TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Плутон влезе во Водолија и ќе биде тука до 2043 година: Ракови-очекувајте трансформација, а Лавот - љубовен пресврт

Женски магазин - 24.03.2023

Хороскоп за транзит на Плутон во Водолија од 23 март 2023 до 2043 година - дознајте што истакнуваат астролозите за секој хороскопски знак! Вчера, на 23 март 2023 година, се случи монументална промена во астрологијата која ќе биде во сила до 2043 ...

Меркур во Овен до 4 април: Време е за акција!

Кафе пауза - 24.03.2023

Меркур влезе во знакот Овен, па до 4 април ќе ни донесе енергија, одлучност и можност за акција. Меркур во Овен ќе им стави крај на лажењето и чекањето. Освен тоа, Меркур во Овен, не е најрационален, но е конкретен и директен – па кој греши, кој е ...

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Кајгана - 23.03.2023

Плутон е една од побавните планети која има големо влијание врз нашите животи, по 15 години го напушта соѕвездието Јарец. Влегувањето на Плутон во Водолија ќе се случи во текот на пролетта 2023 година и претставува навистина голема промена која ќе ...

По 200 години Плутон влегува во Водолија: Што ни носи овој транзит?

Скопје инфо - 22.03.2023

Некои планети се движат прилично брзо, но Плутон не е една од нив. Photo by Angelo Abear on Unsplash На оваа планета и е потребно многу време за да се сврти околу Сонцето, бидејќи тоа е најдалечната планета во нашиот сончев систем.

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Независен - 23.03.2023

Плутон е една од побавните планети која има големо влијание врз нашите животи, по 15 години го напушта соѕвездието Јарец. Влегувањето на Плутон во Водолија ќе се случи во текот на пролетта 2023 година и претставува навистина голема промена која ќе ...