Сите фаворити во НБА загубија: Лејкерс прокоцкаа неверојатна предност (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2021

Лос Анџелес лејкерс откако славеа против Сан Антонио утринава загубија на гостувањето кај Оклахома со 123-115. Фаворитот имаше убедлива предност во првото полувреме која постојано беше над 20 поени разлика, а во неколку наврати и највисоки +26.

Лејкерс прокоцкаа предност од 26 разлика и загубија од Оклахома (ВИДЕО)

МКД - 28.10.2021

Трет пораз за Лос Анџелес Лејкерс на стартот од сезоната, овојпат загубија на гостувањето кај Оклахома со 123-115 иако во еден момент имаа водство и од 26 поени разлика. Во петтиот меч од новата сезона Лос Анџелес Лејкерс го забележа третиот пораз, ...

Неверојатен пресврт на Оклахома, Лејкерси испуштија плус 26 (ВИДЕО)

SportSport - 28.10.2021

Интересна НБА вечер е зад нас. А во центарот на вниманието се најдоа ЛА Лејкерс. Иако овој тим е еден од најголемите кандидати за титулата, сепак според стартот на новата сезона се чини дека се далеку од својот план.

Курир - 28.10.2021

НБА Топ 10: Експлозивно забивање на Вестбрук против Сан Антонио, Пелтл ја разби целата одбрана на Лејкерс (ВИДЕО)

Дерби - 27.10.2021

Во НБА лигата се одиграа пет натпревари, а највозбудливо беше во Тексас каде Лос Анџелес Лејкерс и без улугите на Леброн Џејмс се избори за славје над Сан Антонио Спарс од 125-121 и тоа по едно продолжение.

Драма во Тексас: Дејвис лежеше на земја, Сан Антонио се избори за продолжение (Видео)

Ентони Дејвис и Расел Вестбрук беа креатори на извонредниот кам-бек кој го имаше Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот период од пресметката со Сан Антонио, натпревар кој потоа „езерџиите“ го добија во дополнителните пет минути игра.

Драма во Тексас: Дејвис лежеше на земја, Сан Антонио се избори за продолжение

Точка - 27.10.2021

Лејкерси без Леброн победија во Сан Антонио, Дончиќ шоу против Хјустон

MTM - 27.10.2021

Далас Маверикс славеа победа над Хјустон 116:106, Голден стејт победија во Оклахома 106:98, Лејкерси без Леброн Џејмс, по едно продолженија победија во Сан Антонио 125:121, а Њујорк Никс по четири години успеаја да ја победат Филадлефија.