TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уставен в среда ќе одлучува дали обвинетите на СЈО кои го оштетиле буџетот може да добијат пониски казни

Макфакс - 24.03.2019

Уставниот суд на седница закажана за среда 27 март ќе одлучува дали да поведе иницијатива за оценка на уставноста на членот 353 став 5 од Кривичниот законик, кој се однесува на злоупотреба на службената положба и овластување при кое има штета на ...

Уставен в среда ќе одлучува дали обвинетите на СЈО кои го оштетиле буџетот може да добијат пониски казни

А1 On - 24.03.2019

Уставниот суд на седница закажана за среда 27 март ќе одлучува дали да поведе иницијатива за оценка на уставноста на членот 353 став 5 од Кривичниот законик, кој се однесува на злоупотреба на службената положба и овластување при кое има штета на ...

Поднесено обвинение за обид за изнуда

MakPress - 22.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против лице дека сторило кривично дело – Изнуда, предвидено и казниво согласно член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик.

Уставен в среда ќе одлучува дали обвинетите на СЈО кои го оштетиле буџетот може да добијат пониски казни

Точка - 24.03.2019

Уставниот суд на седница закажана за среда 27 март ќе одлучува дали да поведе иницијатива за оценка на уставноста на членот 353 став 5 од Кривичниот законик, кој се однесува на злоупотреба на службената положба и овластување при кое има штета на ...

Уставен ќе одлучува дали обвинетите на СЈО кои го оштетиле буџетот ќе добијат помали казни

Press24 - 24.03.2019

Уставниот суд на седница закажана за среда 27 март ќе одлучува дали да поведе иницијатива за оценка на уставноста на членот 353 став 5 од Кривичниот законик, кој се однесува на злоупотреба на службената положба и овластување при кое има штета на ...