TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата демантира дека имало физичка пресметка меѓу Артан Груби и Драги Рашковски

Република - 12.09.2020

Владата на Република Македонија најостро го демантира како невистинит текстот насловен како: „Артан Груби со шлаканици го избркал Драги Рашковски: Физичка пресметка за добро уредениот кабинет“.

Тепачка во владата, шлаканици од вицепремиер за висок владин службеник

Expres - 12.09.2020

Инцидент на кој сведоци биле повеќе вработени се случил вчера за време на вселувањето на првиот вицепремиер во владата Артан Груби во новите владини простории, објави порталот Вечер.мк По инцидентот во кој екс генералниот секретар на владата Драги ...

Физичка пресметка помеѓу Артан Груби и Драги Рашковски - за кабинетот?! (детали)

Вечер - 12.09.2020

Од владини неофицијални извори, Вечер.мк дознава дека вчера се случила физичка пресметка меѓу вицепремиерот Артан Груби и владиниот генерален секретар Драги Рашковски. Анимозитетот меѓу нив двајца постои од самиот почеток на новата влада кога Груби, ...

Артан Груби со шлаканици го избркал Драги Рашковски: Физичка пресметка за добро уредениот кабинет

Република - 12.09.2020

Од владини неофицијални извори, „ Вечер.мк “ дознава дека вчера се случила физичка пресметка меѓу вицепремиерот Артан Груби и владиниот генерален секретар Драги Рашковски. Нетрпеливоста меѓу нив двајца постоела од самиот почеток на новата влада кога ...

Артан Груби со шлаканици го избркал Драги Рашковски: Физичка пресметка за добро уредениот кабинет

Пулс24 - 12.09.2020

Од владини неофицијални извори, „Вечер.мк“ дознава дека вчера се случила физичка пресметка меѓу вицепремиерот Артан Груби и владиниот генерален секретар Драги Рашковски. Нетрпеливоста меѓу нив двајца постоела од самиот почеток на новата влада кога ...

Се степале Артан Груби и Драги Рашковски?!

Нетпрес - 12.09.2020

Вчера се случила физичка пресметка меѓу вицепремиерот Артан Груби и владиниот генерален секретар Драги Рашковски, објави „ Вечер.мк “. Нетрпеливоста меѓу нив двајца постоела од самиот почеток на новата влада кога Груби, првиот заменик на премиерот ...

Владата демантира дека имало физичка пресметка меѓу Артан Груби и Драги Рашковски

Вечер - 12.09.2020

Владата на Република Македонија најостро го демантира како невистинит текстот насловен како: „Артан Груби со шлаканици го избркал Драги Рашковски: Физичка пресметка за добро уредениот кабинет“.