TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајката на ѕверски убиениот Пино не се смирува - Објави пораки од осомничената Ангела

Press24 - 18.06.2019

Мајката на Пино Секондо, момчето кое со месеци беше пријавено за исчезнато, па беше пронајдено мртво, и понатаму е скршена од болка и вели дека ќе бара правда за она што се случило на нејзиното дете.

Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Слободен Печат - 18.06.2019

Осомничениот за убиството Али Фуркан е во бегство. Судот на него му изрече мерка притвор во отсуство. Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син.

Мајката на Пино не мирува, објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Фактор - 18.06.2019

На социјалните мрежи не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на Пино која неуморна бара правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација која тврди дека е меѓу осомничената девојка Ангела која во моментов се наоѓа во притвор .

За прв мајката од Пино објави морничава телефонска порака помеѓу убиениот син и Ангела!

Магазин - 18.06.2019

Маја Трпковска, мајка на убиениот Пинета Секондо на својот Фејсбук профил за прв пат објави порака помеѓу убиениот син и осомничената за убиство Ангела Горѓиевска, која моментално се наоѓа во притвор.

Мајката на ѕверски убиениот Пино објави пораки од осомничената Ангела

Фокус - 18.06.2019

Мајката на Пино Секондо, момчето кое со месеци беше пријавено за исчезнато, па беше пронајдено мртво, и понатаму е скршена од болка и вели дека ќе бара правда за она што се случило на нејзиното дете.

Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

ММС - 18.06.2019

Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син, објави Слободен печат. Таа на Фејсбук објави комуникација за која тврди дека е меѓу осомничената девојка Ангела, која во ...

Мајката на Пино објави разговор од осомничената Ангела и нејзиниот син Пино

Сител - 18.06.2019

На социјалните мрежи не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на Пино која неуморна бара правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација која тврди дека е меѓу осомничената девојка Ангела која во моментов се наоѓа во притвор .

Мајката на Пино објави морничава снимка од телефонски разговор на Пино и Ангела

Република - 18.06.2019

Маја Трпковска, мајка на убиениот Пинета Секондо на својот Фејсбук профил за прв пат објави порака помеѓу убиениот син и осомничената за убиство Ангела Горѓиевска, која моментално се наоѓа во притвор.

Мајката од Пино: ЌЕ ЛЕЖАМ ВО ЗАТВОР НО ВИЕ НЕМА ДА ПОСТОИТЕ, КОПИЛИЊА САТАНИСТИЧКИ!

Магазин - 16.06.2019

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до осомничените. Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино, пред неколку дена беше повикана на распит во обвинителството во Скопје.

Мајката на Пино објави разговор од Ангела и нејзиниот син Пино

Скопје24 - 18.06.2019

На социјалните мрежи не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на Пино која неуморна бара правда за својот син. Таа на Фејсбук објави комуникација која тврди дека е меѓу девојката Ангела која во моментов се наоѓа во притвор.

Мајката на Пино објави разговор од осомничената Ангела и нејзиниот син Пино

Курир - 18.06.2019

На социјалните мрежи не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на Пино која неуморна бара правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација која тврди дека е меѓу осомничената девојка Ангела која во моментов се наоѓа во притвор .

Мајката на ѕверски убиениот Пино објави пораки од осомничената Ангела

Либертас - 18.06.2019

Мајката на Пино Секондо, момчето беше пронајдено мртво откако со месеци се трагаше по него, на својот Фејсбук профил објави комуникација за која вели дека е на Пино со осомничената девојка Ангела.

Мајката на Пино објави разговор од осомничената Ангела и нејзиниот син Пино

iPortal - 18.06.2019

На социјалните мрежи не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на Пино која неуморна бара правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација која тврди дека е меѓу осомничената девојка Ангела која во моментов се наоѓа во притвор .