TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Челси се повампири, подготвува 150 милиони евра за нов дефанзивец

Слободен Печат - 23.09.2021

Актуелниот европски шампион во изминатиот преоден рок се обиде да донесе елитен штопер, но не успеа во намерата и управата се подготвува за идното лето. Главна цел во летниот преоден рок на Челси му беше купување на елитен дефанзивец кој игра на ...

Челзи на лето тргнува по стопер од 150 милиони евра

Спортклуб - 23.09.2021

Челзи ова лето се обиде да го засили својот состав со Жил Кунде од Севиља, но трансферот пропадна. Европскиот првак нудеше 50 милиони евра и бонуси, но Шпанците не го прифатија тоа и инсистираа Челзи да плати 75 милиони евра, колку што изнесува ...

Челзи ќе руши трансфер рекорд за големата желба на Тухел

Спортски - 23.09.2021

Ѕ вездата на Јувентус, Матијас де Лихт е новата голема желба на менаџерот на Челзи, Томас Тухел. „Сините“ до последниот момент од летниот преоден рок се обидуваа да го донесат Жил Кунде од Севиља, но сега ќе се насочат кон Де Лихт.

Челси и Тухел во обид да постават нов рекорден трансфер

Слободен Печат - 23.09.2021

Централниот дефанзивец на Јувентус, Матијас де Лихт е новата голема трансфер желба на менаџерот на Челси, Томас Тухел. Германецот сакаше да ја засили својата одбрана ова лето, но потоа клубот не успеа да го финализира трансферот на Жол Кунде, а во ...

Раиола рече дека Де Лихт може да го напушти Јуве, Челзи следна дестинација?

Sport M - 23.09.2021

Челзи не е целосно задоволен од тимот со кој располага и сака да го подобри, особено во одбраната. Европскиот првак Челзи покажа интерес за холандскиот дефанзивец на Јувентус, Матијас де Лихт, пренесуваат англиските медиуми.

Раиола рече дека Де Лихт може да го напушти Јуве, Челзи следна дестинација?

Zoom - 23.09.2021

Челзи не е целосно задоволен од тимот со кој располага и сака да го подобри, особено во одбраната. Европскиот првак Челзи покажа интерес за холандскиот дефанзивец на Јувентус, Матијас де Лихт, пренесуваат англиските медиуми.

Челзи тргнува по ѕвездата на Јувентус

Спортски - 22.09.2021

Челзи е во потрага по квалитетен дефанзивец, а прв на листата желби е Матијас де Лихт од Јувентус. „Сините“ до последниот момент од летниот преоден рок се обидуваа да го донесат Жил Кунде од Севиља, но сега ќе се насочат кон Де Лихт.