TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Абазовиќ: Не им замерувам на граѓаните, оние кои поттикнуваат омраза, а седат во фотелји, секогаш ќе кажам каде им е ...

Во Центар - 22.01.2022

Вицепремиерот и лидер на Граѓанското движење УРА, Дритан Абазовиќ, рече дека не им замерува на граѓаните за грдите зборови, туку дека секогаш ќе им кажува на оние кои, како што рече, кои поттикнуваат омраза, а седат во фотелји, каде им е местото.

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Опсервер - 22.01.2022

– Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Слободен Печат - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Ако имаме можност да формираме влада, тоа ќе биде Влада на помирување !”, ...

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

А1 On - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Нова ТВ - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест . „Ако имаме можност да формираме влада, тоа ќе биде Влада на помирување“, ...

Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Р.С.Европа - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Абазовиќ: Правиме влада на помирување

Фокус - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Независен - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Алсат-М - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Вечер Прес - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Дритан Абазовиќ: Правиме Влада за помирување на сите етнички заедници на Црна Гора

Денешен - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. – Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

MakPress - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не им забележува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. „Со годините се наталожија многу неправди, па таквата реакција е логична.

Абазовиќ по протестите во Подгорица: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

Канал5 - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ денеска изјави дека не ги прекорува граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица за нивните грди зборови и дека го брани нивното право на протест.

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

24 Вести - 22.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, вели дека не им замерува на граѓаните кои синоќа протестираа во Подгорица и дека го брани нивното право на протест. Во неколку градови ширум државата синоќа се одржаа протести поради можното формирање ...

Не се толкави непријатели: Абазовиќ и Ѓукановиќ се сретнале во Дубаи

Република - 22.01.2022

Небојша Медојевиќ, еден од најдобрите познавачи на политичката состојба во Црна Гора открива за врските помеѓу Дритан Абазовиќ и актуелниот претседател Мило Ѓукановиќ. Мило Ѓукановиќ и Дритан Абазовиќ се сретнаа во Дубаи.

(ВИДЕО) Немири во Црна Гора, полицијата го чуваше Абазовиќ да не го нападнат демонстранти

Фактор - 22.01.2022

Во Црна Гора синоќа имаше немири. Земјата е во политичка криза. Вицепремиерот и претседател на УРА, Дритан Абазовиќ, се соочи со демонстрантите кои протестираа пред зградата на Радио Телевизија Црна Гора.

(Видео)Протести ширум Црна Гора, Абазовиќ се обиде да им се обрати на насобраните, спречен инцидент

Во Центар - 21.01.2022

Ширум Црна Гора вечерва се одржуваат протести поради најавата за гласање недоверба на Владата. Протестите се одржуваат во Беране, Подгорица, Никшиќ, Будва и Бар. Граѓанското движење УРА, кое формираше коалиција „Црно-бело“ со Унијата на граѓани ...

Хаос во Подгорица: Вицепремиерот Абазовиќ влезе меѓу демонстрантите (ВИДЕО)

24Инфо - 21.01.2022

На вечерашните протести во Подгорица против соборувањето на актуелната власт граѓаните го блокираа центарот на градот и се упатија кон РТЦГ каде вечерва гостувал вицепремиерот Дритан Абазовиќ. Насобраните пееле „Излези душо“.

Абазовиќ: Ѓукановиќ наскоро ќе замине во политичка пензија

Локално - 21.01.2022

Вицепремиерот на Црна Гора и лидер на УРА Дритан Абазовиќ изјави дека има три решенија за кризата во Подгорица. „Едно решение е малцинска влада, друго техничка, а третото е да се оди на избори“, објасни тој.