TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ла верита“: Заев плаќал за гласови по 10 евра

Република - 26.01.2020

Обвинителството во Скопје има снимени разговори во кои се зборува за купопродажба на гласови. Социјалистите посебно ги таргетирале Ромите: кој ги следел наредбите, добивал за возврат пари или градежен материјал Во денешното продолжение на аферата за ...

„Ла верита“ објавува за вмешаност на Заев во изборни нерегуларности

24 Вести - 25.01.2020

Италијанскиот весник „Ла верита објави нов материјал во кој тврди дека во 2014 година, за време на изборите, поранешниот премиер Зоран Заев заедно со уште неколку лица, купувал гласови во Струмица.

Ла Верита објави пи мерки за Зоран и Вице Заеви - Русковска вели дека не сториле криминал

Сител - 25.01.2020

Екс премиерот Заев и неговиот брат учествувале во поткуп на гласачи за време на изборите во 2014-та, тврди италијанскиот Ла Верита. Весникот кој на македонската јавност и стана познат минатото лето со снимките за случајот „Рекет“, сега објавува ...

(АРХИВА) Кои се „Ла Верита“ и Ларис Гајсер?

360 степени - 25.01.2020

„360 степени“, 8 август 2019 г. Весникот „Ла Верита“, кој ги објави снимките, меѓу другото, и од разговор меѓу Јордан Камчев и Боки 13, во кој се имплицира вмешаност на специјалната обвинителка Катица Јанева во случајот „Рекет“, важи за близок до ...

Заев за пишувањето на Ла верита: Ако имаа докази, целата сила на ВМРО-ДПМНЕ ќе ме осудеше

МКД - 25.01.2020

По пишувањето на италијанскиот весник Ла верита за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, Зоран Заев вели дека тоа било една од алатките за атакување на опозиционерот Заев во тоа време кога, како што рече, не ги признале изборите.

Ла Верита: Заев вмешан во изборни нерегуларности - Заев ги отфрла наводите

Канал5 - 25.01.2020

Италијанскиот весник Ла Верита објави документи, за наводна инволвираност на лидерот на СДСМ ,Заев во поткуп на гласачи во Струмица пред шест години. Италијанскиот весник Ла Верита објави документи од истрага за наводна вмешаност на експремиерот и ...

МАГАЗИН: Зошто Рускоска е омилената обвинителка на Груевски и Заев?

Магазин - 25.01.2020

Денес повторно како бомба одекна веста на весникот „ЛА ВЕРИТА„ дека Заев бил вмешан во купувањето на гласови пред изборите во 2014 година. Што може да се заклучи од последниот јавно објавен скандал од италијанскиот весник Ла верита? Прво дека ...

„Ла Верита“: Зоран Заев учествувал во купопродажба на гласови на избори

Алфа - 25.01.2020

Под насловот „Купопродажба на гласови во Македонија“, италијанскиот весник Ла Верита објави нова афера – купување на гласови на струмичани за време на парламентарните избори во 2014 кога екс премиерот Зоран Заев беше градоначалник на Струмица.

Кои луѓе ја сочинуваат “Струмичката група” за која зборува Ла Верита

Expres - 25.01.2020

Пошироката јавност добро познава двајца луѓе кои се споменуваат во денешната бомба на Ла Верита: Зоран Заев, лидер на СДСМ и Вице Заев кого Гајзер го нарекува на италијански Фратели (братот) Заев.

АФЕРА ОД ЛА ВЕРИТА: Јанез Јанша се потсмева на Заев, на Тања Фајон и Жидан, како и на ЕУ која го избра Заев

Денешен - 25.01.2020

По објавата на Ла Верита и Гајсер за Зоран Заев, брат му Вице и изборите од 2014 година, се огласи и Јанез Јанша, лидерот на десничарската Демократска партија во Словенија и поранешен премиер.

Пак се јави „Ла Верита“: Обвинителството не процесуирало кривична пријава против Заев за купување гласови во 2014 ...

360 степени - 25.01.2020

Италијанскиот весник „Ла Верита“ на веб-страницата денеска објави видео прилог со наслов „Изборните измами во македонското досие на премиерот миленик на ЕУ“ , во кој објавува документи и тврдења за експремиерот Зоран Заев кои, според италијанскиот ...

Заев за информациите во „Ла Верита“: Ако имаа докази ќе ме осудеа – тоа беше притисок врз опозицијата

360 степени - 25.01.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека информациите објавени денеска во италијанскиот весник „Ла Верита“ каде се обвинува за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, се дел од алатките кои се користеле врз него тогаш како лидер на опозицијата ...

Заев за пишувањето на „Ла Верита“: Да имаа докази, ќе ме осудеа

Република - 25.01.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска го искоментира пишувањето на весникот „Ла Верита“ кој го обвини за изборни нерегуларности вели дека тогашната власт немала докази, бидејќи во спротивно би го осудиле.

Русковска не видела докази за поткуп на гласачи од страсна на Заев

Expres - 25.01.2020

Обвинителката Вилма Рускоска вели дека не видела докази за изборни нерегуларности и за поткуп на гласачи во кои, наводно, учествувале поранешниот премиер Зоран Заев и неговиот брат Вице за што денеска опширно пишува италијанса „Ла Република“.

Рускоска не видела докази за потпукувањето гласачи oд Заеви

Република - 25.01.2020

Обвинителката Вилма Рускоска коментирајќи ги пишуваањата на весникот „Ла Верита“ за поткуп на гласачи во кои учествувале поранешниот премиер Заев и неговиот брат Вице вели дека одлучила да неги процесуира до судот бидејќи не видела докази за изборни ...

Наредба од Бихаќа до провладините медиуми: Ни збор за новата афера на „Ла верита“ во која е вмешан Заев

Република - 25.01.2020

Веднаш по објавувањето на новата афера на весникот „Ла Верита“ во која се презентирани докази дека Зоран Заев и неговиот брат Вице со неколкумина блиски нивни луѓе купувале гласови во Струмица, стигна наредба од провладините медиуми за ова да се ...

„Бихаќка“ со наредба: Молк за новата афера што ја откри „Ла Верита“

Expres - 25.01.2020

Новинари и уредник во медиуми блиски на СДСМ тврдат дека партијата на власт односно медиумските стратези на Зоран Заев вршат невиден притисок сите медиуми на кои што може да се влијае, да не објавуваат ништо за новата афера која ја откри ...

Изборните тактики на Заеви: Камбер и Јашар гласале за ВМРО, цела фамилија да се исфрли

Република - 25.01.2020

Материјалите што ги објавува италијанскиот весник „Ла верита“, а се во владение на Јавното обвинителство, како што пишува италијанскиот весник, содржат индиции за сериозно прекршување на Изборниот законик за време на парламентарните избори во 2014 ...

Камбер и Јашар гласале за ВМРО, цела фамилија да се исфрли (ФОТО)

Expres - 25.01.2020

Материјалите што ги објавува италијанскиот весник Ла Верита содржат индиции за сериозно прекршување на Изборниот законик. Во еден од документите кои се објавуваат а кои ги има и обвинителката Вилма Русковска стои и името на братот на лидерот на СДСМ ...

Кои се З.З., В.З., М.Д. и З.Г. од криминалната група што ја објавува „Ла Верита“ (ВИДЕО)

Expres - 25.01.2020

Во видеото со докази за македонски изборен криминал италијанскиот весник Ла Верита, објавени се дел од Посебни Истражни мерки од кои се гледа како Зоран Заев, Вице Заев, Марјан Даскаловски и Зоран Георгиев од Јавното Претпријатие Комуналец Струмица, ...

„Ла верита“ најавува нов скандал: Зоран и Вице Заеви учествувале во купопродажба на гласови на изборите во 2014 година

Република - 25.01.2020

Досие за Заев, омилениот премиер на ЕУ, околу кого се стеснува кругот. Истрага од обвинителството во Скопје: За време на изборите во 2014, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности. Што ќе каже сега неговиот спонзор Могерини? Како што беше ...

Нова Бомба од Ларис Гајзер: Во 2014 г, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности.

Магазин - 25.01.2020

“Купопродажба на гласови во Македонија” Досие за Заев, омилениот премиер на ЕУ, околу кого се стеснува кругот. Истрага од обвинителството во Скопје: За време на изборите во 2014, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности.

„Ла Верита“ објави докази за корупција и криминал: Се стеснува кругот околу Заев (ВИДЕО)

Expres - 25.01.2020

„Купопродажба на гласови во Македонија“ Досие за Заев, омилениот премиер на ЕУ, околу кого се стеснува кругот. Истрага од обвинителството во Скопје: За време на изборите во 2014, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности.

„Ла верита“ со нови документи: Зоран и Вице Заев вмешани во купопродажба на гласови во Македонија

МКД - 25.01.2020

Ова е новиот скандал во кој е замешан Зоран Заев, омилениот премиер на ЕУ, пишува Ларис Кајсер во денешниот број на италијанскиот весник Ла верита. Тој објавува нови документи за тоа како Зоран и Вице Заев поткупувале гласачи во Струмица за време на ...

Заеви во нов скандал: Зоран и Вице купувале гласови за избори со знаење на Могерини и Јункер

PressingTV - 25.01.2020

Како што беше истакнато во август по објавувањето на доказите поврзани со случајот „Рекет“, кои придонесоа за пад на владата на социјалистот Зоран Заев, „Ла верита“ продолжи со својата истражувачка активност во потрага по нови случаи кои што би ...

„Ла Верита“: Зоран и Вице Заеви учествувале во купопродажба на гласови на избори

Курир - 25.01.2020

Досие за Заев, омилениот премиер на ЕУ, околу кого се стеснува кругот. Истрага од обвинителството во Скопје: За време на изборите во 2014, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности. Како што беше истакнато во август по објавувањето на доказите ...

Ла Верита повторно „пука“ кон Заев - имале докази за изборни нерегуларности

Фактор - 25.01.2020

Како наближуваат изборите, се засилуваат политичките напади кон ривалите, а тие доажаат од дома, но и од странство. Италијанскиот весник Ла верита, кој важи за близок до екстремната десница во Италија и каде првично беа објавени снимните за аферата ...

Ла верита со нови документи: Зоран и Вице Заев вмешани во купопродажба на гласови во Македонија

365 - 25.01.2020

Во денешниот број на италијанскиот весник „ Ла верита “, Ларис Кајсер пишува за скандал во кој е замешан Зоран Заев, омилениот премиер на ЕУ. Тој објавува нови документи за тоа како Зоран и Вице Заев поткупувале гласачи во Струмица за време на ...

ЕКСПРЕС: Камбер и Јашар гласале за ВМРО, цела фамилија да се исфрли (ФОТО)

Курир - 25.01.2020

Материјалите што ги објавува италијанскиот весник Ла Верита содржат индиции за сериозно прекршување на Изборниот законик. Во еден од документите кои се објавуваат а кои ги има и обвинителката Вилма Русковска стои и името на братот на лидерот на СДСМ ...

ЛА ВЕРИТА: Марионетката на Могерини Зоран и Вице Заев тргувале со гласови во Македонија

Денешен - 25.01.2020

Ова е новиот скандал во кој е замешан Зоран Заев, омилениот премиер на ЕУ, пишува Ларис Кајсер во денешниот број на италијанскиот весник Ла верита. Тој објавува нови документи за тоа како Зоран и Вице Заев поткупувале гласачи во Струмица за време на ...

Ла верита со нови документи, овој пат за купопродажба на гласови во Македонија

Скопје1 - 25.01.2020

Ова е новиот скандал во кој е замешан Зоран Заев, омилениот премиер на ЕУ, пишува Ларис Кајсер во денешниот број на италијанскиот весник Ла верита. Тој објавува нови документи за тоа како Зоран и Вице Заев поткупувале гласачи во Струмица за време на ...

(ФОТО) Камбер и Јашар гласале за ВМРО, цела фамилија да се исфрли

Нетпрес - 25.01.2020

Материјалите што ги објавува италијанскиот весник Ла Верита содржат индиции за сериозно прекршување на Изборниот законик. Во еден од документите кои се објавуваат а кои ги има и обвинителката Вилма Русковска стои и името на братот на лидерот на СДСМ ...

За кој случај пишува „Ла Верита“: Вице и Зоки се одмаздувале на луѓе од Струмица затоа што гласале за ВМРО

PressingTV - 25.01.2020

Материјалите што ги објавува италијанскиот весник „Ла верита“, а се во владение на Јавното обвинителство, како што пишува италијанскиот весник, содржат индиции за сериозно прекршување на Изборниот законик за време на парламентарните избори во 2014 ...

Заев за информациите во „Ла Верита“: Ако имаа докази ќе ме осудеа – тоа беше притисок врз опозицијата

Centar - 25.01.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека информациите објавени денеска во италијанскиот весник „Ла Верита“ каде се обвинува за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, се дел од алатките кои се користеле врз него тогаш како лидер на опозицијата ...

Притисок или сугестија: Молк за новата афера што ја откри Ла Верита

Курир - 25.01.2020

Новинари и уредник во медиуми блиски на СДСМ тврдат дека партијата на власт односно медиумските стратези на Зоран Заев вршат невиден притисок сите медиуми на кои што може да се влијае, да не објавуваат ништо за новата афера која ја откри ...

Заев и врати на Ла Верита - немаа ништо против мене, инаку ќе ме уништеа

Фактор - 25.01.2020

Ако имаа докази, и тоа како ќе ме осудеа. Тоа беше само начин за притисок врз мене, вака експремиерот Зоран Заев одговара на наводите кои денеска ги изнесе италијанскиот весник Ла Верита. По нивниот текст за негово учество во изборни нерегуларности ...

Заев за обвинувањата во „Ла Верита“: Ако имаа докази ќе ме осудеа!

Локално - 25.01.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека информациите објавени денеска во италијанскиот весник „Ла Верита“ каде се обвинува за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, се дел од алатките кои се користеле врз него тогаш како лидер на опозицијата ...

Заев по текстот во Ла Верита: Тие немаа никакви докази, дури не отворија ни обвинителен акт заради тоа што немаше

Скопје1 - 25.01.2020

По пишувањето на италијанскиот весник Ла верита за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, Зоран Заев вели: -Ако имале какви било докази верувајте 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе.

Заев за обвинувањата на Ла Верита: Да имаше докази целата сила на ВМРО-ДПМНЕ ќе ме осудеше

Press24 - 25.01.2020

Под насловот „Купопродажба на гласови во Македонија“, италијанскиот весник Ла Верита објави нова афера – купување на гласови на струмичани за време на парламентарните избори во 2014 кога екс премиерот Зоран Заев беше градоначалник на Струмица, во ...

„Ла Верита“ пишува дека Заев учествувал во купопродажба на гласови на избори

Press24 - 25.01.2020

Под насловот „Купопродажба на гласови во Македонија“, италијанскиот весник Ла Верита објави нова афера – купување на гласови на струмичани за време на парламентарните избори во 2014 кога екс премиерот Зоран Заев беше градоначалник на Струмица.

Заев по пишувањето на „Ла Верита“: Да имаа докази, ќе ме осудеа

Expres - 25.01.2020

„Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе. Значи тие немаа никакви докази, дури не отворија ни обвинителен акт заради тоа што немаше“, вели Зоран Заев по пишувањето на италијанскиот весник ...

Заев ги отфрла пишувањата на „Ла Верита“ за вмешаност во изборни нерегуларности

Р.С.Европа - 25.01.2020

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави видео во кое објавува документи и тврдења за експремиерот Зоран Заев кои, според весникот, покажуваат дека тој за време на изборите во 2014 година во Струмица купувал гласови, преку ангажирање градежна ...

НАРЕДБА ОД БИХАЌКА: Провладините да молчат за новата афера на Ла Верита за Зоран и Вице Заев

Денешен - 25.01.2020

Веднаш по објавувањето на новата афера на италијанскиот весник „Ла Верита“, во која се презентирани докази дека Зоран Заев и неговиот брат Вице со неколкумина блиски нивни луѓе купувале гласови во Струмица, стигнала наредба во провладините медиуми ...

Се огласи Заев за обвинувањата на Ла Верита: Да имаше ВМРО-ДПМНЕ докази ќе ме осудеше

Магазин - 25.01.2020

Откако денеска Ла Верита објави нов скандал под насловот “Купопродажба на гласови во Македонија” во кој е инволвиран и екс-премиерот Зоран Заев, тој се огласи велејчи дека доколку ВМРО имало цврсти докази ќе бил осуден.

Ла Верита: Заев вмешан во изборни нерегуларности, Заев: „Ако имаа докази, ќе ме осудеа – нема ништо“

ТВ21 - 25.01.2020

Италијанскиот весник „Ла верита“ кој стана познат по објавените докази за случајот „Рекет“, утрово објави детали со кои тврди дека лидерот на СДСМ Зоран Заев бил инволвиран во поткуп на гласачи пред шест години.

РУСКОВСКА ЗА НОВАТА АФЕРА НА ЗАЕВИ: Кога нема докази нема што да процесуираме до судот

Денешен - 25.01.2020

Јавната обвинителка Вилма Рускоска коментирајќи го пишуваањето на италијанскиот весник „Ла Верита“ за поткуп на гласачи, во кои учествувале бившиот премиер Зоран Заев и неговиот брат Вице, вели дека одлучила да не ги процесуира до судот бидејќи не ...

(Фото) “Ла верита“ тврди дека Заев со брат му е вмешан во купопраджба на гласови, екс премиерот вели дека нема докази

еМагазин - 25.01.2020

Италијанскиот весник „Ла верита“ кој на македонската јавност и стана познат по објавувањето на аудио и видео снимки за случајот “Рекет“, денеска тврди дека поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев и неговиот брат Вице се вмешани во ...

Ла Верита објави пи мерки за Зоран и Вице Заеви – Русковска вели дека не сториле криминал

4NEWS - 25.01.2020

Екс премиерот Заев и неговиот брат учествувале во поткуп на гласачи за време на изборите во 2014-та, тврди италијанскиот Ла Верита. Весникот кој на македонската јавност и стана познат минатото лето со снимките за случајот „Рекет“, сега објавува ...

„Ла Верита“: Обвинителството не процесуирало кривична пријава против Заев за купување гласови во 2014 година

ММС - 25.01.2020

Италијанскиот весник „Ла Верита“ на веб-страницата денеска објави видео прилог со наслов „Изборните измами во македонското досие на премиерот миленик на ЕУ“ , во кој објавува документи и тврдења за експремиерот Зоран Заев кои, според италијанскиот ...