TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Полска уапсен наводен руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

МКД - 18.04.2024

Полицијата во Полска уапсила маж бидејќи наводно шпионирал за руската воено-разузнавачка служба ГРУ и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти полското обвинителство.

Уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

Курир - 18.04.2024

Во соопштението на обвинителството се вели дека човекот, идентификуван само како Павел К., бил обвинет дека сакал да им открие информации за безбедноста на аеродромот на руските агенти и дека бил уапсен во средата во Полска.

Спречен атентат врз Зеленски? Уапсен државјанин на Полска

ТВ21 - 18.04.2024

Државјанин на Полска е уапсен, под обвинение дека бил подготвен да шпиунира за руска воена разузнавачка служба, и да помогне на убиството на претседателот на Украина, Володомир Зеленски, пренесува АП. Човекот идентификуван како Павел К.

Спречен e атентат врз Зеленски

А1 On - 18.04.2024

Маж од Полска е уапсен под обвинение дека бил подготвен да му помогне на руското воено разузнавање во наводниот заговор за атентат на украинскиот претседател Володимир Зеленски, објавија полските обвинители во четвртокот, пренесува АП.

Уапсен полски државјанин, кој со Русите планирал атентат на Зеленски

Фокус - 18.04.2024

Полски државјанин е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руската воена разузнавачка служба и да и помогне во планирањето на убиството на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопштија полските обвинители, а пренесува ...

Полска уапси маж осомничен дека шпионирал за Русија и дека ѝ помагал во планирањето на атентат на Зеленски

360 степени - 18.04.2024

Канцеларијата на полскиот национален обвинител соопшти дека човекот, идентификуван само како Павел К., бил обвинет дека бил подготвен да ги пренесе безбедносните информации на аеродромот на руски агенти и дека бил уапсен вчера во Полска Човек од ...

Спречен е атентат врз Зеленски, полски државјанин е уапсен- му се закануваат 8 години затвор

Канал5 - 18.04.2024

Маж од Полска е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руската воена разузнавачка служба и да им помогне да го испланираат атентатот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопштија полските обвинители, а пренесува АП.

СПРЕЧЕН АТЕНТАТ НА ЗЕЛЕНСКИ: Уапсен е полски државјанин

Фактор - 18.04.2024

Уапсен е полски државјанин, кој со Русите планирал атентат на украинскиот претседател Володимир Зеленски. Полски државјанин е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руската воена разузнавачка служба и да помогне во планирањето на ...

Спречен атентат врз Зеленски

Локално - 18.04.2024

Маж од Полска е уапсен под обвинение дека бил подготвен да му помогне на руското воено разузнавање во наводниот заговор за атентат на украинскиот претседател Володимир Зеленски, објавија полските обвинители во четвртокот, пренесува АП.

УАПСЕН ПОЛСКИ ДРЖАВЈАНИН: Спречен е атентат врз Зеленски

Денешен - 18.04.2024

Маж од Полска е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руската воена разузнавачка служба и да им помогне да го испланираат атентатот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопштија полските обвинители, а пренесува АП.

СПРЕЧЕН Е АТЕНАТАТ ВРЗ ЗЕЛЕНСКИ? Полјак соработувал со руски агенти

+инфо - 18.04.2024

Полјакот, идентификуван само како Павел К., бил обвинет дека сакал да им пренесе безбедносни информации на руски агенти за аеродромот Жешов-Јасионка, во југоисточна Полска, но бил уапсен во средата во Полска.

Во Полска е уапсено лице под обвинение дека „планирал атентат на Зеленски“

Вечер Прес - 18.04.2024

апсен Полјак. „Тој го планираше убиството на Зеленски“ Маж од Полска е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руското воено разузнавање и да помогне да го испланира убиството на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопштија ...

Уапсен руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

4NEWS - 18.04.2024

Денеска полицијата во Полска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти денеска ...

Во Полска уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

Рацин - 18.04.2024

Полицијата во Полска денеска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти денеска ...

Во Полска уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

Н.Македонија - 18.04.2024

Полицијата во Полска денеска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски – соопшти денеска ...

Во Полска уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

Пулс24 - 18.04.2024

– Полицијата во Полска денеска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти денеска ...

Во Полска уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

Во Центар - 18.04.2024

– Полицијата во Полска денеска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти денеска ...

Уапсен полски државјанин, кој со Русите планирал атентат на Зеленски

Република - 18.04.2024

Полски државјанин е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руската воена разузнавачка служба и да и помогне во планирањето на убиството на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопштија полските обвинители, а пренесува ...

Уапсен Полјак: „Планирал убиство на Зеленски“

Макфакс - 18.04.2024

Маж од Полска е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руското воено разузнавање и да и помогне да го испланира убиството на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопштија полските обвинители, а пренесе Асошиетед прес.

Уапсен Полјак: „Планирал убиство на Зеленски“

Опсервер - 18.04.2024

Маж од Полска е уапсен под обвинение дека бил подготвен да шпионира за руското воено разузнавање и да и помогне да го испланира убиството на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопштија полските обвинители, а пренесе Асошиетед прес.

Во Полска уапсен руски државјанин – се верува дека планирал атентат на Зеленски

Слободен Печат - 18.04.2024

Полската полиција приведе едно лице, за кое верува дека како шпион работел за руската воено-разузнавачка служба ГРУ. Според разузнавачките информации на полските безбедносни служби рускиот државјанин наводно работел на заговор за убиство на ...

Уапсен полски државјанин вплеткан во организација за наводен атентат на Зеленски

24Инфо - 18.04.2024

Полицијата во Полска уапсила маж осомничен дека шпионирал за руската воено-разузнавачка служба ГРУ и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти полското обвинителство.

Во Полска уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

MakPress - 19.04.2024

Полицијата во Полска денеска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти денеска ...

Во Полска уапсен наводно руски шпион кој планирал атентат на Зеленски

ММС - 19.04.2024

Полицијата во Полска денеска уапси маж затоа што наводно шпионирал за руската воена разузнавачка агенција (ГРУ) и затоа што наводно се согласил да учествува во заговор за убиство на украинскиот претседател Володимир Зеленски, соопшти денеска ...