TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вчера Неготино, денеска Гевгелија побара полициски час

360 степени - 05.03.2021

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни случаи во Неготино се 305, а во Гевгелија 255 Да се воведе полициски час на територијата на ...

Гевгелија, по Неготино ќе бара воведување на полициски час

Р.С.Европа

Кризниот штаб бара полициски час за Гевгелија

Фактор

Гевгелија бара да се воведе полициски час на територијата на Општината

Фокус

Гевгелискиот кризен штаб бара да се воведе полициски час на територијата на Општината

Слободен Печат

Воведување полициски час: Гевгелискиот кризен штаб излезе со барање

Република

Кризниот штаб бара да се воведе полициски час на територијата на Гевгелија

Press24

MakPress +инфо Скопје инфо Frontline Нетпрес ММС 24Инфо Кајгана

Делумно затворање во Србија – угостителските објекти и продавниците нема да работат цел викенд

24Инфо - 06.03.2021

Од денес напладне во 12 часот до понеделник во 6 часот наутро во Србија ќе се применуваат нови мерки на Кризниот штаб според кои ќе бидат затворени сите угостителски објекти и сите продавници, освен продавниците за храна.

Српската влада донесе нови мерки- викендов нема да работат кафулињата и рестораните

Канал5

Делумно затворање во Србија – угостителските објекти и продавниците нема да работат цел викенд

Press24

Делумно затворање во Србија - угостителските објекти и продавниците нема да работат цел викенд

MTM

Во Србија угостителските објекти и продавниците викендов нема да работат

Н.Македонија

Србија делумно се затвора – угостителските објекти и продавниците нема да работат цел викенд

Денар

Србија официјално започнува со примената на рестриктивни мерки до понеделник

Скопје24

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

Фактор - 05.03.2021

Србија се затвoра од сабота во 12 часот до понеделник во 6 часот. Во овој период ќе работат само продавниците за храна, лекови и гориво, реши на денешната седница Кризниот штаб за сузбивање на коронавирусот.

Србија оди во карантин од утре во 12 часот до понеделник во 6 часот

+инфо

Србија се затвара од сабота до понеделник

Курир

КОВИД-рестрикции во Србија за викендов: Затворена од сабота до понеделник

Скопје инфо

Србија се затвара од сабота во 12 часот до понеделник во 6 часот

24Инфо

Нов локдаун: Се се затвoра од сабота во 12 часот до понеделник во 6 часот

Република

Во Србија од утре на пладне до понеделник до 6 часот ќе работат само продавници за храна, бензински и аптеки

Frontline

MakPress Слободен Печат Вечер Прес Опсервер Мак. Весник еМагазин 24 Вести Локално