TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пладневен преглед на вести: Говорот на омраза не ја одмина ниту смртта на младиот пулмолог, на Северна Македонија и е ...

Frontline - 15.10.2020

„ЕДЕН КОМУЊАР ПОМАЛКУ“ , „на сите од СДСМ им го посакувам тоа“ – Говор на омраза не ја одмина ниту смртта на младиот пулмолог. „ФАЈНЕНШЛ ТАЈМС“ : На Северна Македонија и е неопходен попис на населението.

До каде оди меѓупартиската омраза: „Еден комуњар помалку“, „на сите од СДСМ им го посакувам тоа“

Локално - 15.10.2020

Смртта на пулмологот и поранешен претседател на СДММ, Трајче Нешковски во сообраќајна несреќа ја потресе пошироката јавност, но сепак не ги одмина меѓупартиските пресетки на социјалните мрежи.

Последниот статус на д-р Трајче Нешковски: Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои

24Инфо - 15.10.2020

Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои, напишал на 11-октомври по повод Денот на востанието на Македонија, а во контекст на ауктелната борба на лекарите во Kовид 19 кризата, младиот пулмолог, доктор Трајче Нешковски, кој ...

Говор на омраза на социјалните мрежи по повод трагичната смрт на д-р Трајче Нешковски

Слободен Печат - 15.10.2020

Злобни коментари се нижат на Фејсбук поради партиската определба на Нешковски. Социјалните мрежи се исполнети со говор на омраза по смртта на пулмологот Трајче Нешковски кој почина вчера попладне, откако добил срцев удар додека возел на улица ...

Последниот статус на д-р Трајче Нешковски: Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои

Press24 - 15.10.2020

Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои, напишал на 11-октомври по повод Денот на востанието на Македонија, а во контекст на ауктелната борба на лекарите во ковид 19 кризата, младиот пулмолог доктор Трајче Нешковски, кој ...

Една од последните објави на починатиот д-р Трајче Нешковски: „Соба број 6 вечно ќе ја паметам, но и ентузијазмот и ...

Точка - 15.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) починал вчера попладне откако му се слошило и со автомобилот удрил прво во друго возило во движење, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош бил пренесен на ...

„Еден комуњар помалку“, „на сите од СДСМ им го посакувам тоа“ – Говор на омраза не ја одмина ниту смртта на младиот ...

Frontline - 15.10.2020

Ниту смртта на младиот пулмолог Трајче Нешковски не ги одмина експлицитните коментари, полни со говор на омраза. Додека пријателите, пациентите и сопартијците за последен пат се поздравуваа со својот другар на социјалните мрежи, откако вчера младиот ...

Од нивната љубов се роди Јована: Доктор Трајче беше родител на две годишна ќерка која му беше целиот свет(ФОТО)

Магазин - 15.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина вчера попладне, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на ...

Последниот статус на д-р Трајче Нешковски кој неуморно се бореше во ковид-центарот: Секоја генерација си има своја ...

Centar - 15.10.2020

– Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои , напишал на 11-октомври по повод Денот на востанието на Македонија, а во контекст на ауктелната борба на лекарите во ковид 19 кризата, младиот пулмолог доктор Трајче Нешковски, ...

Почина млад доктор кој работеше во Ковид центарот во Козле

Фокус - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз автомобилот.

Почина докторот кому му се слоши и имаше сообраќајка попладнево на Рузвелтова

ТВ21 - 14.10.2020

Трајче Нешковски, 32-годишниот пулмолог, почина попладне откако удри во дрво на Рузвелтова во Скопје, откако му се слошило и изгубил контрола врз возилото, пренесува САКАМДАКАЖАМ.МК По сообраќајката бил пренесен во Ургентен со Брза помош, но не ...

Почина докторот на кој му се слоши и со автомобилот удри во дрво на Рузвелтова во Скопје

Сакам да кажам - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен центар, но докторите не успеале да го ...

Последен пат го видов пред Инфективна, маскиран од глава до пети…

Курир - 15.10.2020

Последен пат го видов пред инфективна, маскиран од глава до пети. Го прашував како им е внатре, за што да се спремаме кога ќе ни дојде ред да помагаме… Одвои време, а сигурно го немаше. Ми рече, меѓу другото, дека и да ти викаат да се штедиш, и да ...

Почина млад доктор откако со автомобилот удри во дрво

Фокус - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно со автомобилот удри во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз ...

Заев со сочувство за починатиот Нешковски: Тажно е кога прерано ќе заврши животот на некој толку успешен и млад човек

Слободен Печат - 14.10.2020

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук упати сочувство до фамилијата и пријателите на пулмологот Трајче Нешковски кој денес почина во тешката сообраќајка на улица „Рузвелтова“. „Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот ...

Млад доктор почина во сообраќајка

МКД - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно со автомобилот удри прво во друго возило, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен центар, но ...

Срцев удар причина за сообраќајката на Рузвелтова - почина лекар од Клиниката за пулмологија

Сител - 14.10.2020

Лекар од Клиниката за Пулмологија попладнево почина откако додека управувал моторно возило му се слошило и изгубил контрола. Несреќата се случила на улицата Рузвелтова. Според првичните информации 32-годишниот доктор околу 16.30 часот најверојатно ...

Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче

Press24 - 14.10.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски се прости со Трајче Нешковски кој попладнево животот го загуби во сообраќајната несреќа на „Рузвелтова“. - Со голема жал се простуваме од Трајче, наш партиски другар и крајно посветен доктор кој беше ...

Почина поранешниот секретар на СДММ, докторот Трајче Нешковски

Слободен Печат - 14.10.2020

Функционерите на СДСМ преку социјалните мрежи се простуваат од докторот Трајче Нешковски, кој беше генерален секретар на СДММ. Пратеникот Коста Костадинов на Фејсбук напиша дека темелот на СДММ го поставувале заедно.

Другар и доктор со големо срце: Почина 32-годишниот пулмолог Трајче Нешковски

Женски магазин - 14.10.2020

Почина доктор Трајче Нешковски, специјалист интернист од Клиниката за пулмоалергологија, дел од тимот кој работеше во Козле. Нешковски го загуби животот во сообраќајката која попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“, кога му се слошило и со ...

Почина младиот доктор Трајче Нешковски и активист на СДСМ: Неофицијално му се слошило пред да причини сообраќајна ...

еМагазин - 14.10.2020

Денеска попладнево на Рузвелтова се случи страшна сообраќајна несреќа во која животот го загуби младиот лекар Трајче Нешковски, а воедно и активист на СДСМ. Нефицијално, на Нешковски му се слошило пред да причини сообраќајна несреќа кога најпрво ...

Премиерот Зоран Заев: Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот Трајче Нешковски

Centar - 14.10.2020

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев по повод смртта на младиот доктор и социјалдемократ Трајче Нешковски: Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот Трајче Нешковски, долгогодишен член на СДСМ и доскорашен ...

Гостивар во тага, го загуби доктор Трајче Нешковски

Gostivarpress.mk - 14.10.2020

Тага и неверување во Гостивар донесе веста за прераната смрт на доктор Трајче Нешковски. Трагичниот настан се случил попладнево околу 16.30 часот во Скопје, кога според првичните информации додека се движел со возилото по ул „Рузвелтова“ на докторот ...

Нешковски починал во сообраќајка, членови на СДСМ се простуваат од него

Фактор - 14.10.2020

Во сообраќајката која попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“ почина пулмологот Трајче Нешковски (32), кому му се слошило и со автомобилот се забил во дрво. Тој со Брза помош е пренесен на Ургентен центар, каде што починал.

Почина докторот Нешковски кој со „цитроен“ удри во дрво на „Рузвелтова“

Денешен - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри прво во друго возило во движеша, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен ...

Филипче: Денеска изгубивме другар и доктор кој целосно се даваше за грижа и третман на нашите пациенти, родители, ...

Centar - 14.10.2020

Фејсбук статус на Венко Филипче: Денеска изгубивме другар и доктор кој целосно се даваше за грижа и третман на нашите пациенти, родители, роднини, пријатели. Тој даде сѐ од себе во битката со коронавирусот грижејќи се за пациентите.

Почина докторот кој се заби во дрво на „Рузвелтова“, му се слошило додека возел

Република - 14.10.2020

Во несреќата што попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“ почина пулмологот Трајче Нешковски (32), кому му се слошило и со автомобилот се забил во дрво. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен центар, каде што ...

Филипче со последен поздрав до др. Нешковски: Колега на кој засекогаш ќе бидам горд!

Република - 14.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче испрати последен поздрав до пулмологот Трајче Нешковски (32), кој попладнево загина во сообраќајна несреќа во Карпош 1. порача Филипче. ...

Mлад доктор почина во сообраќајката на Рузвелтова

Либертас - 14.10.2020

Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз ...

Почина млад доктор кому му се слоши и имаше сообраќајка попладнево на Рузвелтова

Локално - 14.10.2020

Трајче Нешковски 32-годишен пулмолог почина попладнево, откако претходно со автомобил удри во дрво на ...

Потресно: Почина социјалдемократот д-р Трајче Нешковски, беше доктор и доскорешен генерален секретар на СДММ

Centar - 14.10.2020

Почина Трајче Нешковски, беше функционер во СДММ. Социјалдемократите се во шок по ненадејната смрт на нивниот другар, кој е и познат доктор. -За момент помислив дека е само лош сон, ама не било.

Трагична сообраќајка на „Рузвелтова“ – загина лекар

Expres - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри прво во друго возило во движење, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. „Пациентот почина по час и пол реанимација.

Георгиески: Тагата е огромна! Трајче ти благодарам за твојата голема поддршка! Чест ми е што те познавав

Скопје1 - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз автомобилот.

Почина пулмолог кој работеше во Ковид центарот во Козле, СДСМ на социјалните мрежи се простува од својот соборец

Frontline - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“. Речиси сите членови на СДСМ се простија од нивниот другар, соборец, како што пишуваат. човек со срце како планина.

Николовски:Здравствениот систем загуби врвен професионалец

AKO - 14.10.2020

Колеги, пријатели и партиски другари се простуваат од младиот доктор Трајче Нешковски од Гостивар. Тој почина попладнето во сообраќајна несреќа што се случи на улица ,,Партизанска“ во Скопје.

Почина доктор Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ

Локално - 14.10.2020

Функционерите на СДСМ преку социјалните мрежи се простуваат од докторот Трајче Нешковски, кој беше генерален секретар на СДММ. Пратеникот Коста Костадинов на Фејсбук напиша дека темелот на СДММ го поставувале заедно.

Почина доктор Трајче Нешковски

Фактор - 14.10.2020

Починал доктор Трајче Нешков, специјалист интернист од Клиниката за пулмоалергологија. Како што дозна Фактор, два часа го реанимирале, но лекарите не успеале да го спасат. Тој беше дел од тимот кој работеше во Козле.

Доктор Трајче Нешковски почина во сообраќајката на Рузвелтова

24Инфо - 14.10.2020

Доктор Трајче Нешковски, поранешен генерален секретар на СДММ е возачот кој почина денеска на Рузвелтова, дознава 24 Инфо. Како што претходно oбјави 24Инфо, на Нешковски му се слошило, односно доживеал срцев удар по што се судрил со друг автомобил и ...

ТРАГЕДИЈА: Почина поранешниот секретар на СДММ, докторот Трајче Нешковски

Магазин - 14.10.2020

Функционерите на СДСМ преку социјалните мрежи се простуваат од докторот Трајче Нешковски, кој беше генерален секретар на СДММ. Пратеникот Коста Костадинов на Фејсбук напиша дека темелот на СДММ го поставувале заедно.

Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче

Курир - 14.10.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски се прости со Трајче Нешковски кој попладнево животот го загуби во сообраќајната несреќа на „Рузвелтова“. -Со голема жал се простуваме од Трајче, наш партиски другар и крајно посветен доктор кој беше тука ...

ПОЧИНА ДОКТОРОТ од сообраќајката на „Рузвелтова“: Му се слошило, па со автомобилот се забил во дрво

Вечер - 14.10.2020

Во несреќата што попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“ почина пулмологот Трајче Нешковски (32), кому му се слошило и со автомобилот се забил во дрво. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош бil пренесен на Ургентен центар, каде што ...

Срцев удар причина за сообраќајката на Рузвелтова – почина лекар од Клиниката за пулмологија

4NEWS - 14.10.2020

Лекар од Клиниката за Пулмологија попладнево почина откако додека управувал моторно возило му се слошило и изгубил контрола. Несреќата се случила на улицата Рузвелтова. Според првичните информации 32-годишниот доктор околу 16.30 часот најверојатно ...

Почина доктор Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ

+инфо - 14.10.2020

Функционери на СДСМ преку социјалните мрежи се простуваат од доктор Трајче Нешковски, кој беше генерален секретар на СДММ, кој попладнево животот го загуби во сообраќајната несреќа на „Рузвелтова“.

Филипче со сочуство за починатиот доктор: Изгубивме другар и доктор кој даде сѐ од себе во битката со коронавирусот

ТВ21 - 14.10.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче упати сочуство до семејството на починатиот доктор Трајче Нешковски, кој почина денеска на 32-годишна возраст, откако му се слошило, па со неговито автомобил удрил во дрво на „Рузвелтова“.

Почина докторот кому му се слоши и имаше сообраќајка на Рузвелтова

Нетпрес - 14.10.2020

Трајче Нешковски, 32-годишниот пулмолог, почина попладне откако удри во дрво на Рузвелтова во Скопје, откако му се слошило и изгубил контрола врз возилото, пренесува САКАМДАКАЖАМ.МК „Пациентот почина по час и пол реанимација.

Почина докторот кому му се слоши и имаше сообраќајка попладнево на Рузвелтова

Centar - 14.10.2020

Трајче Нешковски, 32-годишниот пулмолог, почина попладне откако удри во дрво на Рузвелтова во Скопје, откако му се слошило и изгубил контрола врз возилото, пренесува САКАМДАКАЖАМ.МК. По сообраќајката бил пренесен во Ургентен со Брза помош, но не ...

Филипче се прости со Трајче: Тој даде сѐ од себе во битката со коронавирусот

Press24 - 14.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалната мрежа Фејсбук се прости со Трајче Нешковски. - Денеска изгубивме другар и доктор кој целосно се даваше за грижа и третман на нашите пациенти, родители, роднини, пријатели.

Љупчо Николовски за Трајче: Даваше сè од себе работејќи во ковид центарот и периодов помогна на огромен број луѓе

Centar - 14.10.2020

Фејсбук статус на Љупчо Николовски, по повод ненадејната смрт на Доктор Трајче Нешковски: Со голема жал се простуваме од Трајче, наш партиски другар и крајно посветен доктор кој беше тука за пациентите во буквално секое време.

Почина доктор Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ

Либертас - 14.10.2020

Функционери на СДСМ преку социјалните мрежи се простуваат од доктор Трајче Нешковски, кој беше генерален секретар на СДММ, кој попладнево животот го загуби во сообраќајната несреќа на „Рузвелтова“.

Филипче со сочуство за починатиот доктор: Изгубивме другар и доктор кој даде сѐ од себе во битката со коронавирусот

Локално - 14.10.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче упати сочуство до семејството на починатиот доктор Трајче Нешковски, кој почина денеска на 32-годишна возраст, откако му се слошило, па со неговито автомобил удрил во дрво на „Рузвелтова“.