TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто ананасот е на врвот од пехарот кој го добива победникот на Вимблдон?

Вечер Прес - 29.06.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, шест пати го крена пехарот на Вимблдон, а на врвот на трофејот има еден детал кој ретко кој го забележа. Тоа е ананас! На најпрестижниот тениски турнир, јагодите со шлаг се познати како еден од заштитните знаци, па ...

Вимблдон е престиж: Чаша пиво да се испие на трибина чини 500 денари

Спортманија

Тан по сензацијата на Вимблдон: Се плашев од Серена, мислев ќе освојам…

Дерби

Вилијамс: Во финишот страдав на теренот, дадов сè од себе за победа

Gol.mk

Серена доживеа експресна елиминација на Вимблдон, па порача: Тоа е прашање на кое не можам да одговорам

Дерби

ВИДЕО: Серена се врати по една година и се посрамоти на Вимблдон!

Gol.mk

ВИДЕО: Серена Вилијамс елиминирана во првото коло на „Вимблдон“

Слободен Печат

Sport 1 Екипа Н.Македонија SportMedia Спортманија Независен TopSport Локално