TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашфорд во последните секунди им донесе победа на Манчестер јунајтед

Макфакс - 22.01.2022

Манчестер јунајтед успеа да слави победа над Вест Хем. Стрелец на единствениот гол беше Маркус Рашфорд, буквално во последните секунди од натпреварот. „Црвените ѓаволи“, уште еднаш одиграа неинтерес натпревар и покрај тоа што повеќе ја контролираа ...

Јунајтед даде гол во 93. минута, но од офсајд? ВАР молчеше, а навивачите на Вест хем збеснаа! 📸

СуперСпорт

ВИДЕО: Рашфорд во финишот му донесе триумф на Манчестер јунајтед

Слободен Печат

Рашфорд во последната минута ги разби „чеканите“, Њукасл конечно победи (ВИДЕО)

Дерби

Како во најубавите денови: Олд Трафорд се „тресеше“ со голот постигнат во „Ферги времето“ (Видео)

Спортманија

Победничкиот гол на Рашфорд можеби не требаше да важи? (ФОТО)

Sport 1

Мојс никако да победи на Олд Трафорд, Рашфорд во последните секунди донесе славје за Јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал

Спортклуб Gol.mk Sport 1 Екипа Спортманија Sport M Дриблинг МакФудбал

Кражба во домот на играч на Манчестер Јунајтед додека тој бил на натпревар: Жената и децата успеале да се скријат и да ...

Во Центар - 22.01.2022

Куќата на дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф била провалена додека тој го играл натпреварот против Брентфорд. Сопругата на Линделоф, Маја Нилсон Линделоф и децата биле дома кога се случила кражбата, но за среќа не се повредени.

Хорор во домот на Линделоф – затоа нема да игра против Вест Хем

Спортклуб

Линделоф го однесе семејството во Шведска откако му провалија крадци

Sport 1

Сопругата на фудбалерот на Јунајтед го доживеа најлошото искуство во животот: „Бев сама дома…“

Sport M

Аларм во Јунајтед од безбедносни причини, ѕвездите со своите семејства во тренинг центарот

Дриблинг

Крадци влегле во домот на Линделоф и го преплашиле неговото семејство

24Фудбал

Линделоф ќе паузира по грабежот во неговиот дом

Макфакс

Спортски

Рангник: Роналдо го доби вистинскиот одговор пет минути по излегувањето од игра

Дерби - 21.01.2022

По остварената победа над Брентфорд на гостински терен, Манчестер Јунајтед утре ќе го пречека Вест Хем на „Олд Трафорд“, но и покрај тоа што минаа два дена, Кристијано Роналдо беше топ тема и на денешната прес-конференција на германскиот стручњак.

Рангник повторно за „конфликтот“ со Роналдо: И Фергусон го вадеше од игра

Спортклуб

Роналдо е неизвесен за мечот со Вест Хем, потврди Рангник

24Фудбал

Рангник ја заврши приказната за Роналдо: „Одговорот дојде пет минути по промената“

Sport M

Рангник: Роналдо ме праша зошто не некој од помладите, пет минути помладите дадоа гол

Макфакс

Роналдо има проблеми со вратот, неговото учество на натпреварот против Вест Хем е доведено во прашање

Бриф

Роналдо има проблеми со вратот, неговото учество на натпреварот против Вест Хем е доведено во прашање

Опсервер

Lider MakPress Спортклуб