TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коефициентот за Вардар да ја победи Шкендија е 8.70!

SportMedia - 28.02.2021

Некогаш беше тоа големо дерби. Некогаш кога играа Шкендија и Вардар тие мечеви беа во центарот на вниманието не само на спортската јавност. Но денеска нема да биде така. Шкендија е апсолутен фаворит, и се освен победа на тетовци, победа на лидерот ...

Шкендија апсолутен фаворит, Вардар нема победа во Тетово четири години

Дриблинг

Младиот Вардар доаѓа на гости кај гладниот лидер

Gol.mk

Шкендија го дочекува Вардар во дербито на денот, Борец гостува кај Македонија ЃП

Дриблинг - 28.02.2021

Големото дерби меѓу Шкендија и Вардар треба да го одбележи вториот натпреварувачки ден од 20 коло во ПМФЛ. Вардарци кои во воведното пролетно коло ремизираа со Пелистер, посакуваат уште еден позитивен резултат, овојпат против лидерот на табелата и ...

Џиџи: Нема да кренеме бело знаме пред Шкендија

Gol.mk - 27.02.2021

Најтрофејниот македонски фудбалски колектив и актуелен шампион Вардар го чека тежок испит. Вториот пролетен дуел е против лидерот Шкендија , но и покрај сите проблеми и лоша актуелна ситуација поради заминување на играчи, тренерот Никола Илиевски - ...

Илиевски: Целта ни е победа и три бода за да се одлепиме од Ренова

Тера

Илиевски: Ни треба победа против Ренова за мир во продолжението на сезоната (ВИДЕО)

Gol.mk

Никола Илиевски-Џиџи: Шкендија е фаворит,но Вардар нема да крене бело знаме предвреме

Курир

Џиџи: Шкендија е голем фаворит, но Вардар не оди со бело знаме во Тетово

Екипа