TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕ ОГЛАСИ АРСОВСКИ - во Скопје сум, работам, не сум во Монте Карло, сликата е од поодамна, бев на гости кај роднини

Фактор - 10.08.2022

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски се огласи на фејсбук со долг демант, откако некои портали, а потоа и СДСМ објавија дека тој бил наводно на екслузивен одмор во Монте Карло/ „Гледам ме споменуваат СДСМ на прес конференции дека сум на одмор во ...

ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ Е ВО СКОПЈЕ, СДСМ МУ ВАДИ СТАРА ФОТКА Семејството Арсовски било со бебето во Монте Карло, ама кај блиски роднини и за ич пари

+инфо

Се огласи Арсовски: Во Скопје сум, сликата е од поодамна, бев на гости кај дедо на сопругата

Бриф

Арсовски: Не сум во Монте Карло, во Скопје сум, сликата е од поодамна, бев на гости кај роднини

Вечер Прес

Арсовски: Во Скопје сум, работам, не сум во Монте Карло, сликата е од поодамна, бев на гости кај роднини

Нетпрес

Арсовски: Во Скопје сум, да не ме мислат од СДСМ, сликата е од поодамна, бев со сопругата и син ми на гости кај блиски роднини од потесно семејство на сопругата

Курир

Откако СДСМ го прозва дека летува во Монте Карло, Арсовски одговори: Во Скопје сум, бев на гости кај семејството на сопругата

Zoom

Опсервер

(Видео) Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

Макфакс - 10.08.2022

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации, изјави на денешната прес-конференција, Мартин ...

(ВИДЕО) Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации а глумат загриженост за економскиот стандард

А1 On

Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации а глумат загриженост за економскиот стандард

24Инфо

Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

Локално

СДСМ објави фотографии каде летуваат загрижените функционери на ВМРО-ДПМНЕ

Независен

СДСМ: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации а глумат загриженост

Канал5

СДСМ: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

360 степени

Press24 Фокус Пулс24

Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

24Инфо - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

СДСМ: Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

4NEWS

СДСМ: Лажговци и лицемери, ВМРО-ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

Макфакс

Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло, вели СДСМ

Скопје1

СДСМ: Додека глумат загриженост за животниот стандард, партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат во Монте Карло

Локално

СДСМ: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ летува по луксузните хотели во Монте Карло и Црна Гора

МКД

СДСМ: Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

Centar

А1 On Канал5 Press24 Frontline