TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕ ОГЛАСИ АРСОВСКИ - во Скопје сум, работам, не сум во Монте Карло, сликата е од поодамна, бев на гости кај роднини

Фактор - 10.08.2022

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски се огласи на фејсбук со долг демант, откако некои портали, а потоа и СДСМ објавија дека тој бил наводно на екслузивен одмор во Монте Карло/ „Гледам ме споменуваат СДСМ на прес конференции дека сум на одмор во ...

(Видео) Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

Макфакс - 10.08.2022

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации, изјави на денешната прес-конференција, Мартин ...

Се огласи Димса, Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ – Не сум на одмор во Монте Карло, сликата е стара!

Вечер Прес - 10.08.2022

Велат, никој не го „маваше по уши“ портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Димса Арсовски, да објави на социјалните мрежи фотографија (со својата понежна половина), од својот годинашен летен одмор.

Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

24Инфо - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

Каде летуваат македонските политичари: Димче Арсовски се сонча во Монте Карло, а Мицкоски во луксузно одморалиште во ...

Centar - 10.08.2022

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на социјалните мрежи објави фотографија со својата понежна половина од својот годишен одмор. Имено Арсовски со својата сопруга се наоѓа во елитното монденско место Монте Карло во Монако.

СДСМ: Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

4NEWS - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

СДСМ: Лажговци и лицемери, ВМРО-ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

Макфакс - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло, вели СДСМ

Скопје1 - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните, вели СДСМ „Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во ...

СДСМ: Додека глумат загриженост за животниот стандард, партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат во Монте Карло

Локално - 10.08.2022

„ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

СДСМ: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ летува по луксузните хотели во Монте Карло и Црна Гора

МКД - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

СДСМ: Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

Centar - 10.08.2022

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте ...

СДСМ: Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ се лажговци и лицемери, летуваат во луксуз во Монте Крало и Црна Гора

А1 On - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните.Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

СДСМ: Лажговци и лицемери, ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

Канал5 - 10.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ на луксузните хотели и плажи во Монте Карло

Press24 - 10.08.2022

„ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

Додека глумат загриженост, функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, велат од СДСМ

Frontline - 10.08.2022

„ВМРО-ДПМНЕ е пример за лицемерие, за дрско и безобразно лажење на граѓаните. Додека глумат загриженост за економската состојба и животниот стандард партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни хотели и плажи во Монте Карло, во екслузивни ...

КАДЕ ЛЕТУВА ПОПУЛАРНИОТ ПОРТПАРОЛ НА ВМРО-ДПМНЕ - објавена фотографија на Димса Арсовски

Фактор - 10.08.2022

Фејсбук профилот Сеир утрово објави фотографија на која наводно се портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димса Арсовски и неговата сопруга, наводно на летување во ексклузивното летувалиште Монте Карло во Монако.

(ВИДЕО) Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации а глумат загриженост за економскиот стандард

А1 On - 10.08.2022

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации, изјави на денешната прес-конференција, Мартин ...

Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации а глумат загриженост за економскиот стандард

24Инфо - 10.08.2022

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации.

Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

Локално - 10.08.2022

„Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации“, соопшти денеска Мартин Костовски, пратеник на ...

СДСМ објави фотографии каде летуваат загрижените функционери на ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 10.08.2022

Мартин Костовски, пратеник на СДСМ, ја нарече лажна и лицемерна загриженост на ВМРО-ДПМНЕ за економската состојба на граѓаните, аргументирајќи го тоа со фотографиите од кои се гледа каде летуваат, додека некој друг пишува соопштенија со кои ...

СДСМ: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации а глумат загриженост

Канал5 - 10.08.2022

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи функционери на оваа партија летуваат на луксузни локации.

Портпарол на ВМРО ДПМНЕ летува во Монте Карло?!

Бриф - 10.08.2022

Фејсбук профилот Сеир утрово објави фотографија на која наводно се портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димса Арсовски и неговата сопруга. „Сеир“ на постот напишале и критика до Арсовски зошто постојано укажува дека во земјава владее голема економска криза, ...

СДСМ: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

360 степени - 10.08.2022

Додека ВМРО-ДПМНЕ ја плашат јавноста со црни економски сценарија, нивните функционери трошат илјадници евра за одмор на луксузни локации, велат од СДСМ Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо освен лицемери и лажговци.

Арсовски: Во Скопје сум, сликата од Монте Карло е стара

Локално - 10.08.2022

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на својот фејсбук профил сподели дека фотографијата која деновиве се споделува на социјалните мрежи, на која се гледа како со сопругата претстојуваат во Монте Карло, е стара и дека тој во моментов се наоѓа ...

Се огласи Арсовски: Не сум во Монте Карло, сликата е од поодамна

4NEWS - 10.08.2022

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски се огласи на својот Фејсбук профил со демант, откако некои портали, а потоа и СДСМ објавија дека тој бил наводно на екслузивен одмор во Монте Карло.

ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ Е ВО СКОПЈЕ, СДСМ МУ ВАДИ СТАРА ФОТКА Семејството Арсовски било со бебето во Монте Карло, ама ...

+инфо - 10.08.2022

Ако толку ги интересира, бидејќи на таа локација бев неколку дена и тоа на гости кај дедо на сопругата, морам да им потенцирам дека не потрошив повеќе, отколку еден просечен одмор на било кој функционер на власта и СДСМ, вели Арсовски.

Се огласи Арсовски: Не сум во Монте Карло, сликата е од поодамна

24Инфо - 10.08.2022

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски се огласи на фејсбук со долг демант, откако некои портали, а потоа и СДСМ објавија дека тој бил наводно на екслузивен одмор во Монте Карло. „Гледам ме споменуваат СДСМ на прес конференции дека сум на одмор во ...

Арсовски: Не сум во Монте Карло, во Скопје сум, сликата е од поодамна, бев на гости кај роднини

Вечер Прес - 10.08.2022

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски се огласи на фејсбук со долг демант, дека во моментов е во Скопје, и дека сликата од Монте Карло е од поодамна, кога бил во посета на роднини. „Гледам ме споменуваат СДСМ на прес конференции дека сум на одмор ...