нечии двосмислени пораки и однесувања. Немојте да ризикувате во работите кои не ги познавате добро.

ХОРОСКОП: Дали МЕСЕЦОВ ќе имате ПАРИ?

Машки магазин - 04.04.2020

ОВЕН Старите проекти кои се застојани поради некоја причина, одеднаш ќе заземат реална димензија. Малите детали што недостасуваа и го отежнуваа работењето, ќе бидат таму за да продолжите. Не брзајте со чисто физичко преобразување, прво креирајте.

Аларм доколку излезете од дома – апликација за граѓаните во изолација и самоизолација

ТВ21 - 04.04.2020

10 прекршувања на решенијата за изолација и 157 на изјавите за самоизолација известуваат од Министерството за внатрешни работи. Претседателот на асоцијација на коперативна безбедност вели дека Македонија треба да примени информатичка алатка каде што ...

Експерти бараат порестриктивни мерки околу контрола на лицата во изолација и самоизолација

Алсат-М - 04.04.2020

Потребни се порестриктивни мерки од страна на институциите за контрола на лицата кои се во изолација или самоизолација, сметаат експерти по безбедност. Ова доаѓа после случајот о 44 годишниот скопјанец, кој беше позитивен на корона вирус, и иако ...

Полицијата со полни раце работа поради непочитување на полицискиот час.

Алсат-М - 04.04.2020

Изминатото деноноќие вкупно 59 лица не ја почитувале забраната за движење. Од нив МВР привела 28 лица, а преостанатите полицијата ги евидентирала и за нив ќе преземе соодветни мерки, соопшти МВР.

Чулев: 1322 лица не го почитувале ограниченото движење, 10 прекршувања за изолација, 157 за самоизолација

4NEWS - 04.04.2020

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и 157 на изјавите за самоизолација, а полицијата поднесе и кривична пријава и 25 известувања ...

Во кумановско изминативе 24 часа се почитувале мерките за самоизолација

Алсат-М - 04.04.2020

На територијата на општина Куманово во последните 24 часа мерка за медицински надзор и домашна самоизолација е изречена за 140 лица, додека изолација по наредба на министерството за здравство е упатена до 82 лица.

Во изолација уште 144 лица

Телма - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на Република Северна Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Чулев: Досега на 2.405 луѓе им се издадени решенија за изолација, а 9.793 потпишале изјава за самоизолација

Макфакс - 04.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку Фејсбук информираше дека 1322 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од кои 62 лица на возраст до 18 години и 42 лица на возраст над 67 години.

Чулев: Досега на 2405 лица им се издадени решенија за изолација, 9793 пополниле изјава за самоизолација

А1 On - 04.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, преку својот фејсбук профил изрази благодарност до граѓаните кои го почитуваат полицискиот час. Тој наведе дека од воведувањето на мерките за ограничување на движењето на граѓаните, вкупно 1322 лица не го ...

Приведени 28 лица за непочитување на полицискиот час во цела држава

Фокус - 04.04.2020

Вкупно 59 лица во зела држава не го почитувале полицискиот час, поради што полицијата привела 28 лица, а на останатите земени му се податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопштуваат во МВР.

(Галерија) Познатите во изолација: Елена вежба јога, Џамбазов плакне поглед на езеро

Репортер - 04.04.2020

Периодов македонските познати личности го минуваат во самоизолација. Постојано објавуват фотографии или видеа како го поминува времето. Кој позира во опуштено домашно издание без шминка, а кој ја има најемотивната фотографија направена во време на ...

3 лица над 67 години го прекршиле полицискиот час во Битола

Тера - 03.04.2020

3 лица над во Битола не ја почитувале забраната за движење за време на полицискиот час за изминатото деноноќие. Во останатите градови кој спаѓаат при Сектор за внатрешни работи Битола а тоа се градовите Прилеп, Ресен, Демир Хисар, Крушево и ...

Едно лице во Кичево не го почитувалo полицискиот час

Канал5 - 03.04.2020

Како што информираа портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, во истиот период не се регистрирани собирања на граѓани, нарушувања на јавниот ред и мир, кражби и сообраќајни незгоди. Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива ...

Во Велес се намалува бројот на лица во самоизолација

Press24 - 03.04.2020

Бројот на лица во самоизолација на подрачјето на СВР Велес денеска е намален на 95, од кои 41 лице е во Велес, 45 во Кавадрци и деветмина во Неготино. Вчера во самоизолација на подрачјето на СВР Велес беа 127, завчера 185, а пред три дена 353 лица ...

Кривична пријава за двајца кичевци кои не ја почитувале мерката за самоизолација

Опсервер - 03.04.2020

– Кривична пријава е поднесена против двајца кичевчани бидејќи не ја почитувале мерката за самоизолација. Тие на 18 март не биле во своите домови и не се придржувале кон мерките за 14-дневна самоизолација.

МВР: Издадено 91 решение за изолација

Centar - 03.04.2020

Според статистиките на МВР, во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 91 лице им се издадени решенија за изолација, а 23 лица потпишале изјава за самоизолација. Oд страна на полициски службеници во извршените контроли над ...

Како да постигнете ментален мир: Три совети за олеснување на животот и работата во изолација

Попара - 03.04.2020

Тековните животни околности на целиот свет се необични и воопшто непријатни. Поради тоа е од најголема важност да се работи на сопственото ментално здравје и ефикасност, со што ќе си олесните вие и вашето семејство да функционирате полесно во ...

Секое дете мора да ги има овие 26 работи додека е во изолација

Вистина.мк - 03.04.2020

Ако сте загрижени дали вашите деца имаат сè што им е потребно во овој тежок период, проверете го овој ...

Кривична пријава за двајца кичевци кои не ја почитувале мерката за самоизолација

MakPress - 03.04.2020

Кривична пријава е поднесена против двајца кичевчани бидејќи не ја почитувале мерката за самоизолација. Тие на 18 март не биле во своите домови и не се придржувале кон мерките за 14-дневна самоизолација.

На подрачјето на СВР Охрид во изминатите 24 часа нема нови лица со решение за изолација

OhridNews - 03.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Непречено се одвива контролата на лица кои се под мерките задолжителен државен карантин, здравствен надзор ...

Во Велес се намалува бројот на лица во самоизолација

MakPress - 03.04.2020

Бројот на лица во самоизолација на подрачјето на СВР Велес денеска е намален на 95, од кои 41 лице е во Велес, 45 во Кавадрци и деветмина во Неготино. Вчера во самоизолација на подрачјето на СВР Велес беа 127, завчера 185, а пред три дена 353 лица ...

Нови 144 решенија за лица кои треба да бидат во самоизолација, 59 граѓани не го почитувале полицискиот час

MakPress - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден (03.04.2020) на територијата на Република Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

59 лица не го почитувале полицискиот час вчеравечер, 28 од нив приведени

Курир - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден ( 03 .04.2020) на територијата на Република Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР.

Вчера на 144 лица им се издадени решенија за изолација

24Инфо - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден ( 03 .04.2020) на територијата на Република Северна Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица ...

Приведени 28 лица поради непочитување на забраната за движење

Алсат-М - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на нашата држава на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

59 лица не ја почитувале забраната за движење, приведени 28

Сител - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден (03.04.2020) на територијата на Република Северна Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

На 144 лица им се издадени решенија за самоизолација

Макфакс - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лице потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

59 лица не го почитувале полицискиот час вчеравечер, 28 од нив приведени

Република - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден (03.04.2020) на територијата на Република Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР.

Приведени 28 граѓани, вкупно 59 не го почитувале полицискиот час

+инфо - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Приведени 28 лица, вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час

А1 On - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

МВР: 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

ТВ21 - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден (03.04.2020) на територијата на Република Северна Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

24 Вести - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Изминатата ноќ вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час

МКД - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

59 лица не го почитувале полицискиот час изминатата ноќ

Кумановски м. - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден (03.04.2020) на територијата на Република Северна Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Приведени 28 лица, 59 граѓани не го почитувале полицискиот час

Frontline - 04.04.2020

Како што соопшти МВР, во текот на вчерашниот ден во целата држава на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја ...

59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

Локално - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

24Инфо - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

Опсервер - 04.04.2020

– На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

На 144 лица им се издадени решенија за самоизолација

Н.Македонија - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лице потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

Либертас - 04.04.2020

– На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Полициски час: Приведени 28 лица

Фактор - 04.04.2020

Полицијата привела 28 лица во изминатото деноноќие, а забраната за движење не јапочитувале вкупно 59 лица. Како што соопшти МВР, во текот на вчерашниот ден во целата држава на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави ...

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

Независен - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

CivilMedia - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

Нетпрес - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

МВР: Во цела Македонија 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28

Денешен - 04.04.2020

На територијата на цела Македонија во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Чулев: 42 лица на возраст над 67 години не ја почитувале мерката за ограничување на движењето

Локално - 04.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев преку Фејсбук информираше дека 1322 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од кои 62 лица на возраст до 18 години и 42 лица на возраст над 67 години.

Чулев: Досега на 2405 лица им се издадени решенија за изолација, 9793 пополниле изјава за самоизолација

Press24 - 04.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, преку својот фејсбук профил изрази благодарност до граѓаните кои го почитуваат полицискиот час. Тој наведе дека од воведувањето на мерките за ограничување на движењето на граѓаните, вкупно 1322 лица не го ...