TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Лазаревски: Го напуштив работното место во МВР за да ги заштитам бомбите

Макфакс - 22.05.2018

Јас го напуштив моето работно место за да ги заштитам бомбите, таа одлука не беше само моја. Постоеше некаква опасност да бидат загрозени бомбите и затоа го напуштив работното место, вели во интервју за Макфакс, Ѓорѓи Лазаревски , еден од свиркачите ...

Свиркачите кои ги открија бомбите и криминалот во конкуренција со Асанж и убиениот новинар Кучиак за европска награда

Телма - 22.05.2018

Возбуден, на раб да пушти солзи, долги години работел во УБК, познат по бомбите, поради кои беше во притвор. Вистината се разоткри, но Ѓоко Лазаревски и неговиот колега Звонко Костовски се заборавени и незгрижени.

(Видео)Лазаревски: Центар на моќ се противи на моето враќање во МВР

Нова ТВ - 22.05.2018

Европскиот Параламент ги номинираше „свиркачите„ од Македонија, Златко Костовски и Ѓорѓи Лазаревски – двајцата поранешни вработени во УБК, кои открија дека повеќе од 20.000 политичари, министри, опоненети, новинари и бизнисмени се прислушуваат, за ...

(Видео) Лазаревски и Костовски номинирани за европската награда за свиркачи

Макфакс - 22.05.2018

Свиркачите на „бомбите“ од Македонија, ексвработените во УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање”, која ќе биде доделена на 29 мај во Европскиот парламент.

Свиркачите Лазаревски и Костовски, кандидати за европска награда

Алсат-М - 22.05.2018

Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски, кој заедно со својот колега, Ѕвонко Костовски, ги изнесоа бомбите од УБК поврзани со масовното прислушување, размислува да се кандидира за директор на новоформираната Оперативно – техничка Агенција за следење на ...

ТИ: Лазаревски и Костовски номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“

24 Вести - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“. Апликацијата за наградата која годинава првпат се доделува е поднесена од Транспаренси Интернешнал, а е под покровителство на ...

Двајца вработени во УБК предложени за “свиркачи” на годината

Канал5 - 22.05.2018

Разузнавачите од МВР, Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски кои го открија скандалот со масовното прислушување меѓу петте номинирани за светската награда “Новинари, укажување и бранители на правото на информирање” .

„Транспаренси”: „Свиркачите” Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Слободен Печат - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Лазаревски и Костовски номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“

А1 On - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се номинирани од Транспаренси интернешнл – Македонија за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“, под покровителство на Европскиот парламент.

Луѓето кои го открија прислушувањето во Македонија, номинирани за награда на Европскиот парламент

iPortal - 21.05.2018

Годинашната награда е во чест на Дафне Каруана Галиција, малтешката новинарка, која беше убиена со бомба поставена во нејзиниот автомобил. „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање” е мотото по кое во Европскиот парламент на 29 мај ќе ...

(Видео) Лазаревски: Го напуштив работното место во МВР за да ги заштитам бомбите

Точка - 22.05.2018

Јас го напуштив моето работно место за да ги заштитам бомбите, таа одлука не беше само моја. Постоеше некаква опасност да бидат загрозени бомбите и затоа го напуштив работното место, вели Ѓорѓи Лазаревски, еден од свиркачите кој ги изнесе нелегално ...

ТИ: Лазаревски и Костовски номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“

Локално - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“. Апликацијата за наградата која годинава првпат се доделува е поднесена од Транспаренси Интернешнал, а е под покровителство на ...

Луѓето кои ги открија „бомбите“ во трка за европска награда заедно со Асанж

Фактор - 22.05.2018

Европскиот Параламент ги номинираше „свиркачите“ од Македонија, Златко Костовски и Ѓорѓи Лазаревски, двајцата поранешни вработени во УБК, кои открија дека повеќе од 20.000 политичари, министри, опоненети, новинари и бизнисмени се прислушуваат, за ...

Лазаревски и Костовски номинирани за европска награда за свиркачи

Точка - 22.05.2018

Свиркачите на „бомбите“ од Македонија, ексвработените во УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање”, која ќе биде доделена на 29 мај во Европскиот парламент.

Македонските укажувачи, Лазаревски и Костовски во трка со Асанж за наградата на Европскиот парламент

24 Вести - 22.05.2018

Ѓорѓи Лазаревски, кој заедно со Звонко Костовски ги изнесе прислушуваните раговори од УБК, размислува за нов предизвик во сферата на прислушувањето. Лазаревски вели дека можно е да се пријави за директор на ОТА.

Лазаревски може ќе се кандидира за директор на ОТА

Фокус - 22.05.2018

Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски, под чија заслуга беа обелоденети разговорие меѓу високите владини функционери кои открија повеќе дела на корупција во власта на ВМРО-ДПМНЕ, размислува да се кандидира за директор на новоформираната Оперативно – техничка ...

„Транспаренси“: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Стандард - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Свиркачите кои ги открија бомбите велат дека се заборавени и не се чувствуваат слободно

Либертас - 22.05.2018

Возбуден, на раб да пушти солзи, долги години работел во УБК, познат по бомбите, поради кои беше во притвор. Вистината се разоткри, но Ѓоко Лазаревски и неговиот колега Звонко Костовски се заборавени и незгрижени.

(Видео) Лазаревски: Го напуштив работното место во МВР за да ги заштитам бомбите

А1 On - 22.05.2018

Свиркачите на бомбите од Македонија, ексвработените во УБК, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, се номинирани за наградата „Новинари, укажувачи и чувари на правото на информирање“, која ќе биде доделена на 29 мај во Европскиот парламент.

„Транспаренси“: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Либертас - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Инспекторите кои ги обезбедија „бомбите на СДСМ“ номинирани за награда на ЕП

Р.С.Европа - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски, кои ги обезбедија т.н. „бомби на СДСМ“, се влезени во петте номинирани за добивање на наградата за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент ...

„Транспаренси“: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

Локално - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Заев ги отпиша, а Европскиот парламент ги запиша за награда свиркачите Лазаревски и Костовски

+инфо - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Транспаренси: „Свиркачите“ Лазаревски и Костовски номинирани за награда на ЕП

МКД - 22.05.2018

Укажувачите Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски се влезени во петте номинирани за добивање на престижната награда за заштита на укажувањето и правото на информирање што годинава првпат ја доделува Европскиот Парламент во чест на новинарката Дефне ...

Откривачите на бомбите сè уште не се безбедни

Независен - 23.05.2018

Три години откако лидерот на СДСМ, а сега премиер, ги објави таканаречените „бом-би“, укажувачите, кои во тоа време Зоран Заев ги нарече столб на новото време и на демократијата на Македонија, сѐ уште не се чувствуваат сигурни и се плашат од можна ...