TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројот на жртви во експлозијата на нафтовод во Мексико се искачи на 66

Р.С.Европа - 19.01.2019

Бројот на загинати во експлозијата на нафтовод во Мексико се искачи на 66 лица, а над 70 се повредени, соопштија локалните власти. Според полицијата, несреќата се случила кога крадци се обиделе да украдат гориво и пробиле цевка.

(Видео) Расте бројот на загинати во најголемата експлозија на нафтовод во Мексико

Макфакс - 19.01.2019

Билансот на загинати во силната експлозија на нафтовод во Мексико се искачи на 66 луѓе. Повредени се 76, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго, Омар Фајад. Властите сметаат дека несреќата се случила кога крадци се обиделе да украдат ...

Расте бројот на жртви во експлозијата во Мексико: Краделе нафта и ги оштетиле цевките

Канал5 - 19.01.2019

Во експлозијата на нафтовод во Мексико загинале најмалку 66 лица, а повеќе од 70 се повредени. Тоа се најновите податоци, а можно е бројот на жртви дополнително да се зголеми. Како што пишува „БиБиСи“ експлозијата најверојатно настанала откако ...

Во експлозија на гасовод во Мексико загинаа повеќе од 60 луѓе, 80 се исчезнати

Телма - 19.01.2019

Бројот на жртвите од експлозијата на гасоводот во централниот дел на Мексико се искачи на 66, а повеќе од 80 се сметаат за изчезнати. Властите во мексиканската сојузна држава Идалго веруваат дека жртвите настрадале во обид да налеат бензин кој ...

Бројката на загинати во експлозијата на нафтоводот во Мексико се искачи на 66 лица

ТВ21 - 19.01.2019

Во експлозија на нафтовод во Мексико, засега загинаа 66 лица, а преку 70 се повредени. Тоа се најновите податоци, а се стравува дека бројката и натаму ќе расте затоа што информации за жртви пристигнуваат секој час.

Најмалку 66 мртви во експлозија на нафтовод во Мексико (ВИДЕО)

МКД - 19.01.2019

Најмалку 66 лицa загинаа, а 76 се повредени при експлозија на нафтовод во централниот дел на Мексико, објавија властите. Властите веруваат дека несреќата се случила кога крадци се обиделе да украдат гориво и скршиле цевка, објави Ројтерс.

Смртоносна експлозија во Мексико

Deutsche Welle - 19.01.2019

Повеќе од 20 лица загинаа при експлозија на нафтовод во мексиканската сојузна држава Идалго. Жртвите очигледно се обиделе да налеат бензин кој протекувал од продупчениот нафтовод. Според поседните информации најмалку 21 лице загина, а 54 се ...

Во експлозија на нафтовод во Мексико загинаа повеќе од 20 лица

ТВ21 - 19.01.2019

Најмалку 21 лице го загуби животот, а повеќе од 70 се повредени во експлозија во нафтовод во централниот дел на Мексико каде што луѓето се обидувале да ги наполнат своите канистери со нафта.

Во експлозија на нафтовод во Мексико загина 21 лице

Макфакс - 19.01.2019

Најмалку 21 лице загина, а 71 е повредено во експлозија на нафтовод во Мексико, соопштија тамошните власти.Полицијата смета дека несреќата се случила кога крадци се обиделе да украдат гориво и пробиле цевка.

Пеколен нафтовод во Мексико: 21 загинат и 71 повреден во експлозија која ја предизвикале крадци!

Точка - 19.01.2019

Најмалку 21 лице загинало, а 71 е повредено во експлозија на нафтовод во централно Мексико, соопштиле тамошните власти. Властите сметаат дека несреќата се случила кога крадците се обиделе да украдат гориво и ја пробиле цевката, пренесува "Reuters".

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

24 Вести - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

(ВИДЕО) ПЕКОЛЕН НАФТОВОД ВО МЕКСИКО: Над 20 мртви и 70 повредени во експлозија предизвикана од крадци

Фактор - 19.01.2019

Една од најужасните експлозии на нафтовод во поновата историја го потресе Мексико. Над 20 лица настрадале додека над 70 се повредени кога експлодирал нафтовод во централно Мексико, соопштуваат светските агенции.

Најмалку 20 загинати во експлозија на дел од нафтовод во Мексико

Локално - 19.01.2019

Најмалку 20 луѓе загинаа и 71 се ранети во експлозија на нафтовод во централната мексиканска држава Идалго. Стотици луѓе се собрале до нафтоводот откако тој бил пробиен близу Тлауелилпан, на 85 километри северно од главниот град Мексико Сити за да ...

Бројката на загинати во експлозијата на нафтоводот во Мексико се искачи на 66 лица

4NEWS - 19.01.2019

Во експлозија на нафтовод во Мексико, засега загинаа 66 лица, а преку 70 се повредени. Тоа се најновите податоци, а се стравува дека бројката и натаму ќе расте затоа што информации за жртви пристигнуваат секој час.

Во експлозија на нафтовод во Мексико загинаа повеќе од 20 лица

4NEWS - 19.01.2019

Најмалку 21 лице го загуби животот, а повеќе од 70 се повредени во експлозија во нафтовод во централниот дел на Мексико каде што луѓето се обидувале да ги наполнат своите канистери со нафта.

Експлозија при кражба на нафта во Мексико, над 20 мртви

Р.С.Европа - 19.01.2019

Во екслозијата на нафтовод кај градот Тлахуелипан во Мексико загинаа најмалку 21 лице, а 71 се повредени, објавија светските новински агенции, повикувајќи се на информациите од мексиканските власти.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

А1 On - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Експлозија на нафтовод во Мексико, најмалку 20 загинати (видео)

Канал5 - 19.01.2019

Најмалку 20 луѓе загинаа и 71 се ранети во експлозија на нафтовод во централната мексиканска држава Идалго. Стотици луѓе се собрале до нафтоводот откако тој бил пробиен близу Тлауелилпан, на 85 километри северно од главниот град Мексико Сити за да ...

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

MTM - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Eкслозија на нафтовод во Мексико – над 20 мртви и над 70 ранети

Нова ТВ - 19.01.2019

Најмалку 20 луѓе загинаа и 71 се ранети во експлозија на нафтовод во централната мексиканска држава Идалго. Стотици луѓе се собрале до нафтоводот откако тој бил пробиен близу Тлауелилпан, на 85 километри северно од главниот град Мексико Сити за да ...

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Н.Македонија - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

24Инфо - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Либертас - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Крадци на нафта предизвикаа експлозија на гасовод во Мексико, 21 загинат

1tv - 19.01.2019

Во експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Опсервер - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Над 20 загинати во експлозија на нафтовод во Мексико

Тера - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво.

Во експлозија на нафтовод во Мексико загинаа повеќе од 20 луѓе

Слободен Печат - 19.01.2019

Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Скопје1 - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

+инфо - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Алфа - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Најмалку 21 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Телма - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. Пожарот на нафтоводот се уште не е изгаснат.

Најмалку 66 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Локално - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени. – Податоците кои ги имаме од пред неколку минути се дека 66 луѓе загинаа, а 76 се повредени, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго Омар Фајад.

Најмалку 66 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

1tv - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени. – Податоците кои ги имаме од пред неколку минути се дека 66 луѓе загинаа, а 76 се повредени, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго Омар Фајад.

ВИДЕО: Најмалку 66 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

А1 On - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени. – Податоците кои ги имаме од пред неколку минути се дека 66 луѓе загинаа, а 76 се повредени, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго Омар Фајад.

Во експлозија на нафтовод во Мексико најмалку 66 загинати

+инфо - 19.01.2019

Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво. При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени.

Експлозија на нафтовод во Мексико - најмалку 66 загинати

Независен - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени. – Податоците кои ги имаме од пред неколку минути се дека 66 луѓе загинаа, а 76 се повредени, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго Омар Фајад.

Најмалку 66 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Вечер - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени. – Податоците кои ги имаме од пред неколку минути се дека 66 луѓе загинаа, а 76 се повредени, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго Омар Фајад.

Најмалку 66 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Опсервер - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени. – Податоците кои ги имаме од пред неколку минути се дека 66 луѓе загинаа, а 76 се повредени, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго Омар Фајад.

Најмалку 66 загинати при експлозија на нафтовод во Мексико

Н.Македонија - 19.01.2019

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 66 лица, а 76 се повредени. – Податоците кои ги имаме од пред неколку минути се дека 66 луѓе загинаа, а 76 се повредени – изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго Омар Фајад.